Конфлікт між УПЦ КПі ПЦУ має фінансовий характер?

Конфлікт між УПЦ КПі ПЦУ має фінансовий характер?
З українців за право користуватися "торговою маркою" Константинопольського патріархату зажадали щомісяця платити 28 млн. долларів.
Допис про це опубліковано у мережі Facebook у спільноті "Группа подержки православных на Украине".
"Джерела "Вістей" повідомили про електронний листі на ім'я Єпіфанія, в якому Варфоломій чітко зазначив: церква повинна буде перераховувати Вселенському патріархату "десятину". Її обсяги були означены, причому абсолютно чітко: "рахунок" від Варфоломія включав в себе 7100 громад, які повинні щомісяця перераховувати до Константинополя $ 4-20 тис.
Про "фінансовий" характер конфлікту між ПЦУ і УПЦ КП говорить і той факт, що відразу шість пунктів рішення Синоду Філарета були присвячені майновим питанням. "Філарет - літня людина, він не вміє камуфлювати справжні наміри. На його думку, гроші "зависли", опинилися під загрозою, - вважає політолог Павло Рудяков. - Варфоломій же вплутався в "українську" історію під тиском з боку США, проте незабаром також зрозумів, що може отримати вигоду у вигляді ставропігій і "данини" з єпархій ПЦУ. І Константинополь, який не отримав з України ні копійки крім Андріївської церкви, вирішив "покачати" ситуацію".
Рудяков пояснює: митрополит ПЦУ Єпіфаній в цій ситуації виступає, скоріше, як "агент" Варфоломія, чиї юридичні позиції зміцнює наявність домовленості з Петром Порошенко (читай - державою) про ставропігії. А ось Філарет бажає зберегти вплив і церковне майно. "Те, що відбувається, по суті, - сварка лендлордів, які прикриваються високими матеріями", - йдеться у повідомленні.
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-16
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)
Да уж совсем не ждал... Какая неожиданность...
Олечка (2019-11-06 12:30:32)
А вот это очень хорошая новость...
Taras (2019-11-06 12:28:05)