Сонний параліч: що це і в чому його небезпека?

Сонний параліч: що це і в чому його небезпека?
Сонний параліч – нездатність рухатися або говорити під час того, як людина засинає або пробудженні. У більшості людей це викликає паніку та страх.
Сонний параліч – це природне, біологічне явище, створене природою для нашого комфорту. Коли ми спимо, наше тіло спить разом з нами – ми можемо уві сні бігати, стрибати, битися, але тіло залишається на місці, малорухливим.
Як виникає сонний параліч?
Сонний параліч виникає внаслідок "розсинхронізованого пробудження". Тобто свідомість вже прийшла в стан бадьорості, а тіло ще уві сні. Це подібно до того, як іноді зависає комп'ютер, коли ви даєте йому кілька різних команд одночасно.
Ось таким чином на частки секунди (зазвичай від декількох секунд до двох хвилин, хоча здається, що це триває близько 10 хвилин) "зависає" й наше тіло, знерухомлене зазвичай в області горла, живота і грудей.
Сонний параліч пов'язаний з порушенням фази швидкого сну. Це та фаза, в якій сильна активність клітин мозку (бачення снів) супроводжується відсутністю м'язового тонусу. Тобто відключаються рухові нейрони в спинному мозку, викликаючи тимчасовий параліч, що запобігає руху уві сні. І якщо людина прокидається в цей час, вона не може поворухнутися або виконати будь-які дії.
Чому виникає сонний параліч?
Стрес одна з головних причин виникнення. Безсоння, порушення режиму дня, прийом психотропних речовин, спадкові чинники, психіатричні порушення, розлади на гормональному рівні Також однією з причин є звичка спати на спині.
Лікування та профілактика сонного паралічу 
Сонний параліч не є ознакою хвороби, тому і лікування як такого не існує. Якщо це відбувається і часто – потрібно звернутися до невролога.
Щоб уникнути сонного паралічу слід:
  • Налагодити режим сну/неспання;
  • Не їсти шкідливу їжу;
  • Виключити або знизити стрес;
  • Не зловживати алкоголем та наркотиками;
  • Не перевтомлюватися фізично;
  • Перед сном виконувати розслабляючі вправи та йогу.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-08-13
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Як самостійно зробити розводку в квартирі?
Електрика – один з найважливіших винаходів людства. Життя без побутової техніки, гаджетів та різноманітного обладнання просто неможливе. Тому під час ремонту вагоме місце відводиться під розводку електромережі. Якщо у вас є необхідний досвід та інструменти, можна спробувати зайнятись
Сегодня, 14:2125
Отличия между тоником и лосьоном для лица: разница, которой мы не ощущаем
Убеждение, что классификацию «тоник» и «лосьон» придумали маркетологи для привлечения большего числа клиентов, ложное. Если бы кожа умела говорить, она смогла бы более убедительно об этом рассказать. А пока она просто терпит, изредка подавая сигнальные «прыщики».
Сегодня, 12:3349
Почему для энергоснабжения дома выбирают дизельгенератор
Дизель-генераторы от своих аналогов отличаются экономичны расходом топлива, длительной работе, большому эксплуатационному ресурсу.
Вчера, 23:02101
10 причин выбрать домо-квартиры QDRO – terraced house для жизни
Стильные трехуровневые домо-квартиры QDRO – terraced house с собственным двором — отличная альтернатива загородному дому. Объект находится на территории коттеджного городка «Конык», в Голосеевском районе столицы. Неподалеку расположен заказник «Жуков остров» и
Вчера, 19:4495
Надежная покупка машины в Кременчуге
Приобретение автомобиля – ответственный процесс. В ходе этого мероприятия человеку необходимо не только выбрать достойную марку, но и проконтролировать, чтобы новая машина пребывала в отличном техническом состоянии. О последнем не стоит сильно беспокоиться, когда покупаете новый автомобиль в
Вчера, 17:0373
Материалы, используемые для создания наружной рекламы
Технический прогресс и появление новых технологий позволили пополнить ассортимент материалов для наружной рекламы новыми позициями. Материалы, представленные в компании АВЕРС, позволяют создать качественный рекламный носитель, который будет выполнять свои задачи максимально эффективно.
Вчера, 16:3386

События

первое соглашение о закупке 300 млн доз вакцины от COVID-19 заключила ЕК
Речь идет о вакцине компании AstraZeneca
Сегодня, 14:430
Перечень лиц, от которых не требуют самоизоляцию при въезде расширили в Украине
Перечень расширил Кабмин своим решением
Сегодня, 14:416
Критерии определения стран "зеленой зоны" для въезда обновила Украина
Кабмин установил один критерий определения страны со значительным распространением коронавируса
Сегодня, 14:3425
Месячную сумму затрат на лекарства и лечение назвали Украинцы
Проблема стоимости лекарств является главной для украинцев в сфере здравоохранения
Сегодня, 14:3022
Троих задержанных украинцев освободила Беларусь
Ведутся переговоры для освобождения Романа Шишка
Сегодня, 12:2344
335 единиц наградного оружия раздал Аваков
Из них 242 были награждены в 2019 году
Сегодня, 12:2145