Філарет висловив незгоду з Константинополем через Об'єднавчий собор

Філарет висловив незгоду з Константинополем через Об'єднавчий собор
Глава УПЦ КП патріархат Філарет за кілька днів до відкриття Об'єднавчого собору заявив, що в УПЦ КП не згодні з процедурою проведення Об'єднавчого собору, яку встановив Вселенський патріарх Варфоломій.
Відзначається, що в даний час між УПЦ КП і Константинополем є два найбільших розбіжності. Перша - Київський патріархат виступає за те, щоб Собор був виключно архієрейським, а в Стамбулі наполягають на участі в ньому віруючих і звичайних священиків.
Друга розбіжність полягає в тому, що в УПЦ КП хочуть, щоб голосування на виборах глави єдиної помісної церкви було відкритим, а Константинополь виступає за таємні вибори.
"Київський патріархат є найбільшою церквою. І від нас залежить, приймемо ми те, що нам будуть пропонувати чи ні. Якщо це буде корисно нам, то ми приймемо, якщо буде не корисно нам - ні державі, ні українській церкві, ми просто не проголосуємо і відкинемо все", - заявив Філарет.
Нагадаємо, раніше українські ієрархи отримали від Вселенського патріарха Варфоломія запрошення на собор, в якому говорилося, що кожен архієрей зможе привести на собор одного клірика і одного ченця або мирянина, які також будуть мати право голосу. Після попереднього голосування буде сформовано бюлетень з трьома кандидатурами на пост предстоятеля Української православної церкви. Після цього голову обиратимуть лише архієреї з цих трьох кандидатів.
 
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)