ЗМІ показали 12 рішень Собору архієерїв

ЗМІ показали 12 рішень Собору архієерїв
 
У ЗМІ оприлюднили рішення Священного Синоду Української Православної Церкви (МП), а також Собору архієреїв, які сьогодні пройшли в Києво-Печерській лаврі.
 
Вони виглядають наступним чином:
 1. Українська Православна Церква, яка є канонічною і визнана Помісними Православними Церквами, здійснюючи своє служіння Богу і народу України, принципово підтримує незалежність і територіальну цілісність України. Українська Православна Церква присутня у всіх регіонах України і об'єднує як підконтрольні, так і непідконтрольні українській владі території, переживаючи разом зі своїм народом всі радощі і страждання.
 2. Українська Православна Церква є самокерованою, наділеною усіма правами незалежності і самостійності, які сьогодні потрібні для плідного служіння Богу і народу України.
 3. Українська Православна Церква завжди послідовно виступала за зцілення розколу, за відновлення церковної єдності, тобто за єдину Церкву. Однак, відновлення єдності Українського Православ'я не повинно означати перетворення Церкви в елемент політики або пропаганди, оскільки це суперечить природі Церкви. Переконані, що подолання церковного розділення має відбуватися без втручання державних, політичних та інших зовнішніх сил.
 4. Собор єпископів виступає проти будь-яких спроб змінити назву Української Православної Церкви, про що вже заявляється першими особами держави, і інших проявів дискримінації віруючих Української Православної Церкви на законодавчому рівні. У разі прийняття відповідних законопроектів Верховною Радою України, Українська Православна Церква буде захищати свої права всіма законними засобами, передбаченими "Основами соціальної концепції Української Православної Церкви", законодавством України та Європейською Конвенцією з прав людини.
 5. Собор єпископів Української Православної Церкви вважає, що рішення Священного Синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня 2018 року щодо українського церковного питання є недійсними і не мають жодної канонічної сили. Зокрема, рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського Патріархату на території України є наслідком спекулятивного трактування церковної історії. А рішення про зняття анафеми та інших церковних заборон з лідерів розколу і визнання дійсності псевдохіротоній, які були здійснені ними під час перебування в розколі, є наслідком викривленого тлумачення православних канонів. Історія Православної Церкви не знає випадків подолання розколу шляхом його простий легалізації. Прийнявши таке антиканонічне рішення, визнавши розкольників в сущому сані, Константинопольський Патріархат, згідно з церковними правилами, сам став на шлях розколу. У зв'язку з цим євхаристійне спілкування Української Православної Церкви з Константинопольським Патріархатом в даний час неможливе і припиняється.
 6. Вважаємо неприпустимим незаконне втручання Константинопольського Патріархату у внутрішні справи іншої Помісної Церкви і спроби вирішувати українське церковне питання за участю державної влади і розкольників, ігноруючи голос канонічної Української Православної Церкви. Зате з прикрістю констатуємо, що сотні тисяч звернень віруючих нашої Церкви до Патріарха Варфоломія з закликом не узаконювати розкол під приводом створення автокефалії так і залишилися без уваги.
 7. Собор єпископів підкреслює, що процес надання так званого Томосу про автокефалію є штучним, нав'язаним ззовні, не відображає внутрішнього церковного необхідності, не принесе реальної церковної єдності і поглибить поділ і посилить конфлікти серед народу України. За таких умов вступу єпископату, духовенства та мирян Української Православної Церкви до цих процесів вважаємо неможливим.
 8. Українська Православна Церква принципово дотримується канонічного підходу до подолання церковного розділення. В основі цього підходу лежить необхідність покаяння тих, хто повертається з розколу. Двері Церкви ніколи не закривалися перед тим, хто хоче бути в духовній єдності з Христом.
 9. Собор єпископів констатує, що незаконні дії Константинопольського Патріархату призводять до глибокої церковної кризи як в Україні, так і в світовому Православ'ї. Молимося, щоб голос багатомільйонної пастви Української Православної Церкви був почутий, а вчинені до сих пір Константинопольським Патріархатом дії були виправлені.
 10. Собор єпископів закликає Константинопольський Патріархат до діалогу з Українською Православною Церквою братської участі всіх Помісних Православних Церков з метою соборного вирішення цієї проблеми.
 11. Собор єпископів просить Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія звернутися до Предстоятелів Помісних Православних Церков з приводу кризової ситуації, що склалася в церковному житті України в результаті незаконного втручання Константинопольського Патріархату.
 12. Собор єпископів закликає всіх чад Української Православної Церкви посилити молитви, зберігати єдність між собою і вірність Святої Христової Церкви і не боятися можливих випробувань, пам'ятаючи слова Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа: "Будьте мужніми, бо Я переміг світ" (Ін. 16:33 ).
джерело
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: УПЦ МП  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2022-01-23
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать компрессионные колготы
Сейчас компрессионные колготы получили широкое распространение. Их используют в лечебных целях. Какими особенностями они обладают.
Сегодня, 11:3957
Цены на косметологические кушетки
Выбирая косметологическую кушетку, важно продумать все основные нюансы и особенности приобретения. Все виды современных косметологических кушеток отличаются не только своим функционалом, дизайном, но и ценой. Как показывает практика, стоимость важна для каждого покупателя, так как порой, именно она
21-янв-2022, 20:46196
Как выбрать мужские сумки
Мужская сумка - это аксессуар, который используется мужчинами каждый день. Мужские сумки изготавливают из различных материалов – текстиля, натуральной, искусственной кожи и другие, среди широкого многообразия непременно можно подобрать подходящий вариант.
21-янв-2022, 17:14215
Какие есть известные биржи криптовалют в Украине
Специализированные биржи криптовалют в Украине – удобный и простой способ купить биткоин или другие цифровые активы. Сегодня существует большой выбор площадок, но не все они подходят для украинцев.
21-янв-2022, 16:42240
Хочу на фитнес: три лучших направления для девушек и женщин
В условиях современности, когда большинство людей, как правило, ведет малоактивный образ жизни, очень важно своевременно обратить внимание на эту проблему, понимать важность данного вопроса и приложить все усилия, дабы уберечь себя и свое здоровье от всех возможных негативных последствий.
20-янв-2022, 15:05261
Спальный мешок: обязательный элемент похода
Спальные мешки на протяжении многих лет являются незаменимыми элементами экипировки каждого туриста, проживающего в палатке, укрытии или под открытым небом.
19-янв-2022, 20:34279

