Неправильне харчування - поширена причина смертності: деталі

Неправильне харчування є причиною кожної п'ятої смерті в світі.
Щоденний раціон може бути шкідливішим за куріння і вбивати людину. Вчені переконують, що неправильне харчування, завдає шкоди серцю і викликає рак. Про це пише медичний журнал Lancet.
Найбільш смертоносні продукти.
Так науково-дослідницька організація "Глобальний тягар хвороб" провела дослідження і вияснила харчові звички країн, які скорочують тривалість життя. За висновками вчених, найбільше люди помирають від:
  • надлишку солі - три мільйони смертей;
  • недостатнього споживання цільнозернових злаків - три мільйони смертей.
  • дефіциту фруктів - два мільйони смертей.
"Недоїдання" корисних продуктів: горіхів, насіння, овочів, клітковини і омега-3 жирних кислот, якими багаті морепродукти, - також є головними "вбивцями" людини.
"Ми вважаємо, що правильне харчування - це шлях до міцного здоров'я в усьому світі. Це дійсно важливо", - пояснив професор Крістофер Мюррей, директор Інституту метрики та оцінки в системі охорони здоров'я в Університеті Вашингтона.
Як люди помирають через неправильне харчування?
Переважна більшість смертей через неправильне харчування стається внаслідок серцево-судинних захворювань. Це пояснює, чому сіль - дійсно біла смерть. Зловживання цим продуктом підвищує кров'яний тиск, що, в свою чергу, підвищує ризик серцевих нападів та інсультів.
Сіль також руйнує серцево-судинну систему і призводить до серцевої недостатності.
А от зернові, фрукти та овочі мають протилежний ефект. Вони працюють як кардіопротектори і знижують ризик розвитку серцевих захворювань.
Водночас немає країни з ідеальною системою харчування: десь краще харчуються, десь - гірше. Це свідчить про те, наскільки світ далекий від оптимально корисної дієти.
Дослідження показали, що люди у всьому світі нехтують користю цільнозернових злаків і горіхів. Ці продукти увійшли до складу планетарної дієти, яка, на думку вчених, здатна захистити Землю від екологічної катастрофи і нагодувати 10 мільярдів людей.
"Вважають, що ці продукти, хоч і багаті на корисні жири, однак додають зайвих кілограмів. Більшість людей не розглядають їх як основну їжу. Крім того, вони зовсім не дешеві", - пояснила професор Ніта Форухі з Кембриджського університету.
М'ясо і цукор.
Вчені радять не обговорювати шкідливость цукру та жирів, а пропагувати корисні продукти.
"Вони дійсно не роблять нас здоровішими, але дефіцит овочів та фруктів, цільнозернових злаків і горіхів шкодить значно більше", - вважає професор Мюррей.
Крім того, вчені виявили, що люди також "зловживають" газованими напоями.

Смачно, але шкідливо.

Нездорова їжа забирає кілька років життя, стверджують вчені.

Однак професор Мюррей попереджає, що це лише середній показник. На його думку краще запитати себе: "Чи помру я від серцевого нападу в 50? Чи захворію на рак в 40?"

Країни з найменшим та найбільшим показником смертності через неправильне харчування.

У країнах Середземномор'я, зокрема в Франції, Іспанії та Ізраїлі найменше вмирають через неправильне харчування.

Гірші справи у мешканців Південно-Східної, Південної та Центральної Азії. Вони очолюють рейтинг смертності з цієї причини.

Найнижчий показник смертності через погану дієту зафіксували в Ізраїлі - 89 на 100 тисяч осіб на рік Очолює цей рейтинг Узбекистан - 892 на 100 тисяч осіб на рік.

Соль - біла смерть.

Китай споживає величезну її кількість з соєвим та іншими соусами, які є важливою складовою національної кухні.

Однак зростаюча популярність технологічно оброблених продуктів лише збільшує кількість солі в раціоні. Китай очолює рейтинг країн із найвищим рівнем смертності від надлишку цього продукту.

