Скандал у дитсадку: мама дитини звинувачує керівництво дошкільного закладу у вимаганні

Скандал у дитсадку: мама дитини звинувачує керівництво дошкільного закладу у вимаганні
У Смілі Черкаської області розгорівся конфлікт між керівництвом дитячого садка і мамою однієї з вихованок через благодійні внески
Мама дитини скаржиться, що протягом кількох місяців від неї вимагали гроші. Директор закладу виправдовується: ці кошти необхідні на потреби установи, адже державного фінансування недостатньо.
Багатодітна мама Ліна Зігура водить в сад дворічну Мію. Але сьогодні дитина залишилася вдома. Через конфлікт мами з керівництвом установи.
"Нас пресингують, тому що ми не здаємо благодійні внески. Я боюся вести дитину. Я не знаю, що там відбувається. Моя дитина ще не в змозі розповісти", – каже мешканка Сміли Ліна Зігура.
Все почалося в квітні. Тоді Ліна вперше привела в садок Мію. Пояснює "Сьогодні": у неї відразу ж попросили 400 гривень благодійного внеску. Вона відмовила, через важку ситуацію в родині.
"У мене тяжко захворів батько і потребував допомоги. Я пояснила це", – каже Ліна Зігура.
Але директор і вихователі, стверджує Ліна, не заспокоїлися. Зажадали ще й 15 гривень щомісяця на потреби садочка, чи то пак – купити іграшку. Тому Ліна поскаржилася в місцевий департамент освіти. Керівництво садка відразу ж відреагувало.
"Я повинна підписати заяву, що я зобов'язана щомісяця давати грошову допомогу саду. Виходить, я беру на себе такі зобов'язання", – розповідає мама дитини.
Ліна звернулася до журналістів. "Сьогодні" рушають разом з нею до завідувачки садка. Та виправдовується: все це непорозуміння і гроші від Ліни ніхто не вимагав. Кошти дійсно збирають, але батьки самі встановлюють фіксовані суми. І, мовляв, все зібране до копійки витрачають на дітей.
Садок відвідує 250 дітей. За червень сюди надійшло 18 тисяч гривень благодійних внесків. За ці кошти купили бойлери, пофарбували дитячий майданчик і підлогу в трьох групах.
Керівник закладу зізнається: знає, що побори з батьків – незаконні. Але повинна так чинити через погане фінансування.
"Я знаю, що вони поза законом. І як виживати?" – запитує директор Смілянського дошкільного навчального закладу Лариса Тимофєєва.
У профільному департаменті "Сьогодні" пояснили: договір, який запропонували підписати Ліні, незаконний. Освіта в місті фінансується добре, і на цей садок в 2019 році виділили понад півмільйона гривень. А ще батьки самі повинні вирішувати, скільки їм платити благодійних внесків і чи платити взагалі. Керівництво ж садка чекає перевірка.
"Якщо факти підтвердяться, це може бути догана або навіть звільнення", - говорить начальник управління відділу освіти, молоді та спорту Смілянської міськради Марія Яцина.
Ліна ж налаштована рішуче. Якщо результати перевірки її не задовольнить, буде писати заяву до поліції.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-03-30
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Бальзам для волос: как подобрать оптимальный вариант
Большинство женщин активно используют разнообразные бальзамы для волос, поскольку они позволяют укрепить, увлажнить волосы, а также защитить их от разного рода воздействия внешней среды.
Сегодня, 15:5246
Путешествие с детьми: 4 лайфхака
Заграничное путешествие «взрослого» формата кардинально отличается от поездки с детьми. С ребенком не получится полноценно расслабиться, «оторваться» на полную катушку и посетить за несколько дней все местные достопримечательности
Сегодня, 09:0167
«Дарница» выделила 155 тысяч гривен на покупку оборудования, позволяющего выявить коронавирус
Компания «Дарница» приобрела для Киевской ГКБ №4 экспресс-анализатор, позволяющий провести первичное определение заражения SARS-CoV-2.
Сегодня, 08:5856
Системы оптимизации производства: почему сегодня без них – никуда
Для многих руководителей проектов получение эффективного производственного потока считается сложной задачей
27-мар-2020, 15:08187
Устройство домашней електропроводки
Внимание! Этот материал предоставлен исключительно для ознакомления — помните, что электричество может быть смертельно опасно
27-мар-2020, 14:45354
Лучшая база предложений по аренде офисов в разных районах Киева
Сервис A-office создан для облегчения поиска офисных помещений для бизнеса и личной деятельности
27-мар-2020, 14:39160

События

Беларусь находится на пике заболеваемости коронавирусом - заявил Лукашенко
Лукашенко отметил, что каждую весну наступает пик заболеваемости
Сегодня, 14:07128
Мережко заявил что у России из-за кризиса нет иного выхода, как пытаться снять санкции
В Раде считают, что Россия будет усиливать давление на ключевые страны ЕС
Сегодня, 13:3057
В Киеве будут наказывать за нарушение карантина - штраф от 17 тыс. грн и уголовная ответственность
В КГГА отметили, что возможна уголовная ответственность
Сегодня, 13:0457
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 31.03 (состоянием на 10:00)
По данным Центра общественного здоровья Минздрава, по состоянию на 10:00 31 марта в Украине подтверждено 480 случаев COVID-19.
Сегодня, 11:44192
Трамп сообщил, что Россия отправила в США самолет с медицинским оборудованием
"Россия направила нам очень-очень большой самолет с медицинским оборудованием, и это очень здорово", — сказал Трамп, не вдаваясь в какие-либо подробности
Сегодня, 10:21119
В Москве 40% пациентов с коронавирусом на аппаратах ИВЛ оказались моложе 40 лет
По словам собеседника агентства, почти 40% пациентов с коронавирусом в Москве, которые находятся на искусственной вентиляции легких, моложе 40 лет
Сегодня, 09:0891