Вибори нагнітають: як не зіпсувати стосунки з близькими через політику?

Вибори нагнітають: як не зіпсувати стосунки з близькими через політику?
Ще під час першого виборчого туру стало зрозуміло, що ворожнеча між прихильниками Зеленського та Порошенка сягне масштабів стихійного лиха.
Прихильники першого обирають "майбутнє" і готові ринути в невідомість, аби лиш вирватися з ярма старих політичних уставів. Інші – прагнули зберегти хоч якусь, проте, стабільність, розповіла практичний психолог Галина Гурак.
Підкидали "жару у вогонь" і політичні дебати користувачів соцмереж, які навперебій обливали одне одного брудом, закликали до свідомого вибору та зняття "рожевих окулярів". Ситуація нагадує боротьбу поколінь, коли "старше покоління згадує, як колись жилось добре", а молодь прагне незвідності та вражень, готова до прийняття нового, прагне слідувати за харизматичним лідером.
Психолог Галина Гурак каже: "Те, що під час другого туру політичних виборів, громадяни схильні до поділу на два табори, до активної агітації та суперечок – абсолютно не є політико-психологічним феноменом! Навпаки – закономірністю! Вболівати за "свого" – абсолютно нормально, ба більше, кожен "табір" завжди переконаний в своїй правоті та успішності!”.
Політолог Богдан Петренко зазначив, що проблема українців у тому, що їхній політичний вибір емоційний: "Враховуючи це штаби ведуть цілеспрямовану кампанію з дегуманізації (втрати людяності, майже як на війні з противником). Причому, це стосується не лише самого кандидата, але і його електорату. Тобто, людину ставлять у вибір, або вона з "хорошими", або – з "поганими". Відбувається штучний поділ суспільства (щоб там не казали кандидати, з обох боків), у який починають вірити і самі люди. І вибір людини, за таких обставин, передбачає несприйняття іншого вибору, тієї сторони”.
Отож, підсумуймо, чому виникає сильна ворожнеча між прихильниками кандидатів?
  1. Природна несвідома, але очевидна для психологів, боротьба поколінь;
  2. Розуміння громадянами високого рівня відповідальності за власний "правильний" вибір;
  3. Активність у соцмережах: прагнення кожного особисто висловитися, щодо ситуації в країні;
  4. Активна прихована агітація, збоку тих чи інших медіа-каналів, за "свого/хорошого" кандидата.
Як не посваритися з близькими, які є прихильниками "іншого табору"?
Повага – це те почуття, яке виробляється свідомістю, підкріплюється тактовністю та здатністю приймати думку іншого такою, якою вона є. Кожна людина має право на вибір. Ні, ви не зобов’язані поважати тих, хто обирає протилежного кандидата. Але варто навчитися поважати власне саме Право іншої людини думати по-іншому, не так, як ви.
Якщо ви відчуваєте напругу в сім’ї чи при спілкуванні з родичами, стосовно майбутнього вибору, просто поставте собі запитання: "На скільки я готовий руйнувати стосунки з близькими через розбіжності політичних вподобань?".
Психолог Галина Гурак зауважує: "Важливо пам’ятати, що усі ми люди, комусь до вподоби блакитний колір, комусь – чорний, хтось обирає одного кандидата, хтось іншого! І це про право обирати так, як підказує серце/інтуїція/логіка! Можна на час виборчого процесу запровадити невеличку гру вдома: жодних обговорень, заради збереження позитивного клімату в сім’ї. За порушення – штраф (наприклад, зробити щось смішне, або помити посуд)”.
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-05
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
4-мар-2021, 17:20190
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23392
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44274
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21409
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20450
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54488

События

Координировать действия по России и Украине договорились США и ЕС
Президент США Джо Байден сегодня провел телефонный разговор с главой Европейской комиссии Урсулой фон дер Ляйен.
Вчера, 22:4750
У Зеленского поблагодарили США после санкций против Коломойского
В Офисе президента Украины поблагодарили международных партнеров за помощь в борьбе с олигархами.
Вчера, 22:4651
В "красной" зоне может оказаться Закарпатская область с понедельника
Закарпатскую область завтра могут внести в "красную" зону карантина.
Вчера, 20:4460
Соединенные Штаты Америки, помимо бизнесмена Игоря Коломойского, ввели санкции против членов его семьи
Соответственно, ближайшим родственникам запретили въезд в США.
Вчера, 18:00117
В Иране военные Корпуса стражей исламской революции предотвратили угон пассажирского самолета Fokker 100 авиакомпании Iran Air
В Иране военные Корпуса стражей исламской революции предотвратили угон пассажирского самолета Fokker 100 авиакомпании Iran Air.
Вчера, 17:59109