Супрун спростувала одразу 8 міфів про страшну хворобу - туберкульоз

Супрун спростувала одразу 8 міфів про страшну хворобу - туберкульоз
 

 

 

Туберкульоз – серйозна хвороба, проте про неї в інтернеті є безліч недостовірної інформації
Експерти ГО "Інфекційний контроль в Україні" розповіли про туберкульоз факти, які викликають багато дискусій. Проте ці факти все ж давно доведені наукою, в той час як багато людей продовжують вірити багатьом міфам про цю хворобу. Про це пишуть на сайті Міністерства охорони здоров'я.
Міф 1. Туберкульозом можна заразитися при користуванні особистими речами хворого. Наприклад, книгами, посудом. Або коли їдять їжу, яку приготував хворий на туберкульоз.
Правда. Насправді заразитися такими способами не можна. Туберкульоз здоровим від хворого передається через повітря, якщо перебувати у приміщенні довго разом із людиною, яка довго не лікується і часто кашляє.
Міф 2. Щоб не захворіти на туберкульоз, треба лише частіш мити руки і прибирати там, де багато людей.
Правда. Прибирати й мити руки справді треба. Це допомагає уникнути багатьох хвороб. Проте не захворіти на туберкульоз допомогти не зможе. Ця хвороба передається повітрям, тому треба частіше провітрювати приміщення. У лікарнях, де знаходяться такі хворі, регулярно також проводять і опромінення ультрафіолетом. Важливо: найкраще спілкуватися із хворим на туберкульоз не у приміщенні, а на відкритому повітрі, оскільки там туберкульоз, як правило, не передається
Міф 3. Соромно підхопити туберкульоз і хворіти ним, бо це хвороба тих, хто веде неправильний спосіб життя.
Правда. На туберкульоз частіше хворіють шахтарі, медики, металурги, військові, безробітні, безпритульні, ув’язнені, тощо. Тобто певні умови дійсно грають роль. Також ризики захворіти на тубурекульоз збільшує наявна ВІЛ-інфекція, діабет, онкологія. Великий ризик також мають ті, кому провели трансплантацію кісткового мозку. Але від цієї хвороби не застрахований практично ніхто, тому хворіти на туберкульоз – аж ніяк не соромно.
Міф 4. За СРСР туберкульоз суворо контролювали, адже всіх примушували робити флюорографію. Із туберкульозом виникли проблеми, бо радянську диспансерну систему зруйнували.
Правда. Рівень захворюваності на туберкульоз в Україні перебуває на рівні 1980-х років 20-го сторіччя. Це – у 2-3 рази нижчі показники, ніж у 60-70-х роках.  Інша справа, що в ті часи неконтрольовано застосовували антибіотики. В результаті у багатьох виробилася стійкість до певних препаратів.
Флюорографія грудної клітини – не такий ефективний метод виявлення туберкульоз та ряду інших хвороб, як багато хто думає.  Наука не стоїть на місці, і зараз в наявності є надійні і оперативні методи діагностики. Наприклад, радіологічна і лабораторна діагностики, які виявляють недугу вчасно.
Міф 5. Хворий на туберкульоз становить величезну небезпеку для оточуючих його людей.
Правда. Небезпеку для людей становить тільки пацієнт із туберкульозом легень, яка кашляє і при цьому не отримує ніякого лікування. Вже через кілька тижнів після початку правильного лікування вона вже не зможе когось заразити, хоча в той же час в аналізах видно, що збудник хвороби ще лишається в її організмі.
Міф 6. Туберкульозом будь-хто може заразитися у громадському транспорті, ресторані, кафе або супермаркеті.
Правда. Ця хвороба поширюється не так швидко, як ряд інших інфекцій. Зазвичай ним заражаються ті, хто проводить із хворим справді тривалий час. Приблизна межа – 8 годин щодня упродовж трьох місяців до початку лікування. Тож наражаються на ризик саме ті, хто живе чи працює із людиною, яка довго кашляє, але не обстежується та не отримує правильного лікування.
Мало хто знає, що велика кількість дорослих людей вже інфікована туберкульозом. 90% з них ніколи не захворіє – природний протитуберкульозний імунітет у них дуже сильний.
Міф 7. Туберкульоз треба лікувати тільки в лікарні. Пацієнта треба ізолювати.
Правда. Насправді краще лікування цієї недуги – це щодня приймати препарати під контролем медичного працівника пацієнтом вдома. Пацієнт завжди може прийти до медичного закладу, де йому дадуть ліки, передбачені для нього безкоштовно і які закуповуються державою. Пацієнт, який правильно лікується, ніякої ізоляції не потребує.
Лікують туберкульоз довго: від шести до 20 місяців. У певних випадках госпіталізація потрібна, але далеко не завжди.
Міф 8. Якщо хтось вже захворів на туберкульоз, то недуга лишиться у нього назавжди.
Правда.  Навіть тяжкі випадки цієї хвороби добре лікуються. Звісно, найкраще звернутися за лікуванням якнайшвидше. На жаль, багато людей або зовсім не лікуються, або вдаються до народних методів, які насправді не діють, а часто навіть призводять до серйозних ускладнень. Тому найперше треба звернутися до лікаря. Тим більше, що усі хворі на туберкульоз зараз вже забезпечуються безкоштовними ліками.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-01
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
Вчера, 19:2381
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
Вчера, 17:4477
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21198
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20253
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54272
Как правильно одеваться на рыбалку
Рыбалка – увлекательное занятие. Однако, если подобрать неправильную одежду, отдых может быть испорчен.
26-фев-2021, 15:07299

События

Условия COVID-вакцинации общественных деятелей вне очереди назвали в Минздраве
Центр общественного здоровья Минздрав Украины объяснил, почему разрешили внеочередную вакцинацию от коронавируса общественных деятелей.
Вчера, 23:0551
У Зеленского рассказали о сотрудничестве с МВФ
Очередной транш Международного валютного фонда Украина ожидает в этом году.
Вчера, 23:0456
125 млн долларов военной помощи США выделят Украине
Администрация президента Соединенных Штатов Джо Байдена приняла решение выделить Украине новый пакет военной помощи.
Вчера, 23:0254
Новые санкции против России на этой неделе введет администрация Байдена
Администрация президента США Джо Байдена готовится ввести санкции против России в связи с отравлением и преследованием оппозиционера Алексея Навального на этой неделе.
Вчера, 23:0161
Школы на дистанционку переводит Винницкая область
Винницкая область со 2 марта переводит все школы на дистанционную форму обучения.
Вчера, 22:5848