Ті, хто пристрасно вірять в настання Томосу, здебільшого люди, що прямо заявляють себе атеїстами

Ті, хто пристрасно вірять в настання Томосу, здебільшого люди, що прямо заявляють себе атеїстами
Зустріч Патріархів Кирила і Варфоломія, що відбулася в Константинополі, викликала бурхливе обговорення. Багато хто поспішив повідомити, що довгоочікуваний Томос ось-ось буде отримано.
Що ж відбулося насправді і чому цей Томос такий важливий?

Світове (або, як частіше говорять в Церкві, Вселенське) Православ'я - це є спільнота п'ятнадцяти Помісних Церков, очолюваних Патріархами. Ці Церкви знаходяться в євхаристійному спілкуванні між собою, тобто, наприклад, православні греки можуть приступати до таїнств у росіян, сербів чи румун.
Українська Православна Церква має повне самоврядування, вона адміністративно незалежна, але при цьому знаходиться в спілкуванні з Московським Патріархатом.
У 1992 році виник «Київський Патріархат», що створювався як «національна українська церква», але в цій якості не був визнаний у православному світі, і філаретівці по сю пору знаходяться поза спілкуванням з Вселенською Православною Церквою.
Спроби отримати визнання з боку православного світу робилися філаретівцями з самого початку, але ні до чого не привели.
Деякий час назад президент України Петро Порошенко організував запит константинопольському Патріарху Варфоломію від імені української держави про надання українській Церкві автокефалії - тобто самостійності. Власне, «Томос» - це церковний документ, підписаний Патріархом, який би її і проголошував. Це питання, однак, натрапило на серйозні труднощі.

Є думка, що вся кампанія по випрошуванню Томосу носила чисто політичний характер, і з якого дива б Патріарху Варфоломію грати роль політичного інструменту Порошенка - неясно.
Тому, хоча президент України очікував, що Томос буде проголошений на урочистостях з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі, цього не сталося.
Представники української влади почули багато теплих слів - але не ті, які вони розраховували почути. Для Порошенко це було болючим провалом і він звільнив чиновника, який продав йому таку невдалу ідею.

Люди вбачають підстави для таких очікувань в деяких словах представника Константинопольського Патріархату, митрополита Гальського Еммануїла. Він сказав, що «Одним з головних питань, що обговорювалися на зустрічі, було питання про ситуацію на Україні. Як ви знаєте, розкол в цій країні існує більше 25 років, і Вселенський Патріархат прийняв рішення досліджувати всі варіанти надання автокефалії Української Православної Церкви. Це рішення було прийнято в квітні, і ми вже його обговорюємо, і про це також було повідомлено Патріарху Кирилу під час його сьогоднішнього візиту».
Слова «рішення прийнято» були вихоплені з цієї цитати і витлумачені таким чином, що «прийнято рішення надати Томос про автокефалію», і саме в такому вигляді розійшлися по мережах. Насправді було «прийнято рішення досліджувати всі варіанти», що, звичайно, звучить набагато краще, ніж «ваш дзвінок дуже важливий для нас», але володіє приблизно тим же змістом. Чекайте на відповідь, причому немає ні найменших вказівок ні на те, скільки часу його доведеться чекати, ні на те, яким він буде.
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-12-02
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Печать картин на холсте
Однажды человек сидел в своей квартире и грустил. Медленным взором он оглядывал комнату и впадал в еще большую печаль. Он не знал, что печать картин на холсте, заказанная в арт галерее, кардинально изменит его жизнь.
Вчера, 20:5488
Преимущества доставки суши
Сервис доставки еды на дом или в офис стал очень популярным и востребованным в современное время. Существует огромное разнообразие блюд, которые возможно заказать в любое место и даже зачастую круглосуточно. Будь то европейская кухня или восточная – заказать стало возможно абсолютно всё.
Вчера, 18:34103
Программа BAS Бухгалтерия для бизнеса: преимущества
Чем привлекательна программа BAS для бизнеса.
Вчера, 15:38102
Как выбрать металлическое покрытие для кровли?
Многие материалы из металла подходят для использования на кровле. Однако некоторые металлы довольно чувствительны к окислению и коррозии.
Вчера, 11:00111
Аккумулятор для смартфона: как правильно выбрать
Смартфоны стали неотъемлемой частью нашей жизни. Эти устройства являются многофункциональными: с их помощью можно не только совершать звонки, но и выходить в Интернет, слушать музыку.
Вчера, 10:58108
Как выбрать чехол для Airpods
В последнее время беспроводные виды наушников являются самыми популярными. Один из востребованных брендов – AirPods. Это устройство зарекомендовало себя как одно из самых надежных и качественных.
Вчера, 10:27108

События

Кабмин внес изменения в Порядок временного изъятия и возврата водительских прав
Кабинет министров Украины внес изменения в Порядок временного изъятия и возврата водительских прав.
Вчера, 21:03124
Самые дорогие в мире видеокамеры заказали украинские гостелеканалы "Дом" и UATV
Украинские государственные телеканалы "Дом" и UATV потратили сто пять миллионов гривень на дорогостоящую телевизионную аппаратуру. 
Вчера, 21:01121
В отставку, не проработав на посту и двух месяцев уходит канцлер Австрии
Канцлер Австрии Александр Шалленберг заявил, что уходит в отставку. Это решение он объявил в четверг, 2 декабря.
Вчера, 20:59127
Крупнейшие соцсети России купил "Газпром"
Российский холдинг USM, принадлежащий миллиардеру Алишеру Усманову, продал свою долю акций компании VK.
Вчера, 18:19163
Почему вакцина AstraZeneca вызывает опасные тромбы выяснили ученые
Авторы исследования считают, что нашли "триггер", который приводит к образованию тромбов после вакцинации AstraZeneca.
Вчера, 13:00245
Астрономы говорят, что вскоре вместо звезд останутся лишь спутники
По словам ученых, в скором времени 1 из 15 ярких объектов в ночном небе будет спутником связи.
Вчера, 12:57424