Неправильне харчування - поширена причина смертності: деталі

Неправильне харчування є причиною кожної п'ятої смерті в світі.
Щоденний раціон може бути шкідливішим за куріння і вбивати людину. Вчені переконують, що неправильне харчування, завдає шкоди серцю і викликає рак. Про це пише медичний журнал Lancet.
Найбільш смертоносні продукти.
Так науково-дослідницька організація "Глобальний тягар хвороб" провела дослідження і вияснила харчові звички країн, які скорочують тривалість життя. За висновками вчених, найбільше люди помирають від:
  • надлишку солі - три мільйони смертей;
  • недостатнього споживання цільнозернових злаків - три мільйони смертей.
  • дефіциту фруктів - два мільйони смертей.
"Недоїдання" корисних продуктів: горіхів, насіння, овочів, клітковини і омега-3 жирних кислот, якими багаті морепродукти, - також є головними "вбивцями" людини.
"Ми вважаємо, що правильне харчування - це шлях до міцного здоров'я в усьому світі. Це дійсно важливо", - пояснив професор Крістофер Мюррей, директор Інституту метрики та оцінки в системі охорони здоров'я в Університеті Вашингтона.
Як люди помирають через неправильне харчування?
Переважна більшість смертей через неправильне харчування стається внаслідок серцево-судинних захворювань. Це пояснює, чому сіль - дійсно біла смерть. Зловживання цим продуктом підвищує кров'яний тиск, що, в свою чергу, підвищує ризик серцевих нападів та інсультів.
Сіль також руйнує серцево-судинну систему і призводить до серцевої недостатності.
А от зернові, фрукти та овочі мають протилежний ефект. Вони працюють як кардіопротектори і знижують ризик розвитку серцевих захворювань.
Водночас немає країни з ідеальною системою харчування: десь краще харчуються, десь - гірше. Це свідчить про те, наскільки світ далекий від оптимально корисної дієти.
Дослідження показали, що люди у всьому світі нехтують користю цільнозернових злаків і горіхів. Ці продукти увійшли до складу планетарної дієти, яка, на думку вчених, здатна захистити Землю від екологічної катастрофи і нагодувати 10 мільярдів людей.
"Вважають, що ці продукти, хоч і багаті на корисні жири, однак додають зайвих кілограмів. Більшість людей не розглядають їх як основну їжу. Крім того, вони зовсім не дешеві", - пояснила професор Ніта Форухі з Кембриджського університету.
М'ясо і цукор.
Вчені радять не обговорювати шкідливость цукру та жирів, а пропагувати корисні продукти.
"Вони дійсно не роблять нас здоровішими, але дефіцит овочів та фруктів, цільнозернових злаків і горіхів шкодить значно більше", - вважає професор Мюррей.
Крім того, вчені виявили, що люди також "зловживають" газованими напоями.

Смачно, але шкідливо.

Нездорова їжа забирає кілька років життя, стверджують вчені.

Однак професор Мюррей попереджає, що це лише середній показник. На його думку краще запитати себе: "Чи помру я від серцевого нападу в 50? Чи захворію на рак в 40?"

Країни з найменшим та найбільшим показником смертності через неправильне харчування.

У країнах Середземномор'я, зокрема в Франції, Іспанії та Ізраїлі найменше вмирають через неправильне харчування.

Гірші справи у мешканців Південно-Східної, Південної та Центральної Азії. Вони очолюють рейтинг смертності з цієї причини.

Найнижчий показник смертності через погану дієту зафіксували в Ізраїлі - 89 на 100 тисяч осіб на рік Очолює цей рейтинг Узбекистан - 892 на 100 тисяч осіб на рік.

Соль - біла смерть.

Китай споживає величезну її кількість з соєвим та іншими соусами, які є важливою складовою національної кухні.

Однак зростаюча популярність технологічно оброблених продуктів лише збільшує кількість солі в раціоні. Китай очолює рейтинг країн із найвищим рівнем смертності від надлишку цього продукту.

В Японії - ситуація інша.

Професор Мюррей пояснює: "Японія - дуже цікава, 30-40 років тому вони споживали стільки солі, скільки Китай сьогодні. Сіль, як і раніше, є проблемою номер один, однак вони значно скоротили її споживання. Нинішній раціон японців містить багато фруктів та овочів, які захищають від хвороб серця".

Головні принципи правильного харчування.

"Головне - не вага, а якість продуктів. Треба їсти менше солі, а більше - овочів та фруктів, цільнозернових злаків і горіхів", - наголосив профессор Мюррей.

Це недешеве задоволення. Підрахували, що в бідних країнах на п'ять фруктів і овочів на день витрачається 52% доходу родини.

"Необхідно розповідати людям про користь здорового харчування, і вони робитимуть правильний вибір. Однак, якщо магазини продаватимуть шкідливі продукти за акцією "купи один - отримай ще один безкоштовно", то "харчове просвітництво" просто зійде нанівець", - говорить експерт.

Вчені вважають, що потрібно припинити говорити про шкідливі продукти і пропагувати здорове харчування.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-02-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
Вчера, 14:2092
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
Вчера, 08:54121
Как правильно одеваться на рыбалку
Рыбалка – увлекательное занятие. Однако, если подобрать неправильную одежду, отдых может быть испорчен.
26-фев-2021, 15:07148
ТОП-3 лучших производителей теплых полов
В последнее время система электрического теплого пола пользуется огромнейшей популярностью и все чаще становиться лучшей альтернативой традиционного отопления.
26-фев-2021, 14:52156
Особливості підбору дитячих роликів в інтернет-магазині Rollerland
Раніше дитячі ролики були найбажанішим подарунком для хлопчиків та дівчаток віком від 6 до 15-17 років, але купити їх було дуже складно через високу вартість й відсутність на українському якісної екіпіровки.
26-фев-2021, 10:09175
Как установить доборы на входные двери
Добор — это панель, которая необходима для увеличения размера дверной коробки и соединения наличниками в том случае, если имеются несовпадения с параметрами стены.
25-фев-2021, 18:47278

События

После декабрьского наводнения в Венеции пересохли каналы
В Венеции уровень воды в каналах упал на столько, что они почти пересохли.
Вчера, 23:0748
В Дублине вспыхнули акции протеста из-за продления локдауна из-за коронавируса в Ирландии до апреля
Между протестующими и силовиками возникали столкновения, есть задержанные и пострадавшие.
Вчера, 21:1560
Международные учения НАТО начались в Черном море
Более 700 военнослужащих из шести стран НАТО примут участие в многонациональных учениях "Посейдон 21".
Вчера, 19:5472
Уволить главу Генштаба по просьбе Пашиняна отказался президент Армении
Президент Армении Армен Саркисян отклонил просьбу премьер-министра Никола Пашиняна об увольнении руководителя Генерального штаба Вооруженных сил страны Оника Гаспаряна.
Вчера, 19:5364
Была названа возможная причина пожара в больнице Черновцов
Пожар в Черновицкой больнице №1 случился не в результате взрыва кислородного баллона.
Вчера, 18:1595
Взрыв в больнице Черновцов и последовавший пожар не связаны с электропроводкой
Также на месте не было взрыва кислородного баллона.
Вчера, 17:4883