ЗМІ показали 12 рішень Собору архієерїв

ЗМІ показали 12 рішень Собору архієерїв
 
У ЗМІ оприлюднили рішення Священного Синоду Української Православної Церкви (МП), а також Собору архієреїв, які сьогодні пройшли в Києво-Печерській лаврі.
 
Вони виглядають наступним чином:
 1. Українська Православна Церква, яка є канонічною і визнана Помісними Православними Церквами, здійснюючи своє служіння Богу і народу України, принципово підтримує незалежність і територіальну цілісність України. Українська Православна Церква присутня у всіх регіонах України і об'єднує як підконтрольні, так і непідконтрольні українській владі території, переживаючи разом зі своїм народом всі радощі і страждання.
 2. Українська Православна Церква є самокерованою, наділеною усіма правами незалежності і самостійності, які сьогодні потрібні для плідного служіння Богу і народу України.
 3. Українська Православна Церква завжди послідовно виступала за зцілення розколу, за відновлення церковної єдності, тобто за єдину Церкву. Однак, відновлення єдності Українського Православ'я не повинно означати перетворення Церкви в елемент політики або пропаганди, оскільки це суперечить природі Церкви. Переконані, що подолання церковного розділення має відбуватися без втручання державних, політичних та інших зовнішніх сил.
 4. Собор єпископів виступає проти будь-яких спроб змінити назву Української Православної Церкви, про що вже заявляється першими особами держави, і інших проявів дискримінації віруючих Української Православної Церкви на законодавчому рівні. У разі прийняття відповідних законопроектів Верховною Радою України, Українська Православна Церква буде захищати свої права всіма законними засобами, передбаченими "Основами соціальної концепції Української Православної Церкви", законодавством України та Європейською Конвенцією з прав людини.
 5. Собор єпископів Української Православної Церкви вважає, що рішення Священного Синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня 2018 року щодо українського церковного питання є недійсними і не мають жодної канонічної сили. Зокрема, рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського Патріархату на території України є наслідком спекулятивного трактування церковної історії. А рішення про зняття анафеми та інших церковних заборон з лідерів розколу і визнання дійсності псевдохіротоній, які були здійснені ними під час перебування в розколі, є наслідком викривленого тлумачення православних канонів. Історія Православної Церкви не знає випадків подолання розколу шляхом його простий легалізації. Прийнявши таке антиканонічне рішення, визнавши розкольників в сущому сані, Константинопольський Патріархат, згідно з церковними правилами, сам став на шлях розколу. У зв'язку з цим євхаристійне спілкування Української Православної Церкви з Константинопольським Патріархатом в даний час неможливе і припиняється.
 6. Вважаємо неприпустимим незаконне втручання Константинопольського Патріархату у внутрішні справи іншої Помісної Церкви і спроби вирішувати українське церковне питання за участю державної влади і розкольників, ігноруючи голос канонічної Української Православної Церкви. Зате з прикрістю констатуємо, що сотні тисяч звернень віруючих нашої Церкви до Патріарха Варфоломія з закликом не узаконювати розкол під приводом створення автокефалії так і залишилися без уваги.
 7. Собор єпископів підкреслює, що процес надання так званого Томосу про автокефалію є штучним, нав'язаним ззовні, не відображає внутрішнього церковного необхідності, не принесе реальної церковної єдності і поглибить поділ і посилить конфлікти серед народу України. За таких умов вступу єпископату, духовенства та мирян Української Православної Церкви до цих процесів вважаємо неможливим.
 8. Українська Православна Церква принципово дотримується канонічного підходу до подолання церковного розділення. В основі цього підходу лежить необхідність покаяння тих, хто повертається з розколу. Двері Церкви ніколи не закривалися перед тим, хто хоче бути в духовній єдності з Христом.
 9. Собор єпископів констатує, що незаконні дії Константинопольського Патріархату призводять до глибокої церковної кризи як в Україні, так і в світовому Православ'ї. Молимося, щоб голос багатомільйонної пастви Української Православної Церкви був почутий, а вчинені до сих пір Константинопольським Патріархатом дії були виправлені.
 10. Собор єпископів закликає Константинопольський Патріархат до діалогу з Українською Православною Церквою братської участі всіх Помісних Православних Церков з метою соборного вирішення цієї проблеми.
 11. Собор єпископів просить Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія звернутися до Предстоятелів Помісних Православних Церков з приводу кризової ситуації, що склалася в церковному житті України в результаті незаконного втручання Константинопольського Патріархату.
 12. Собор єпископів закликає всіх чад Української Православної Церкви посилити молитви, зберігати єдність між собою і вірність Святої Христової Церкви і не боятися можливих випробувань, пам'ятаючи слова Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа: "Будьте мужніми, бо Я переміг світ" (Ін. 16:33 ).
джерело
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: УПЦ МП  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-05-06
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Навіщо потрібні корпоративні подарунки
Від чого залежить успіх компанії? Ви маєте рацію, якщо скажете: «У правильної стратегії, бізнес-моделі, грамотного розвитку і т.д.». А що щодо гармонійних відносин в колективі, репутації і візуалізації бренду?
Вчера, 14:48148
Как выгодно покупать товары для дома из Китая
Товары китайского производства пользуются огромнейшей популярностью, поскольку они доступны, качественны и представлены в широком разнообразии. Продукция из КНР успешно реализуется и на отечественном рынке и оптом, и в розницу, но зачем переплачивать, если можно заказать все необходимое
5-мая-2021, 13:41194
Страхование КАСКО – уходим от непредвиденных расходов
Приобретение нового автомобиля практически всегда сопровождается не только приятными ощущениями.
4-мая-2021, 11:48238
Оригиналы для Хонды
У каждого человека, наверняка существует период времени в его жизни, который он считает наивысшей точкой своих достижений или по крайней мере самым удачным периодом.
3-мая-2021, 19:54268
Как правильно чистить бассейн: 5 простых шагов от ИмперБуд
Если вода в бассейне перестала быть прозрачной и больше похожа на грязную лужу – это означает, что ему требуется тщательная очистка.
30-апр-2021, 18:56538
Какую модель Айфона стоит выбрать?
Ответ на вопрос, какую модель Айфона стоит приобрести, зависит в первую очередь от целей, которые ставит покупатель перед своим смартфоном. Что важнее прежде всего – камера, аккумулятор, дисплей, процессор, количество памяти.
30-апр-2021, 10:07632

