Скандал у дитсадку: мама дитини звинувачує керівництво дошкільного закладу у вимаганні

Скандал у дитсадку: мама дитини звинувачує керівництво дошкільного закладу у вимаганні
У Смілі Черкаської області розгорівся конфлікт між керівництвом дитячого садка і мамою однієї з вихованок через благодійні внески
Мама дитини скаржиться, що протягом кількох місяців від неї вимагали гроші. Директор закладу виправдовується: ці кошти необхідні на потреби установи, адже державного фінансування недостатньо.
Багатодітна мама Ліна Зігура водить в сад дворічну Мію. Але сьогодні дитина залишилася вдома. Через конфлікт мами з керівництвом установи.
"Нас пресингують, тому що ми не здаємо благодійні внески. Я боюся вести дитину. Я не знаю, що там відбувається. Моя дитина ще не в змозі розповісти", – каже мешканка Сміли Ліна Зігура.
Все почалося в квітні. Тоді Ліна вперше привела в садок Мію. Пояснює "Сьогодні": у неї відразу ж попросили 400 гривень благодійного внеску. Вона відмовила, через важку ситуацію в родині.
"У мене тяжко захворів батько і потребував допомоги. Я пояснила це", – каже Ліна Зігура.
Але директор і вихователі, стверджує Ліна, не заспокоїлися. Зажадали ще й 15 гривень щомісяця на потреби садочка, чи то пак – купити іграшку. Тому Ліна поскаржилася в місцевий департамент освіти. Керівництво садка відразу ж відреагувало.
"Я повинна підписати заяву, що я зобов'язана щомісяця давати грошову допомогу саду. Виходить, я беру на себе такі зобов'язання", – розповідає мама дитини.
Ліна звернулася до журналістів. "Сьогодні" рушають разом з нею до завідувачки садка. Та виправдовується: все це непорозуміння і гроші від Ліни ніхто не вимагав. Кошти дійсно збирають, але батьки самі встановлюють фіксовані суми. І, мовляв, все зібране до копійки витрачають на дітей.
Садок відвідує 250 дітей. За червень сюди надійшло 18 тисяч гривень благодійних внесків. За ці кошти купили бойлери, пофарбували дитячий майданчик і підлогу в трьох групах.
Керівник закладу зізнається: знає, що побори з батьків – незаконні. Але повинна так чинити через погане фінансування.
"Я знаю, що вони поза законом. І як виживати?" – запитує директор Смілянського дошкільного навчального закладу Лариса Тимофєєва.
У профільному департаменті "Сьогодні" пояснили: договір, який запропонували підписати Ліні, незаконний. Освіта в місті фінансується добре, і на цей садок в 2019 році виділили понад півмільйона гривень. А ще батьки самі повинні вирішувати, скільки їм платити благодійних внесків і чи платити взагалі. Керівництво ж садка чекає перевірка.
"Якщо факти підтвердяться, це може бути догана або навіть звільнення", - говорить начальник управління відділу освіти, молоді та спорту Смілянської міськради Марія Яцина.
Ліна ж налаштована рішуче. Якщо результати перевірки її не задовольнить, буде писати заяву до поліції.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-15
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)