События

Возможность поставок оружия в Украину исключили в Швеции
Швеция не будет поставлять в Украину оружие, поскольку в стране действуют очень строгие правила по его экспорту, которые запрещают поставлять вооружение в страны, находящиеся в состоянии конфликта.
Сегодня, 13:081
Почему жители Западной Европы все чаще переезжают в Восточную
Жители Западной Европы все чаще переезжают в восточные страны ЕС, бывший социалистический блок.
Сегодня, 10:3573
По правилам красной зоны карантина начала жить Ивано-Франковская область
С сегодняшнего дня первый в этом году регион Украины перешел в красную зону карантина. Самые жесткие ковидные ограничения теперь действуют в Ивано-Франковской области.
Сегодня, 10:3368
Передать Украине десятки ракетных комплексов Javelin с разрешения США планирует Эстония
Эстония передаст Украине десятки американских противотанковых ракетных комплексов Javelin в ближайшие недели. Об этом рассказал посол Эстонии в Украине Каймо Кууск в комментарии "Радио Свобода".
Сегодня, 10:3164
В понедельник по всей Украине объявили штормовое предупреждение из-за гололеда на дорогах
В понедельник, 24 января, на дорогах Украины ожидается гололедица.
Сегодня, 10:1268
На крыльце туберкулезного диспансера в Киеве застрелился мужчина
В Киеве мужчина средних лет покончил с собой прямо на пороге больницы.
Сегодня, 10:0980