Зорепад Персеїди: астроном поділився корисними порадами

Зорепад Персеїди: астроном поділився корисними порадами
Щороку у другій половині літа Земля проходить крізь потік уламків комети Свіфта-Туттля і через це вже під кінець цього тижня українці зможуть побачити зорепад Персеїди. Де і коли в Україні спостерігатиметься це дивовижне природне явище, УНН розповів завідувач лабораторії Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко.
"Найкраще спостерігати за цим явищем там, де найтемніше небо. Тобто, цей зорепад Персеїди, як і будь-який інший зорепад, треба спостерігати на щонайтемнішому зоряному небі. Так, небо, скажімо, у великих мегаполісах, містах, де багато вуличних вогнів, воно є не сприятливим для спостерігання такого явища", - розповів експерт.
В Україні ще вистачає місць з темним небом. Достатньо лиш виїхати недалеко за межі мегаполісу.
"Персеїда у нас підніметься у північно-західній ділянці неба. Якщо брати Київ – це буде над Троєщиною, і буде підніматись все вище, і десь після півночі – близько до ранку воно вже опиниться над Дніпром, в південній частині, тобто в бік Чапаївки, "Феофанії", тому найкраща точка спостереження – це район національного центру Івана Гончара (Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" - ред.) на Печерську", - зазначив він.
За його словами, якщо зайти на печерську кручу, де видно київський лівий берег, то це буде прекрасне місце в столиці для спостереження явища.
"У Києві такі місця – це печерські пагорби, арка біля філармонії, можна і з набережної Оболоні, але трішечки гірше, бо це низина... Я особисто традиційно їжджу в Переяслав, у напрямку Канева по лівому берегу. Там є одна цікава точка, де небо дуже темне", - додав він.
"Цей метеорний потік – він уже, в принципі, діє. Він діє з третьої декади липня до другої декади серпня – це десь за 20-те серпня. Тобто, зорі падають десь впродовж місяця, але впродовж цього періоду є так звана "ніч максимуму", коли їх буває найбільше. Ніч максимуму Персеїд – з 12 по 13 серпня", - розповів завідувач лабораторії.
З його слів, навіть науковцям визначити точний час астрономічного явища непросто, тому вони радять спостерігати у ніч з 11 на 12 і з 12 на 13 серпня. Проте, більшість все ж схиляються до того, що максимум буде в ніч на 13-те.
"Так званий радіант – та точка, з якої начебто вилітають зорі (мається на увазі метеори), – лежить в сузір’ї Персея. Це сузір’я у нас можна спостерігати практично всю ніч, але воно високо піднімається під ранок, тому найкращий період для спостерігання – це з 11-ї - півночі до світанку 13 числа, з неділі на понеділок", - зазначив Крячко.
За словами експерта, цьогорічний зорепад не відрізнятиметься якимись винятковими явищами.
"Прогнози існують завжди різні. Хтось каже, що це буде 50 метеорів на годину, хтось – що їх буде до сотні. Все залежить від того, де людина буде спостерігати за явищем. Якщо на світлому небі, вона не побачить слабких метеорів, лише найяскравіші. Я схиляюсь до того, що число буде між 50 та 100 метеорів", - сказав науковець.
Він відмітив, що охочі часто питають про те, чи варто задля спостереження за зорепадом відвідувати спеціалізовані установи на кшталт обсерваторії з телескопом.
"Не треба ніяких телескопів, не треба нічого. Власні очі, оскільки треба оглядати практично всю чашу неба, а у світі ще немає таких телескопів, які б могли це робити. Людське око робить це найкраще. І оскільки це ніч, ранок, ми радимо людям тепліше одягатись... І обов’язково загадати бажання", - додав завідувач лабораторії.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: зорепад  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-10-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как заработать на старом телевизоре?
Если вы нашли старый телевизор, не спешите его нести к мусорным бакам. В нем могут содержаться драгоценные металлы: золото, серебро, платина.
Сегодня, 17:2362
Эндоскопическая хирургия в индустрии красоты
Эндоскопическая хирургия - это малоинвазивный метод вмешательства, который предполагает использование специального инструмента и методов воздействия.
Сегодня, 17:2259
Намечается ремонт в квартире? Обязательно посетите ForRoom, и вот почему
Решение начать ремонт в жилье – это, прежде всего, желание освежить жилищное пространство, избавить его от серизны, которое порой очень нагнетает и как бы давит со всех сторон.
Сегодня, 15:3373
Премиум суши в Запорожье - обзор ресторанов и суши-баров
В городе Запорожье японская кухня особо популярна. Это вкусно, необычно и в большинстве случаев еще и полезно. Если вы давно мечтали заказывать роллы на ужин и при этом не набирать лишний вес, то просто обратите внимание на такое заведение, как Venum Sushi в Запорожье.
Сегодня, 15:3171
Ковролин для лестниц в доме и офисных помещениях
Ковролин – это особо прочное напольное покрытие, поэтому оно идеально подходит для обшивки лестниц как в доме, так и в любом учреждении. Современные производители предлагают множество разных вариантов ковролина, который будет отлично смотреться на лестницах.
Вчера, 20:07134
Брендовая посуда для ресторанов и кафе: где можно приобрести
На оформление кафе, ресторана, хореке и других мест общественного назначения огромное влияние оказывает посуда. На приобретении данного элемента лучше не экономить, в противном случае посетители могут получить не очень приятные впечатления.
Вчера, 20:05148

События

Кличко рассказал, как будут работать детсады Киева в условиях жесткого карантина
В связи с ростом заболеваемости в Киеве с 1 ноября вводят жесткие карантинные ограничения.
Сегодня, 17:1957
Замминистра энергетики уволил Кабмин
Решением Кабмина Евгений Владимиров уволен с должности заместителя министра энергетики по вопросам цифрового развития, цифровых трансформаций и цифровизации.
Сегодня, 15:3772
Синхронно с Украиной в России установлен коронавирусный антирекорд
В четверг, 28 октября, в то же день, что и в Украине в России зафиксировали рекордное за все время пандемии Covid-19 количество новых случаев заражения коронавирусом за сутки.
Сегодня, 13:1582
Под Киевом в больнице муж заболевшей женщины угрожал врачам пистолетом
В ночь на четверг, 28 октября, в приемном отделении больницы Киевской области мужчина угрожал медикам пневматическим пистолетом.
Сегодня, 13:1274
Прокуратура заявила что 16-летний мажор позвонил из туалета в полицию и заявил об угоне "Инфинити"
По информации следствия, 16-летний Николай Харьковский, которого подозревают в совершении смертельного ДТП в Харькове 26 октября, после аварии позвонил в полицию и сообщил об угоне спровоцировавшего роковое столкновение автомобиля Infinity.
Сегодня, 13:0979
В Раде считают нехватку кислорода диверсией. Хотя Минздрав знал о ней заранее, но ничего не сделал
Глава Комитета Рады по вопросам здоровья нации, медицинской помощи и медицинского страхования Михаил Радуцкий заявил, что остановка крупных заводов по производству кислорода может быть диверсией.
Сегодня, 12:5285