Супрун спростувала одразу 8 міфів про страшну хворобу - туберкульоз

Супрун спростувала одразу 8 міфів про страшну хворобу - туберкульоз
 

 

 

Туберкульоз – серйозна хвороба, проте про неї в інтернеті є безліч недостовірної інформації
Експерти ГО "Інфекційний контроль в Україні" розповіли про туберкульоз факти, які викликають багато дискусій. Проте ці факти все ж давно доведені наукою, в той час як багато людей продовжують вірити багатьом міфам про цю хворобу. Про це пишуть на сайті Міністерства охорони здоров'я.
Міф 1. Туберкульозом можна заразитися при користуванні особистими речами хворого. Наприклад, книгами, посудом. Або коли їдять їжу, яку приготував хворий на туберкульоз.
Правда. Насправді заразитися такими способами не можна. Туберкульоз здоровим від хворого передається через повітря, якщо перебувати у приміщенні довго разом із людиною, яка довго не лікується і часто кашляє.
Міф 2. Щоб не захворіти на туберкульоз, треба лише частіш мити руки і прибирати там, де багато людей.
Правда. Прибирати й мити руки справді треба. Це допомагає уникнути багатьох хвороб. Проте не захворіти на туберкульоз допомогти не зможе. Ця хвороба передається повітрям, тому треба частіше провітрювати приміщення. У лікарнях, де знаходяться такі хворі, регулярно також проводять і опромінення ультрафіолетом. Важливо: найкраще спілкуватися із хворим на туберкульоз не у приміщенні, а на відкритому повітрі, оскільки там туберкульоз, як правило, не передається
Міф 3. Соромно підхопити туберкульоз і хворіти ним, бо це хвороба тих, хто веде неправильний спосіб життя.
Правда. На туберкульоз частіше хворіють шахтарі, медики, металурги, військові, безробітні, безпритульні, ув’язнені, тощо. Тобто певні умови дійсно грають роль. Також ризики захворіти на тубурекульоз збільшує наявна ВІЛ-інфекція, діабет, онкологія. Великий ризик також мають ті, кому провели трансплантацію кісткового мозку. Але від цієї хвороби не застрахований практично ніхто, тому хворіти на туберкульоз – аж ніяк не соромно.
Міф 4. За СРСР туберкульоз суворо контролювали, адже всіх примушували робити флюорографію. Із туберкульозом виникли проблеми, бо радянську диспансерну систему зруйнували.
Правда. Рівень захворюваності на туберкульоз в Україні перебуває на рівні 1980-х років 20-го сторіччя. Це – у 2-3 рази нижчі показники, ніж у 60-70-х роках.  Інша справа, що в ті часи неконтрольовано застосовували антибіотики. В результаті у багатьох виробилася стійкість до певних препаратів.
Флюорографія грудної клітини – не такий ефективний метод виявлення туберкульоз та ряду інших хвороб, як багато хто думає.  Наука не стоїть на місці, і зараз в наявності є надійні і оперативні методи діагностики. Наприклад, радіологічна і лабораторна діагностики, які виявляють недугу вчасно.
Міф 5. Хворий на туберкульоз становить величезну небезпеку для оточуючих його людей.
Правда. Небезпеку для людей становить тільки пацієнт із туберкульозом легень, яка кашляє і при цьому не отримує ніякого лікування. Вже через кілька тижнів після початку правильного лікування вона вже не зможе когось заразити, хоча в той же час в аналізах видно, що збудник хвороби ще лишається в її організмі.
Міф 6. Туберкульозом будь-хто може заразитися у громадському транспорті, ресторані, кафе або супермаркеті.
Правда. Ця хвороба поширюється не так швидко, як ряд інших інфекцій. Зазвичай ним заражаються ті, хто проводить із хворим справді тривалий час. Приблизна межа – 8 годин щодня упродовж трьох місяців до початку лікування. Тож наражаються на ризик саме ті, хто живе чи працює із людиною, яка довго кашляє, але не обстежується та не отримує правильного лікування.
Мало хто знає, що велика кількість дорослих людей вже інфікована туберкульозом. 90% з них ніколи не захворіє – природний протитуберкульозний імунітет у них дуже сильний.
Міф 7. Туберкульоз треба лікувати тільки в лікарні. Пацієнта треба ізолювати.
Правда. Насправді краще лікування цієї недуги – це щодня приймати препарати під контролем медичного працівника пацієнтом вдома. Пацієнт завжди може прийти до медичного закладу, де йому дадуть ліки, передбачені для нього безкоштовно і які закуповуються державою. Пацієнт, який правильно лікується, ніякої ізоляції не потребує.
Лікують туберкульоз довго: від шести до 20 місяців. У певних випадках госпіталізація потрібна, але далеко не завжди.
Міф 8. Якщо хтось вже захворів на туберкульоз, то недуга лишиться у нього назавжди.
Правда.  Навіть тяжкі випадки цієї хвороби добре лікуються. Звісно, найкраще звернутися за лікуванням якнайшвидше. На жаль, багато людей або зовсім не лікуються, або вдаються до народних методів, які насправді не діють, а часто навіть призводять до серйозних ускладнень. Тому найперше треба звернутися до лікаря. Тим більше, що усі хворі на туберкульоз зараз вже забезпечуються безкоштовними ліками.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-05-17
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Чем привлекают однокомнатные квартиры в новом комплексе О2 RESIDENCE
Однокомнатные квартиры в жилом комплексе О2 RESIDENCE идеальны для тех, кто ищет недвижимость для себя и стремится жить в окружении природы. Это также подходящий вариант для молодоженов и супругов на пенсии.
Вчера, 21:2894
Купальники — маст-хэв в летнем гардеробе
Вы уже готовы к летнему сезону? Самое время выбирать солнцезащитные очки, пляжную одежду, головные уборы и, конечно же, купальники!
Вчера, 21:1685
Как определить размер одежды новорожденных детей
Вопрос подбора одежды возникает еще до рождения ребенка. Будущие родители заранее готовятся к роддому и список необходимых вещей включает в себя одежду для малыша.
Вчера, 18:4985
Женские комбинезоны на LeBoutique: что сейчас в тренде?
Комбинезоны – лучшая альтернатива платьям, которые позволяют женщинам чувствоваться более уверенно и  не вынужденно. В конце концов, такая одежда просто-напросто удобна и практична, именно поэтому является востребованной и особо популярной.
Вчера, 18:44102
Як реанімувати орхідею. Де купити добриво «Ярос»
Багато квітникарів задаються питанням: як реанімуваті орхідею, якщо вона почала в'янути, що для цього можна зробити в домашніх умовах? У той же час, в подібних ситуаціях врятувати рослину дуже часто допомагає використання спеціального добрива фірми «Ярос».
15-мая-2021, 21:54245
Для чего нужны гербициды?
Выращивание культур - дело кропотливое, но интересное. Однако все могут испортить сорные травы. Ведь именно они не только забирают из земли все питательные вещества, но еще могут губительно влиять на другие растения.  
14-мая-2021, 21:28272

