Обурені донецькі та луганські шахтарі мають намір провести у столиці акцію протесту

Обурені донецькі та луганські шахтарі мають намір провести у столиці акцію протесту
Профспілки державних вугільних підприємств Донецької та Луганської областей мають намір із 22 липня організувати акції протесту в Києві, якщо держава не почне вирішувати проблеми галузі
Про це пише видання "Апостроф", посилаючись на профспілкових лідерів держшахт.
Серед головних причин, через які гірники пікетуватимуть Адміністрацію Президента і Кабінет Міністрів, – борги із зарплати, багатомісячна заборгованість за доправлений товар, відмова держпідприємств купувати вугілля вітчизняного виробника і відсутність грошей на модернізацію галузі.
Зокрема, за словами голови міської організації Незалежної профспілки гірників Первомайська Луганської області Романа Панчука, борги із зарплати на шахтах регіону тягнуться ще з лютого 2019 року. "На шахті "Золоте" працює 490 осіб. Крайня зустріч із [міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем] Насаликом була у квітні, він обіцяв багато, але нічого не зробив. Цій людині вірити не можна. Не можна нікому вірити", – сказав він.
Голова Первомайської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Підгорний додав, що на інших шахтах виплатили борги за квітень і травень, залишилася заборгованість за частину травня та червень.
Керівник організації Незалежної профспілки гірників на шахті "Капітальна" ДП "Мирноградвугілля" Олександр Абрамов заявив, що шахтарі також обурені зміною керівництва держкомпанії "Центренерго", яка раніше була основним покупцем вугілля, яке видобувають державні шахти. Він стверджує, що після приходу нових управлінців, "Центренерго" купує вугілля в Росії, тоді як вугілля вітчизняних виробників ігнорує.
"На вугільну галузь прийшли управлінці позаминулої влади і це може мати катастрофічні наслідки. Через це державні шахти залишаються не при справах. Якщо буде таке ж становище, то нам доведеться приїхати до Києва, не тільки до Верховної Ради йти, а до Кабміну і під Адміністрацію Президента. А мужикам на шахті сказати, що зарплати не буде. 25 серпня – День шахтаря, а там діти в школу. А шахтарські сім'ї будуть без зарплати, нагнітається обстановка", – сказав Абрамов.
Крім того, Панчук заявив, що 1 млрд грн, який уряд обіцяв виділити на погашення боргів перед шахтарями, "не вирішує проблему". "Він виділяється з держбюджету на держпідтримку, щоб нам платити до кінця року зарплату. Але ж найголовніша біда наших вугільних підприємств у тому, що вони не фінансуються на розвиток. І в результаті не розвиваються і вмирають. Нам не виділяються кошти на лави, на оновлення основних фондів. Протягом п'яти років ми на розвиток підприємств не отримали жодної копійки. Жодна шахта", – підкреслив він.
За словами Підгорного, українські шахти "перетворилися в убогі підприємства, які дихають на ладан". "Якщо таке фінансування і далі буде продовжуватися, то нас очікує техногенна катастрофа, звільнення всіх працівників і помруть усі наші селища. Це по селищу на кожну шахту – приблизно 80–100 тисяч осіб", – зазначив він. 

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)