Президент Польщі звинуватив воїнів УПА в різанині польського населення в Гута Пеняцькій

Президент Польщі звинуватив воїнів УПА в різанині польського населення в Гута Пеняцькій
Президент Польщі Анджей Дуда звинуватив Українську повстанську армію і дивізію СС «Галичина» в геноциді поляків в населеному пункті Гута Пеняцька (нині територія Львівської області). Про це 24 лютого повідомляє Польське радіо-24
У своєму листі до учасників траурних заходів він зазначив, що ця трагедія була одним з найбільших злочинів, які в офіційній польській історіографії називається «Різанина польського населення на Волині, Поділлі та Львівської області».
«Єдиною провиною жертв була польська мова і ідентичність, вірність традиції і любов до батьківщини. Їх убили, тому що вони були поляками», - підкреслив Дуда.
Учасники траурного мітингу нагадали, що 28 лютого 1944 було знищено все польське село Гута Пеняцька (172 господарства) і вбиті всі мешканці (за різними оцінками, від 500 до 800 чоловік, включаючи жінок і дітей).
Врятуватися вдалося одному поляку, який зумів втекти і розповісти правду про звірства українських націоналістів.
Раніше директор інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович визнав, що відносини з Польщею залишаються вкрай напруженими і недоброзичливими, тому що Варшава не хоче визнавати нову версію історії, написану українськими націоналістами.
Це пов'язано з тим, що українська влада звели в ранг національних героїв лідерів націоналістичних організацій ОУН і УПА * Степана Бандеру і Романа Шухевича, які співпрацювали з фашистською Німеччиною під час Великої Вітчизняної війни.
На думку політолога Руслана Бортника, сьогодні між Польщею та Україною склалися найгірші відносини за останні 70 років. А польська держава з адвоката київського режиму перетворилося в його прокурора.

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-19
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Пока в Украине решают проблему ареста Олега Ляшко, виновные в данных смертях strana.ua/news/229688-hruzinskie-snajpery-majdana-dali-pokazanija-v-belarusskoj-henprokuratura.html всё ещё находятся на ......
KudestNiK (2019-11-19 15:07:02)
Що за текст? Це Гугл переклав з української на російську? Ніщо? Читати неможливо!...
Анна Мельник (2019-11-18 00:05:57)
не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)