В Японії - ситуація інша.

Професор Мюррей пояснює: "Японія - дуже цікава, 30-40 років тому вони споживали стільки солі, скільки Китай сьогодні. Сіль, як і раніше, є проблемою номер один, однак вони значно скоротили її споживання. Нинішній раціон японців містить багато фруктів та овочів, які захищають від хвороб серця".

Головні принципи правильного харчування.

"Головне - не вага, а якість продуктів. Треба їсти менше солі, а більше - овочів та фруктів, цільнозернових злаків і горіхів", - наголосив профессор Мюррей.

Це недешеве задоволення. Підрахували, що в бідних країнах на п'ять фруктів і овочів на день витрачається 52% доходу родини.

"Необхідно розповідати людям про користь здорового харчування, і вони робитимуть правильний вибір. Однак, якщо магазини продаватимуть шкідливі продукти за акцією "купи один - отримай ще один безкоштовно", то "харчове просвітництво" просто зійде нанівець", - говорить експерт.

Вчені вважають, що потрібно припинити говорити про шкідливі продукти і пропагувати здорове харчування.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-06-06
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Киевляне стали чаще обращаться за диагностикой еще до клинических симптомов
Несмотря на то, что о важности диагностики говорят десятилетиями все врачи, большинство жителей Украины оказывается в кабинете диагноста только после обнаружения у себя симптомов. Как правило, обратившись к врачу, они рассчитывают получить пару рецептов на какие-нибудь таблетки, выслушать лекцию о
Вчера, 18:1487
Прочистка засоров канализации любой сложности
Если вы не можете ликвидировать засор самостоятельно, работники компании "Труболюб" всегда придут на помощь. Компания работает круглосуточно, без выходных, а также предоставляет смежные услуги, о которых можно узнать на сайте.
5-июн-2020, 23:1893
Настоящий китайский чай: богатство цвета и аромата в вашей чашке
Улун — чай средней ферментации, который занимает промежуточную позицию между белым и красным чаем. Он ферментирован примерно на половину. Известный улун Да Хун Пао купить можно в New Tea.
5-июн-2020, 23:16108
Обустройство маленькой прихожей: советы и обзор типичных ошибок
Прихожая — предисловие ко всему дому. Она формирует впечатление о квартире, встречает хозяев и гостей. Мало кто может похвастаться просторной прихожей, где легко уместить любые элементы меблировки, аксессуары и предметы декора
5-июн-2020, 10:17129
Грузовые перевозки по Киеву
Предложение многих транспортных компаний адресовано предприятиям и частным лицам, имеющим потребность в организации в сфере транспорта. Компания гарантирует комплексное обслуживание штучных, крупногабаритных и специальных грузов во внутренних и международных перевозках.
4-июн-2020, 18:00123
Де придбати оснащення для НУШ
Реформа системи освіти не обмежується зміною методик викладання. Концепція Нової української школи працює комплексно. Головна мета полягає в створенні комфортного простору для навчання і розвитку дітей.
4-июн-2020, 13:48127

События

Лидера "Аль-Каиды" в Магрибе убили французские военные
Боевика ликвидировали на севере Мали
Сегодня, 06:0026
Запретят душить задерживаемых полицейским Миннеаполиса
Также планируется обязать полицейских останавливать применение удушающих приемов к задержанным со стороны коллег
Сегодня, 05:0038
Масштабный сбой произошел в работе Telegram
На проблемы в работе мессенджера пожаловались около 15 тыс. пользователей
Сегодня, 03:0056
Вспышка COVID-19 произошла в Черновицкой области
Несколько семей на самоизоляции
Вчера, 20:4389
На обувной фабрике в Запорожье случился пожар
Пожар произошел на обувной фабрике "Мида"
Вчера, 20:3568
Продление рекордного сокращения добычи нефти согласовали страны ОПЕК+
Снижение добычи на 9,7 млн барр. в сутки продлится до конца июля
Вчера, 18:4683