В Італії помер відомий письменник, сценарист та режисер

В Італії помер відомий письменник, сценарист та режисер
У себе на батьківщині і далеко за її межами письменник прославився завдяки романам про комісара поліції Сальво Монтальбано
У середу, 17 липня, в римському госпіталі Santo Spirito у віці 93 років помер відомий італійський письменник, сценарист і режисер Андреа Камільєрі, автор детективів про комісара поліції Сальво Монтальбано, пише newsru.co.il. 
Андреа Камільєрі народився 6 вересня 1925 року в Порто-Емпедокле на Сицилії в сім'ї торговців сіркою. Батьком письменника був Джузеппе Камільєрі, активний фашист, учасник вуличних сутичок з комуністами і Маршу на Рим, лідер фашистського союзу Порто-Емпедокле, інспектор з трудових питань всіх портів південного узбережжя Сицилії, а з початком у 1943 році американської окупації - керівник державної Сицилійської транспортної компанії (AST). 
З 1939 до 1943 року Андреа Камільєрі навчався в класичному ліцеї Агрідженто (раніше був виключений з католицької школи, оскільки кинув яйце в розп'яття) і закінчив його без іспитів після висадки союзників на Сицилії і початку бойових дій. Деякий час він витратив на подорож по острову пішки або в німецьких і італійських армійських вантажівках, час від часу потрапляючи під обстріл. У 1944 році вступив на філологічний факультет університету, але не закінчив його. Вступив до Комуністичної партії і з 1945 року почав друкувати розповіді і вірші, з 1948 по 1950 рік навчався в Національній академії драматичного мистецтва імені Сильвіо Д'Аміко. 
У 1953 році почав кар'єру театрального режисера, вважаючи за краще працювати з п'єсами Артюра Адамова, Ежена Іонеско, Августа Стріндберга, Томаса Еліота, Володимира Маяковського, Семюеля Беккета і Луїджі Піранделло. З 1958 по 1988 рік займався постановками на радіо і телебаченні, будучи співробітником мовної корпорації RAI (в 1954 році він вже подавав заяву, пройшов усний і письмовий іспит, але не був прийнятий на роботу - на думку самого Камільєрі, через його комуністичні переконання). У 1953 році, готуючись до першої театральної постановки, Камільєрі познайомився зі своєю майбутньою дружиною Розеттою делло Сієста, в 1957 році вона стала його секретарем, і вони одружилися. У 1958 році народилася їхня старша дочка Андреіна, в 1960 - Елізабетта, а в 1963 - молодша, Маріоліна (правда, в той період Камільєрі мало часу приділяв сім'ї, працюючи в театрах різних міст - зокрема, коли народилася Андреіна, він знаходився в Барі ). У перший період роботи на RAI Камільєрі був зайнятий тільки на радіо, в 1961 році перейшов на телеканал і почав працювати на новоствореному другому каналі, де зайнявся постановкою телеспектаклів - зокрема, з 1964 року інсценував детективні романи Жоржа Сіменона. З 1974 по 1990 рік викладав у Національній академії драматичного мистецтва (звідки його виключили як студента), з 1958 по 1968 - в Експериментальному кіноцентрі. 
За час своєї роботи на RAI Камільєрі поставив як режисер близько 1300 радіопрограм, 120 п'єс, 80 телефільмів і невстановлену кількість телевізійних програм. 
У 1978 році опублікував свій перший роман, який написав ще в 1967-1968 роках, але довго не міг знайти видавця. У 1986 році став очевидцем мафіозної перестрілки в одному з кафе Порто-Емпедокле, під час якої загинули 6 осіб, і зізнавався пізніше, що через отриману тоді психологічну травму не може дивитися американські бойовики. 
У 1992 році у видавництві Sellerio вийшов друком роман "Сезон полювання", і Камільєрі, у віці вже 67 років, вперше був помічений читачами і критикою. 
У 1994 році побачив світ роман "Форма води" - перший в серії про комісара поліції Сальво Монтальбано, яка створила своєму авторові міжнародну славу. Ім'я для головного персонажа Камільєрі запозичив у свого друга, іспанського журналіста і письменника Мануеля Васкеса Монтальбана.

