Рейдерське захоплення храму УПЦ в Ясінях: сліди ведуть до Києва?

Рейдерське захоплення храму УПЦ в Ясінях: сліди ведуть до Києва?
З лютого в селищі Ясіня тривають спроби рейдерського захоплення храму Різдва Богородиці Української Православної Церкви.
Ініціатори захоплення храму – група осіб, яка називає себе «вірянами  ПЦУ», – використовує різноманітні методи тиску – від морального до силових спроб захопити церкву. Серед учасників цієї групи немісцеві та представники інших релігійних конфесій.
Остання зі спроб захопити храм силоміць була здійснена минулої неділі, 19 травня. Втім, спроба була невдалою, оскільки релігійна громада храму Різдва Богородиці чітко стоїть на захисті своєї позиції та прав.
Разом з тим, силовий – не єдиний метод, який використовують прихильники новоствореної ПЦУ. Вони шукають спосіб юридично ліквідувати релігійну громаду УПЦ храму Різдва Богородиці. Так, намагаються реєструвати Статут нової релігійної громади храму Різдва Богородиці смт Ясіня, Рахівського району, але вже підпорядкування ПЦУ. Мотивують тим, що, нібито, статут УПЦ вищезгаданої громади – втрачено.
Обставини церковного протистояння виданню «Перший.com.ua» повідомив співрозмовник, який побажав зберегти статус анонімності.
«У поліції Рахівського районного відділення в заяві про підтвердження Статуту релігійної громади УПЦ храму Різдва Богородиці смт Ясіня, Рахівського району було відмовлено. Більше того, слідчий зазначив, що Статут не втрачено, документ знаходиться в храмі. На вимогу правоохоронців, Статут було надано для ознайомлення, – зазначив співрозмовник»
Як зазначив діючий настоятель храму протоієрей Олександр Гашпарович:
Статут релігійної громади УПЦ храму Різдва Богородиці не втрачено, документ знаходиться в храмі, як і годиться
Компромісу досягти також не вдається. Адже у випадку, якщо «віряни ПЦУ» – це дійсно новостворена релігійна спільнота, яка бажає лише одного – жити в мирі, тоді було б логічно просто зареєструвати нову громаду та проводити богослужіння у тому ж храмі. На Закарпатті існує багато поліконфесійних храмів, у яких проводять богослужіння представники різних конфесій, не створюючи при цьому конфліктів.
Проте, у даному випадку, принципово важливо, щоб релігійна громада УПЦ храму Різдва Богородиці перестала існувати юридично, натомість з’явилася громада з ідентичною назвою, але вже підпорядкована ПЦУ
Отже, шлях юридичної ліквідації релігійної громади УПЦ храму Різдва Богородиці виявився безнадійним, проте «прихильники ПЦУ» не залишають своєї ідеї, а допомагають та підтримують їх на найвищому  державному рівні – з Києва.
Початок цієї «томосної» справи бере аж з Кабінету Міністрів. За цю справу горою стоїть віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка тисне по вертикалі. Курує релігійну тему на користь ПЦУ і міністр культури Євген Нищук. Під тиском намагається «проштовхнути» справу заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, долучили й голову Рахівської РДА Павла Басарабу. Закарпатські чиновники навіть намагалися «переконати» слідчого у справі, що Статут дійсно зник…
Мотиви у цій заплутаній майже детективній історії – очевидні, принаймні для чиновників з Києва. У переддень парламентських виборів, партії з просідаючим рейтингом, більше того – представники владної команди, яка йде у "відставку” намагається створити в регіонах хоча б якийсь виборчий плацдарм, не гребуючи нічим, навіть храмами, які можна перетворити на агітаційні майданчики, на яких щоразу під час служби Божої прославлятимуть «істинних праведників» та «народних спасителів».
Церква завжди була потужним інструментом впливу, але не варто забувати, що справжнім рушієм є віра та ті, хто її сповідують. Як можуть люди, які починають «святу» справу з брехні, залякувань та шантажів вважатися такими?
Мешканці Ясіня вже дали свою відповідь і не дозволять перетворити храм Божий на політичний плацдарм, який веде до депутатського крісла у Верховній Раді.
 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-10-20
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как подготовить ребенка к походу к стоматологу
Одним из серьезных и ответственных моментов в жизни ребенка является первых поход к стоматологу. Это очень важный момент, которым не стоит пренебрегать.
Вчера, 23:2872
Как купить авто в Киеве и не ошибиться
Покупка первого автомобиля всегда связана с яркими эмоциями и переживаниями. Водитель еще не знает, какая именно машина ему подойдет, на что обращать внимание при совершении сделки, какие документы нужны и пр. В данной статье мы расскажем, как правильно выбрать первое транспортное средство и как
Вчера, 19:0189
Что такое внедрение 1С на примере УТП 1С
Один из самых часто встречаемых видов деятельности в Украине связан, конечно, с торговлей.Соответственно, ниша наиболее конкурентная и требует качественного подхода. Одним из наиболее важных пунктов является автоматизация основных бизнес-процессов нового или существующего предприятия.
Вчера, 18:0083
Купить опалубку в магазине «ТехПром»
Прежде чем купить опалубку в магазине «ТехПром», стоит ознакомиться с видами конструкций. Каждый вариант имеет свои особенности, преимущества и недостатки.
Вчера, 15:1574
Выбор корейской косметики в соответствие с определенным типом кожи
Современный рынок косметики постоянно пополняется все новыми и востребованными средствами для женщин. Для каждой торговой марки важно позаботиться о состоянии дермальных покровов представительниц прекрасного пола, поэтому они и стараются выпускать только качественные и инновационные средства.
19-окт-2020, 13:48132
По каким критериям выбирают стеллажи для склада
Хранение продукции является критическим вопросом многих компаний. Независимо от вида деятельности, товар должен размещаться в обустроенном помещении. Обычно им выступает склад, оснащение которого не обходится без металлических стеллажей. 
19-окт-2020, 13:45116

События

Этапы реинтеграции Донбасса назвал Кравчук
Глава украинской делегации в Трехсторонней контактной группе по урегулированию ситуации на Донбассе Леонид Кравчук заявил, что для того, чтобы достичь мира на востоке Украины, власти должны принять пакет законов о реинтеграции региона.
Вчера, 22:1280
В Волынской области мошенники под видом call-центра завладевали деньгами со счетов в Украине и за границей
Всего злоумышленники крали по полмиллиона гривен ежемесячно.
Вчера, 22:0196
Новый состав Тернопольского облизбиркома сформировал ЦИК
Центризбирком утвердил новый состав Ивано-Франковской областной избирательной комиссии.
Вчера, 20:0288
Строить вышки 5G китайским компаниям запретила Швеция
Швеция запрещает китайским технологическим компаниям Huawei и ZTE строить новые высокоскоростные беспроводные сети после того, как высокопоставленный чиновник службы безопасности назвал Китай одной из самых больших угроз для страны.
Вчера, 20:0185
Образец возможной украинской вакцины от коронавируса представили Зеленскому
Президенту представили образец возможной украинской вакцины от коронавируса.
Вчера, 17:5898