Митрополит Симеон хоче повернутися до управління Вінницькою єпархією

Митрополит Симеон хоче повернутися до управління Вінницькою єпархією
28 грудня 2018 року Шостацький Володимир Іванович звернувся до Української Православної Церкви та Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія із позовною заявою про поновлення на роботі.
Колишній митрополит просить суд скасувати указ Предстоятеля Української Православної Церкви від 17 грудня 2018 року, яким його звільнено від управління Вінницькою єпархією УПЦ та заборонено у священнослужінні, та поновити його у митрополичому сані керуючим Вінницькою єпархією. Про це Інформаційно-просвітницький відділ повідомили в Юридичному відділі УПЦ.
«Якщо Шостацький Володимир Іванович хоче повернутись до УПЦ, то чому він не попросить про це Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Та, якщо він вважає, що рішення керівного органу Церкви є несправедливим, то він має право подати апеляцію або просто попроситися прийняти його назад, — прокоментував голова Юридичного відділу протоієрей Олександр Бахов. — Наскільки мені відомо, він добровільно вийшов із підпорядкування УПЦ, а рішення Священного Синоду УПЦ є констатацією факту та відповідною канонічною реакцією на його дії».
«Невже він думає, що суд поверне йому сан митрополита? Справа в тому, що з точки зору трудового законодавства Шостацький В.І. не перебував у трудових відносинах, ані з Українською Православною Церквою, ані з Предстоятелем Церкви, тому даний спір не є предметом розгляду цивільного судочинства, — пояснив протоієрей Олександр. — Якщо ще державні суди візьмуться вирішувати канонічні питання та втручатися у церковні справи, то це буде катастрофа. Ми вже бачимо, як законодавча та виконавча гілка влади втручається у церковні справи – не вистачає судової».
Юрист також наголосив, що «відповідно до статті 7 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» релігійні організації в Україні утворюються з метою задоволення релігійних потреб громадян сповідувати і поширювати віру і діють відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури, обирають, призначають і замінюють персонал згідно із своїми статутами (положеннями)».
Голова Юридичного відділу повідомив, що колишній митрополит УПЦ Симеон також просить суд заборонити новопризначеному архієпископу Вінницькому і Барському Варсонофію приступити до виконання своїх обов`язків в якості керуючого Вінницькою єпархією УПЦ.
Нагадаємо, митрополит Вінницький і Барський Симеон був заборонений Священним Синодом у служінні, у зв’язку з ухиленням у розкол (Журнал №69). Духовенство та віряни направили численні звернення про призначення нового архіпастиря на Вінницьку кафедру. 17 грудня Священним Синодом було прийнято рішення  (Журнал №72) Преосвященним Вінницьким і Барським призначити архієпископа Варсонофія.
У розпорядження Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ потрапила копія ухвали Суду по даній справі.
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Оригинальные органайзеры на подарок
Корпоративный органайзер – отличный подарок сотрудникам компании и любым офисным работникам. Бизнес органайзеры помогают держать в порядке рабочий стол и хранить в одном месте канцелярские принадлежности.
Вчера, 19:03131
Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
2-июл-2020, 18:15122
Межкомнатные двери в скандинавском стиле
Советы по выбору межкомнатных дверей в скандинавском стиле.
2-июл-2020, 18:1386
Как правильно ухаживать за водой в бассейне
Советы о том, как правильно ухаживать за водой в бассейне.
2-июл-2020, 18:12144
Как выбрать набор смесителей Hansgrohe
Наверняка каждый хочет, чтобы его ванная была оборудована комфортной и долговечной сантехникой. Однако немаловажным фактором выбора зачастую бывает эстетичная сторона. Наборы смесителей Hansgrohe — идеальный вариант, который соответствует всем трем критериям.
2-июл-2020, 17:16123
В кризис онлайн кредит на карту укрепил позиции на рынке Украины
В Украине из-за карантинных ограничений большинство людей осталось без работы и сбережений. Ужесточение требований, уменьшение сумм и повышение процентной ставки привели к снижению популярности банков. МФО, напротив, начали предлагать взять онлайн кредит на карту под небольшой процент, укрепляя
2-июл-2020, 13:15143

События

Невестка Дональда Трампа заразилась коронавирусом
Нынешняя девушка Дональда Трампа-младшего и представитель предвыборной кампании нынешнего президента США Кимберли Гилфойл получили положительный тест на коронавирус.
Сегодня, 21:2340
Главе набсовета ПриватБанка государство платит по 2 тысячи долларов в день
Глава Наблюдательного совета "ПриватБанка", в прошлом эксперт-консультант МВФ, Шэрон Иски получает $2 тысячи зарплаты в день.
Сегодня, 21:2237
Главное условие для победы Украины над COVID-19 озвучил Ляшко
В Украине ежедневно фиксируют от 800 новых случаев коронавируса
Сегодня, 19:5856
Киев и еще 7 областей к ослаблению карантина не готовы
В Донецкой области зафиксирована высокая недельная динамика заболеваемости - 376,89%
Сегодня, 17:0561
Данные по смертности от COVID-19 впервые показал Госстат
От новой болезни в январе-марте умерло 9 человек, от гриппа и пневмонии - 1974
Сегодня, 16:5370
Регулярные прямые перелеты в Берлин и Таллин открыл аэропорт Ярославского
Инаугурационные рейсы Харьков-Берлин состоялись 3 июля
Сегодня, 16:4376