Чому нас вчать привиди?

31 жовтня відзначають Хеловін, котрий не обходиться без страхітливих декорацій, що нагадують нам про царство мертвих. Але вони також дають людям важливий інструктаж, як провести своє життя більш морально. Про це на сторінках Newsweek пише професор Університету Південної Каліфорнії Ток Томпсон.
В стародавні часи було поширеним вірування, що царства живих і мертвих переплітаються. І зовсім не складно зустріти примару. В 601 році нашої ери, щоб пожвавити поширення християнства в Північній Європі, Папа Римський Григорій І наказав місіонерам не боротися проти язичницьких святкувань, а християнізувати їх. Відповідно, з часом свято самхайн перетворилося на День усіх душ і День усіх святих, коли розмови з мертвими вважалися релігійно виправданими.
Язичницькі вірування про духів і мертвих не лише зберігалися, а й стали частиною численних практик багатьох ранніх церков. Папа Григорій І й сам радив людям, які говорять з привидами, промовляти молитви. З цієї точки зору допускалося, що душі застрягли в чистилищі. І їм потрібна допомога, щоб потрапити на небеса. В Середньовіччі вірування у те, що душі можуть застрягнути в чистилищі, допомогли церкві продавати індульгенції – платні документи, які засвідчували, що комусь пробачаються його гріхи. Поширені вірування в привидів допомогли священикам непогано заробити в ті часи. І це, у свою чергу, дало поштовх Реформації, в результаті якої від католицької церкви відділилися протестантські конфесії на чолі з теологом Мартіном Лютером. А віра в привидів стали символом «католицького гніту» в протестантських країнах.
Суперечки щодо існування духів все ж лишилися. І люди почали все більше звертатися до науки, намагаючись з’ясувати правду. В 19-му столітті масовий характер набув рух спіритуалістів, які стверджували, що мертві можуть говорити з живими за допомогою спеціальних спіритичних сеансів, спеціальних дошок й іншого приладдя. Спіритуалізм набув особливого культурного значення після Першої світової війни. Багато тогочасних підходів лишилися в арсеналі навіть сучасних «мисливців на привидів», які намагаються довести існування потойбічних істот за допомогою наукових технік.
Втім, віра в привидів характерна не лише християнському світу. Більшість, хоч і не всі, суспільства світу мають свої погляди на потойбічне. На Тайвані, приміром, 90% жителів стверджують, що бачили привидів. Також у багатьох азіатських країнах, таких як Японія, Південна Корея, Китай і В’єтнам, люди відзначають «Місяць привидів», центральну роль в якому відіграє «День привидів». Вважається, що в цей день духи можуть вільно подорожувати царством живих. Ці святкування часто пов’язуються з певною буддистською історію. В ній йшлося про те, як Будда навчив молодого священника, як допомогти «голодному привиду» його матері.
Будучи вченим, який досліджував і збирав історії про привидів впродовж багатьох років, я виявив, що вони зазвичай переслідують певні цілі. Це може бути нерозкрите вбивство, неправильний похорон, примус до самогубства, трагедії, яких можна було уникнути і етичні помилки. В такому світлі привиди часто шукають справедливості з могили. Вони можуть представляти свої вимоги окремим людям чи цілим суспільствам», - зауважив автор. Таким чином, привиди викривають темну сторону етики. Їхні спостереження – це часто нагадування, що етика і мораль виходять за рамки нашого життя. І їх порушення може призвести до появи великого тягаря духовних наслідків. Разом з тим, історії про привидів завжди дають надію. Вони передбачають, що існує життя після смерті. І шанси підтримувати контакти з померлими, а також спокутуватися, все ж є. Можна залагодити минулі помилки. Тож віра в привидів скеровувала людство до більш морального і етичного життя.

джерело
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Грузовые перевозки по Киеву
Предложение многих транспортных компаний адресовано предприятиям и частным лицам, имеющим потребность в организации в сфере транспорта. Компания гарантирует комплексное обслуживание штучных, крупногабаритных и специальных грузов во внутренних и международных перевозках.
Сегодня, 18:0057
Де придбати оснащення для НУШ
Реформа системи освіти не обмежується зміною методик викладання. Концепція Нової української школи працює комплексно. Головна мета полягає в створенні комфортного простору для навчання і розвитку дітей.
Сегодня, 13:4867
Выбираем наушники AirPods для iPhone SE
Чтобы слушать музыку в хорошем качестве, к выбору аксессуаров стоит подойти серьёзно. Обратить внимание на их технические особенности, совместимость с моделью iPhone. Кого-то волнует цена, а кого-то внешний вид вкладышей.
Сегодня, 13:3276
Шуруповерт сетевой и аккумуляторный? Что лучше выбрать для дома
Для вкручивания, выкручивания шурупов, саморезов, гаек используется не только обычная отвертка, но и более современные виды инструментов – шуруповерты
Вчера, 17:32129
Внедорожник напрокат — удобно, выгодно, престижно
В компании NarsCars имеется широкий выбор внедорожников средней тоннажности. Все машины поддерживаются в исправном состоянии и проходят постоянную проверку, поэтому не подведут в любой ситуации.
2-июн-2020, 15:50140
Тенты для бассейнов: особенности выбора
Наличие бассейна на даче является прекрасной возможностью искупаться в жару, поиграть в водные игры с друзьями или просто отдохнуть. Такой отдых может сильно испортить только одно — регулярная очистка бассейна от мусора. В этом сможет помочь надежное покрытие для бассейна, которое защитит
2-июн-2020, 15:4797

События

На получении 100 тысяч долларов разоблачили прокурора
Задержан сотрудник одной из прокуратур Киева
Сегодня, 20:3553
Итоговую аттестацию выпускников Киев отменил незаконно
Киевские власти не могут отменить аттестацию выпускников 11 классов
Сегодня, 19:2764
Обыски в университете Шевченко проводит Полиция
Следственные действия проводятся в рамках расследования коррупции в университете
Сегодня, 16:3370
С сегодняшнего дня Австрия полностью снимает коронавирусный контроль и открывает границы
Австрия с четверга отменит все ограничения на границах, связанные с коронавирусом, включая карантин для соседних стран, кроме Италии.
Сегодня, 16:2887
До 15 лет тюрьмы в Украине грозит "Ворам в законе"
Нардепы поддержали закон Зеленского во втором повторном чтении
Сегодня, 14:4571
Полностью сократили штат полиции Кагарлыка
У Авакова заявляют, что сейчас на 10-15% меньше пыток, чем до реформы
Сегодня, 14:4263