Притула отримав різку відповідь на свій пост про Томос

Притула отримав різку відповідь на свій пост про Томос
 
Настоятель Херсонської єпархії УПЦ Геннадій Шкіль зі своєї сторінки у Фейсбуці звернувся до відомого українського телеведучого Сергія Притули, який висловився в сторону підтримки Томосу для України.
«Я особисто вважав Вас одним із розумних і найдотепніших ведучих України. Але, напевно, зірковість і Вам засліпила очі, якщо Ви вирішили, що Ви відтепер маєте право вирішувати за мільйони людей, в яку Церкву їм ходити», - пише священик.
Він апелює до правил, які на його думку, Сергію Притулі невідомі, згідно з якими нехрещених дітей не відспівують (про що Притула згадував в своєму пості) і стверджує, що вони були і до розколу, будуть і після розколу, цим правилам вже більше 2000 років .
«І я впевнений, що якщо раптом все ж Патріарх Варфоломій зробить такий негідний Патріарха, який вважає себе «Вселенським», крок, як «Томос», то в ЕПУПЦі також будуть дотримуватися цих правил», - додав він.
Ще один момент, на який вказав Шкіль - це абревіатура МП. Священик зазначає, що цю абревіатуру ніхто не відміняв, тому що її ніколи не було.
«Ще з початку створення в 1991 році Церква називалася Українська Православна Церква! Без будь-якої абревіатури. Не вірите - запитайте у пана Денисенко! Саме він реєстрував цю назву. А Ви, якщо вважаєте себе «совістю і честю» сучасності, перевіряйте факти перед тим, як публікувати», - зазначив священик.
Говорячи про церковне майно, яке нібито виводяться в Москву, Геннадій Шкіль запевняє, що «в Статуті УПЦ написано, що всі кошти, будівлі та ін. майно УПЦ належать УПЦ і тільки УПЦ і ніякі гроші нікуди не вивозяться. Як Ви гадаєте ( Ви ж розумний чоловік?) при нинішньому відношенню влади до УПЦ, якби УПЦ порушувала б свій же Статут чи зійшло б це їй з рук? Чи не відмінили б реєстрацію Статуту Мінюст, якби Церква так грубо порушувала свій же Статут? Чи Ви гадаєте, що тяжко відслідкувати як і куди перераховуються кошти? 
Ваші читачі, звісно ж, згадали випадок з іподияконом лаврським… А іподиякон, якого затримали з грошима у вагоні, їхав у Софріно, тому і така сума, тому і вагон. Якщо Ви не знаєте, то Софріно – це єдиний завод в православному світі, який займається виготовленням якісної церковної утварі. І туди з грошима їздять не тільки іподиякони УПЦ, не тільки іподиякони чи священнослужителі із всього православного світу, але й посланці (з грошима!) Вашої улюбленої релігійної організації - УПЦ КП. Просто на них ще не прийшла «разнарядка» затримати на кордоні з грошима! Але гортаючи фото з «богослужінь» УПЦ КП, можна упевнитися, що вся утварь їхня -софрінського виготовлення".
Також священика глибоко обурили загрози Сергія Притули видворити УПЦ з Лаври. Він заявив, що церква зараз знаходиться там законно згідно з усіма документами, а ось всілякі спроби влади змінити це будуть незаконними.
«Ви погрожуєте, що прийдуть нас викидати хлопці з АТО? А Ви не думали, що свого Предстоятеля, свою Церкву прийдуть захищати теж хлопці з АТО, які, завдяки Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, це Різдво зустрічали не в полоні, а вдома?»- зазначив він.
Підсумував своє звернення священик припущенням, що така поведінка Притули відштовхне від нього тих глядачів, які традиційно відвідують УПЦ.
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: УПЦ, Притула  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-10
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Кроссфит требует орбитрек  Методичка: как на Zhelezzo.ua купить орбитрек в кредит
Покупка тренажера в кредит в интернет-магазине  - инновационная услуга от фирмы Zhellezzo.
Вчера, 21:3755
Культура использования постельных принадлежностей
Ученные определи, что человек находится в спящем состоянии около трети жизни. В это время происходят рост, восстановление утраченных за день сил, даже выздоровление. Естественно, что правильно подобранное постельное белье должно быть безупречного качества
Вчера, 12:16126
Рекламные кампании Google AdWords: что это и зачем нужно
Рекламная кампания Google AdWords: настраивайте объявления эффективно! Узнайте о ключевых особенностях рекламы в Google и типах целей, которые можно поставить.
9-июл-2020, 18:36263
Кредит в декрете – как получить помощь маме
С появлением детей в семье мамы неизбежно теряют часть дохода, а траты увеличиваются. Кредит для мам в декрете от Е-гроши – это своевременная финансовая помощь под низкий процент с выгодными условиями.
9-июл-2020, 18:35110
Быстрое кредитование от SOS CREDIT
Кредит онлайн круглосуточно без отказа
9-июл-2020, 14:56207
Какую мойку выбрать для автомобиля - советы экспертов
На что обращать внимание при выборе АВД. Обзор популярных автомоек.
9-июл-2020, 14:52113

События

На превращение Собора Святой Софии в мечеть отреагировали в Европе
Правительство Турции призвали соблюдать международные обязательства
Сегодня, 02:0057
В Гонконге снова произошла вспышка коронавируса
В городе усилят меры социального дистанциирования
Вчера, 21:35109
Против возвращения полного карантина выступила ВОЗ
В ВОЗ не исключают, что жесткий карантин должен сохраниться там, где выявляют вспышки вируса
Вчера, 21:0395
Возможных подрывников автомобиля "Укрпочты" задержала Полиция
Водитель подорванного автомобиля все еще находится в реанимации
Вчера, 18:58131
Мечетью станет Собор Святой Софии в Стамбуле
Айя-София с 1934 года была музеем
Вчера, 18:54127
В суд на Россию из-за катастрофы MH17 подают Нидерланды
Такое решение приняло правительство Нидерландов
Вчера, 16:20121