 

Романи і розповіді про Монтальбано, дія яких відбувається у вигаданому містечку Вігато на Сицилії, в 2004 році були включені видавництвом Arnoldo Mondadori Editore [it] в його класичну видавничу серію I Meridiani, а пізніше були екранізовані на телебаченні, де образ головного героя втілив Лука Дзінгаретті. 
Монтальбано не став єдиним героєм свого автора. У 2001 році опублікований роман "Король Джірдженті", дія якого відбувається в XVII столітті, потім побачила світ трилогія фантастики: "Маруцца Музумечі" (2007), "Будочник" (2008) і "Бубенчик" (2009). 
У 2009 році видано роман про рух гарібальдійців "Потрійне життя Мікеле Спарачіно", в 2010 - роман про Сицилію фашистського періоду "Онук Негуса" і трилер, дія якого розвивається в сучасному Мілані - "Переривчастість". У першому десятилітті XXI століття також побачила світ серія романів про великих художників: "Колір сонця" про Караваджо (2007), "Вуччірія" про Ренато Гуттузо (2008) і "Украдене небо" про Ренуара (2009). 
У період святкування свого дев'яностоліття в 2015 році письменник обіцяв продовжити серію романів про Монтальбано. 
Камільєрі кілька разів знімався в кіно: в 1989-му - в телесеріалі "Шпигунська війна", в 1999-му - в детективному фільмі "Стратегія маски". 
Він був політичним активістом, дотримувався лівих поглядів, виступав проти Берлусконі.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2022-01-20
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Хочу на фитнес: три лучших направления для девушек и женщин
В условиях современности, когда большинство людей, как правило, ведет малоактивный образ жизни, очень важно своевременно обратить внимание на эту проблему, понимать важность данного вопроса и приложить все усилия, дабы уберечь себя и свое здоровье от всех возможных негативных последствий.
Вчера, 15:05124
Спальный мешок: обязательный элемент похода
Спальные мешки на протяжении многих лет являются незаменимыми элементами экипировки каждого туриста, проживающего в палатке, укрытии или под открытым небом.
19-янв-2022, 20:34135
Несколько причин купить подержанный телевизор
Любая подержанная техника - это продукт вторичного рынка, который ранее работал на протяжении определённого периода и к моменту продажи не утратил свои технические и качественные свойства.
19-янв-2022, 16:57149
Различия видов объемных букв, почему буквы лучше плоской вывески?
Рекламная вывеска является важным элементом для вашего бизнеса, это как общение с потенциальным клиентом. Она говорит о вашем бизнесе, о его ценности и пользе для клиента.
19-янв-2022, 16:54196
Постельное белье сатин - все преимущества ткани оцените в текстиле
Ткань сатин может быть очень разной. От ее плотности и внешнего вида зависит варианты использования Так, из сатина шьют легкую одежду, например, платья и блузы, а могут изготавливать и постельное белье.
19-янв-2022, 16:51143
Гидравлические домкраты для промышленных нужд
Гидравлические домкраты - это специальные устройства, которые способны поднимать грузы при помощи потока жидкости. В конструкции домкрата можно выделить три основных элемента: цилиндр, шток, рабочая жидкость. При работе домкрат не требует никаких дополнительных механизмов.
19-янв-2022, 15:26141

События

Как и зачем Запад увеличивает поставки оружия в Украину
На этой неделе резко выросли объемы военного снабжения Украины со стороны Запада.
Сегодня, 13:2521
Глава "Роскосмоса" высмеял планы Украины построить космодром
Глава "Роскосмоса" Дмитрий Рогозин поиронизировал над планами Украины построить космодром.
Сегодня, 10:1992
Приглашение Путина посетить Россию получил президент Венесуэлы
Президенты России и Венесуэлы Владимир Путин и Николас Мадуро провели телефонный разговор, в котором подтвердили настрой на дальнейшую тесную координацию в международных делах.
Сегодня, 10:1684
В Мозамбике пятый год охотятся и зверски убивают лысых людей
В Африке продолжаются зверские убийства лысых людей, в головах которых неизвестные злоумышленники ищут золото.
Сегодня, 10:1191
Как разворовали ковидный фонд и придется ли украинцам возвращать по 8 тысяч
Недавно презентованный отчет Госаудитслужбы об использовании денег ковидного фонда только подтвердил то, о чем уже давно говорят эксперты - миллиарды гривен были использованы не по назначению, а то и просто разворованы.
Сегодня, 10:1097
Daily Express пишет о том что Британия подготовила план эвакуации своих дипломатов из Украины
В Британии подготовили план эвакуации дипломатических представителей из Украины на случай вторжения России.
Сегодня, 09:5387