События

США разрешили женщинам-военнослужащим собирать волосы в хвостик при ношении любой формы
При этом, длина не может выходить за нижнюю часть лопаток в положении "смирно" или "внимание".
Сегодня, 10:4117
К 75-летию "Антонова" будет готов фюзеляж самолета "Ан-178" для ВСУ
Подписанный в конце декабря 2020 года контракт с Минобороны, по заявлению замдиректора по производству, идет по плану.
Сегодня, 10:3920
Двухлетнего сына за $25 000 продал Китаец
Мужчина повез новую девушку на отдых, а также фотографировал пачки денег, хвастаясь ими перед друзьями.
Сегодня, 10:3722
В Украину сегодня циклон Gregor принесет дожди и похолодание
В пятницу, 7 мая, погоду в Украине будет определять холодный атмосферный фронт циклона Gregor, центр которого будет расположен над Польшей и Беларусью.
Сегодня, 08:4576
Когда Украина получит партию вакцины NovaVax и где застрял препарат CoviShield рассказал Степанов
Вчера, 6 мая, глава Минздрава Украины Максим Степанов провел переговоры с владельцем Serum Institute Сайрусом Пунавалом, на которых была достигнута договоренность о поставках в Украину вакцин NovaVax и AstraZeneca / CoviShield.
Сегодня, 08:4371
В СИЗО Харькова сидящий авторитет наладил поставки наркотиков с воли
Один из авторитетов-рецидивистов, находящийся в Харьковском СИЗО проявил недюжинные организаторские бизнес-способности и смог наладить поставки наркотиков за решетку.
Сегодня, 08:4270