Митрополит Симеон хоче повернутися до управління Вінницькою єпархією

Митрополит Симеон хоче повернутися до управління Вінницькою єпархією
28 грудня 2018 року Шостацький Володимир Іванович звернувся до Української Православної Церкви та Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія із позовною заявою про поновлення на роботі.
Колишній митрополит просить суд скасувати указ Предстоятеля Української Православної Церкви від 17 грудня 2018 року, яким його звільнено від управління Вінницькою єпархією УПЦ та заборонено у священнослужінні, та поновити його у митрополичому сані керуючим Вінницькою єпархією. Про це Інформаційно-просвітницький відділ повідомили в Юридичному відділі УПЦ.
«Якщо Шостацький Володимир Іванович хоче повернутись до УПЦ, то чому він не попросить про це Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Та, якщо він вважає, що рішення керівного органу Церкви є несправедливим, то він має право подати апеляцію або просто попроситися прийняти його назад, — прокоментував голова Юридичного відділу протоієрей Олександр Бахов. — Наскільки мені відомо, він добровільно вийшов із підпорядкування УПЦ, а рішення Священного Синоду УПЦ є констатацією факту та відповідною канонічною реакцією на його дії».
«Невже він думає, що суд поверне йому сан митрополита? Справа в тому, що з точки зору трудового законодавства Шостацький В.І. не перебував у трудових відносинах, ані з Українською Православною Церквою, ані з Предстоятелем Церкви, тому даний спір не є предметом розгляду цивільного судочинства, — пояснив протоієрей Олександр. — Якщо ще державні суди візьмуться вирішувати канонічні питання та втручатися у церковні справи, то це буде катастрофа. Ми вже бачимо, як законодавча та виконавча гілка влади втручається у церковні справи – не вистачає судової».
Юрист також наголосив, що «відповідно до статті 7 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» релігійні організації в Україні утворюються з метою задоволення релігійних потреб громадян сповідувати і поширювати віру і діють відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури, обирають, призначають і замінюють персонал згідно із своїми статутами (положеннями)».
Голова Юридичного відділу повідомив, що колишній митрополит УПЦ Симеон також просить суд заборонити новопризначеному архієпископу Вінницькому і Барському Варсонофію приступити до виконання своїх обов`язків в якості керуючого Вінницькою єпархією УПЦ.
Нагадаємо, митрополит Вінницький і Барський Симеон був заборонений Священним Синодом у служінні, у зв’язку з ухиленням у розкол (Журнал №69). Духовенство та віряни направили численні звернення про призначення нового архіпастиря на Вінницьку кафедру. 17 грудня Священним Синодом було прийнято рішення  (Журнал №72) Преосвященним Вінницьким і Барським призначити архієпископа Варсонофія.
У розпорядження Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ потрапила копія ухвали Суду по даній справі.
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-03-31
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

С чего начать проектирование частного дома?
Советы о том, с чего начать проектирование частного дома.
Вчера, 18:4577
Бальзам для волос: как подобрать оптимальный вариант
Большинство женщин активно используют разнообразные бальзамы для волос, поскольку они позволяют укрепить, увлажнить волосы, а также защитить их от разного рода воздействия внешней среды.
Вчера, 15:5281
Путешествие с детьми: 4 лайфхака
Заграничное путешествие «взрослого» формата кардинально отличается от поездки с детьми. С ребенком не получится полноценно расслабиться, «оторваться» на полную катушку и посетить за несколько дней все местные достопримечательности
Вчера, 09:0183
«Дарница» выделила 155 тысяч гривен на покупку оборудования, позволяющего выявить коронавирус
Компания «Дарница» приобрела для Киевской ГКБ №4 экспресс-анализатор, позволяющий провести первичное определение заражения SARS-CoV-2.
Вчера, 08:5868
Системы оптимизации производства: почему сегодня без них – никуда
Для многих руководителей проектов получение эффективного производственного потока считается сложной задачей
27-мар-2020, 15:08191
Устройство домашней електропроводки
Внимание! Этот материал предоставлен исключительно для ознакомления — помните, что электричество может быть смертельно опасно
27-мар-2020, 14:45380

События

Проповедь духовника Путина взорвала интернет
Митрополит Тихон автор бестселлера «Несвятые святые и другие рассказы», тираж которого превысил более 2 миллионов экземпляров
Вчера, 20:56167
Рынок легковых автомобилей рухнет из-за коронавируса
В 2020 году продажи легковых автомобилей на мировом рынке упадут на 14% из-за пандемии коронавируса
Вчера, 20:1885
Продуктовым рынкам разрешил работу Минздрав
Минздрав назвал 6 условий для возможности работы таких рынков
Вчера, 19:13122
Украинцам с коронавирусом разрешили выходить в аптеки и магазины
Выходить в аптеки и магазины разрешили в неотложных случаях
Вчера, 17:33169
Беларусь находится на пике заболеваемости коронавирусом - заявил Лукашенко
Лукашенко отметил, что каждую весну наступает пик заболеваемости
Вчера, 14:07227
Мережко заявил что у России из-за кризиса нет иного выхода, как пытаться снять санкции
В Раде считают, что Россия будет усиливать давление на ключевые страны ЕС
Вчера, 13:3084