
У журналі Astrobiology вчені опублікували результати дослідження, згідно з якими можна говорити про те, що кам'яні утворення на Марсі, схожі на пасту, можуть бути ознакою життя.
Щоправда, є необхідність ще обстежити їх на предмет існування бактерій.
Науковці переконані, схожі структури утворюються і на Землі, де їх викликає бактерія Sulfurihydrogenibium yellowstonense. Вона відноситься до екстремофілів, а тому, потенційно може існувати в марсіанських умовах.
Допускають, що такий вид бактерій може жити і на поверхні Марса. Sulfurihydrogenibium yellowstonense каталізує утворення кристалічних гірських порід, які виглядають як шари макаронних виробів.
Унікальна форма та структура порід, пов'язаних з Sulfurihydrogenibium yellowstonense, є результатом її незвичайного способу життя. У воді бактерії чіпляються одна за одну і «тримаються щосили». Вони утворюють тугі нитки, які майорять, як прапор. Вони видимі для людського ока і найбільше схожі на пасту.
Вчені вважають, що якщо ці структури вдасться виявити на Марсі, це буде одною з головних ознак наявності життя на планеті в сьогоденні або минулому.