Підліткові "групи смерті" - всього лише легенда?

Підліткові "групи смерті" - всього лише легенда?
З нещодавніх пір на слуху у всіх так звані "групи смерті", в яких підліткам дають виконувати різні завдання, останнім з яких є самогубство. Та чи справді рівень дитячої смертності пов'язаний із цим явищем?
Розібратися спробувало видання theБабель.  
10 лютого українські медіа випустили новини про те, що київські підлітки грають в «Біжи або помри». Першоджерелом був пост киянки Юлії Дмитренко у Facebook: вона сфотографувала трьох дівчаток, які двічі перебігли дорогу на Дарницькій площі, і написала про цей випадок, щоб батьки «пояснили [дітям], що це неправильно». Українські медіа використали її пост, щоб розтиражувати новину про нову «суїцидальну гру». Увечері того ж дня запис про «суїцидальну гру «Біжи або помри» з'явився у Facebook-групі «Типовий Київ» — у нього майже тисяча перепостів та більше двохсот коментарів. Інтерес до гри «Біжи або помри» виник в одночас із інтересом до онлайн-гри «Синій кит», пік обговорення цих ігор припав на лютий 2017 року. За словами фахівців, які вивчали цей феномен, проблема підліткового суїциду мало пов'язана з грою, а саму гру «Синій кит» та її складові слід відносити до категорії «міських легенд».
Увечері 9 лютого киянка Юлія Дмитренко опублікувала на своїй сторінці у Facebook короткий пост і кілька фотографій: діти перебігають дорогу (публікація доступна тільки для друзів). Пост почали активно коментувати і шерити. Через три години після публікації один з коментаторів написав, що підлітки грають в «Біжи або помри». Це не дуже популярний коментар, у нього лише три лайки.
Автор вихідного поста Юлія Дмитренко розповіла theБабелю, що побачила дітей на Дарницькій площі — вони перебігали дорогу на найширшій ділянці з пожвавленим рухом, а не там, де пішоходи зазвичай скорочують шлях. «Я зробила пост, щоб батьки або знайомі цих дітей його побачили і пояснили [дітям], що це неправильно». Про існування гри «Біжи або помри» Дмитренко дізналася з коментарів.
В українському розділі Вікіпедії стаття «Біжи або помри» з'явилася в лютому 2017 року. У ній стверджується, що «Біжи або помри» — одне із завдань «координованої суїцидальної гри серед підлітків», з якими працюють у «групах смерті».
Поняття «груп смерті» виникло в рунеті навесні 2016 року після матеріалу Галини Мурсалієвої у «Новій газеті». Автор тексту писала про групи в соцмережах, де дітям дають завдання, останнє з яких — самогубство. Одним з головних візуальних символів спільнот був синій кит. Частина груп називалася так само. Мурсалієва пов'язувала з діяльністю груп 130 самогубств дітей. Одного з адміністраторів групи в Росії визнали винним у «доведенні до самогубства» і засудили до трьох років і чотирьох місяців колонії-поселення.
До лютого 2017 року громадський резонанс навколо гри досяг піку в російськомовному сегменті інтернету. Про неї писали в українських і білоруських медіа. У березні матеріал про гру випустив британський таблоїд The Sun — після цього гру стали обговорювати і в англомовному сегменті.
Деякі з російських ЗМІ засумнівалися в об'єктивності матеріалу «Нової газети». У великому репортажі «Медуза» писала, що проблема підліткового суїциду «існує окремо від ігор і мало з ними пов'язана», а історії про групи смерті «являють собою класичну міську легенду».
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-10
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Кроссфит требует орбитрек  Методичка: как на Zhelezzo.ua купить орбитрек в кредит
Покупка тренажера в кредит в интернет-магазине  - инновационная услуга от фирмы Zhellezzo.
Вчера, 21:3747
Культура использования постельных принадлежностей
Ученные определи, что человек находится в спящем состоянии около трети жизни. В это время происходят рост, восстановление утраченных за день сил, даже выздоровление. Естественно, что правильно подобранное постельное белье должно быть безупречного качества
Вчера, 12:1699
Рекламные кампании Google AdWords: что это и зачем нужно
Рекламная кампания Google AdWords: настраивайте объявления эффективно! Узнайте о ключевых особенностях рекламы в Google и типах целей, которые можно поставить.
9-июл-2020, 18:36237
Кредит в декрете – как получить помощь маме
С появлением детей в семье мамы неизбежно теряют часть дохода, а траты увеличиваются. Кредит для мам в декрете от Е-гроши – это своевременная финансовая помощь под низкий процент с выгодными условиями.
9-июл-2020, 18:35107
Быстрое кредитование от SOS CREDIT
Кредит онлайн круглосуточно без отказа
9-июл-2020, 14:56202
Какую мойку выбрать для автомобиля - советы экспертов
На что обращать внимание при выборе АВД. Обзор популярных автомоек.
9-июл-2020, 14:52111

События

В Гонконге снова произошла вспышка коронавируса
В городе усилят меры социального дистанциирования
Вчера, 21:3572
Против возвращения полного карантина выступила ВОЗ
В ВОЗ не исключают, что жесткий карантин должен сохраниться там, где выявляют вспышки вируса
Вчера, 21:0362
Возможных подрывников автомобиля "Укрпочты" задержала Полиция
Водитель подорванного автомобиля все еще находится в реанимации
Вчера, 18:5896
Мечетью станет Собор Святой Софии в Стамбуле
Айя-София с 1934 года была музеем
Вчера, 18:5484
В суд на Россию из-за катастрофы MH17 подают Нидерланды
Такое решение приняло правительство Нидерландов
Вчера, 16:2091
Еврокомиссия заявила что Украина продолжает отвечать критериям безвиза
В ЕС отметили, что Украине необходимо усилить сотрудничество с ЕС для уменьшения миграции своих граждан
Вчера, 16:1987