События

Минимальный оклад сотрудников в размере 45 400 гривен прописан в проекте закона по СБУ
Нардеп от "Слуги народа" Марьяна Безуглая опубликовала законопроект об СБУ ко второму чтению.
Вчера, 21:48103
В проекте закона по СБУ прописали резкое сокращение численности сотрудников
В интернете опубликован проект закона о внесении изменений в закон Украины 1992 года "О Службе безопасности Украины".
Вчера, 21:4189
Из-за обвинений в измене Гейтс ушел из Microsoft и может потерять большую часть активов
Всплывают новые подробности развода основателя Microsoft Билла Гейтса с его женой Мелиндой после 27 лет брака. 
Вчера, 19:09133
Два месяца спустя в Польше умерла еще одна жертва аварии с украинским автобусом
В больнице польского города Перемышль умерла еще одна пострадавшая в аварии с украинским автобусом, которая произошла в начале марта недалеко от польского города Кошице.
Вчера, 18:57105
Продолжить строительство "Северного потока-2" разрешила Германия
Федеральное морское и гидрографическое агентство (BSH) разрешило продолжить строительство газопровода "Северный поток - 2" на территории исключительной экономической зоны Германии.
Вчера, 18:41154
В ближайшее время часть Украины перейдет в зеленую зону по коронавирусу
В Украине восьмую неделю подряд наблюдается снижение заболеваемости коронавирусной болезнью.
Вчера, 18:35264