В Росії пропонують додавати до ковбаси сарану

В Росії пропонують додавати до ковбаси сарану
Біотехнологи з російського Університету ІТМО почали розробку харчової добавки на основі хітину, який отримують з панцира сарани
За запевненнями вчених, цією добавкою можна буде збагачувати ковбасу, напівфабрикати, молочні продукти і хлібобулочні вироби, повідомляє Ferra.
Зараз з цією метою використовуються порошкові концентрати з відходів м’ясного виробництва (шкур, рогів і копит). Справа в тому, що напівфабрикати не мають достатньої кількості білка. А він необхідний для підтримки нормального функціонування людського організму.
За словами вчених, необхідність в створенні таких добавок обумовлена загрозою катастрофічної нестачі тваринного білка. При цьому вміст протеїнів в панцирі сарани коливається від 13 до 77% від сухої маси. Тому застосування комах в харчовій промисловості буде ефективним. Крім того, розведення сарани вимагає менших витрат, ніж, наприклад, розведення корів.
Після того, як дослідники завершать розробку добавки, і як тільки вона пройде всі дослідження, порошок з сарани зможуть використовувати для збагачення продуктів.
На думку вчених, до 2050 року людству буде потрібно додатково 265 млн тонн білка щорічно. У зв’язку з цим глобальне виробництво сільгосппродукції має буде збільшитися на 50% в порівнянні з нинішнім рівнем, крім того, будуть потрібні нові джерела їжі.
Ще в 2016 році наукові співробітники Університету Колорадо в Сполучених Штатах Америки знайшли натуральний замінник м’яса. За підсумками масштабного дослідження фахівці прийшли до висновку, що в комахах міститься на 20% більше білків і вуглеводів, ніж в яловичині.
Експерти підкреслили, що, по суті, єдиним плюсом м’яса є жири, завдяки яким людина швидше насичується.
Крім отримання білка з незвичайних джерел, людство шукає й інші шляхи вирішення продовольчої проблеми.
Так, голландська компанія Mosa Meat ще в 2013-му представила бургер з яловичини, вироблений в лабораторних умовах. В цьому випадку клітинне м’ясо тварин вимагає спеціальної сироватки з їх крові і є більш енерговитратним, оскільки вирощувати клітини ссавців складно.
Більш успішний приклад — компанія Impossible Foods, яка створює бургери на рослинній основі. Їх продукція не тільки виглядає як звичайні бургери, а й має ідентичні смакові якості, а самі «штучні котлети» навіть сочаться кров’ю.

 

У минулому році FDA схвалило використання замінника м’яса в продукції компанії Impossible Food і визнало, що білки (а саме — соєвий леггемоглобін), які входять до складу штучного м’яса, не викликають алергію. Схвалення FDA стало величезним кроком до переосмислення нової «лабораторної їжі», а бургери від Impossible Food тепер доступні в декількох тисячах закладів громадського харчування в США, включаючи відому мережу гамбургерів White Castle.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-11-30
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Где лучше покупать семена овощей в Украине?
Садоводы за несколько месяцев готовятся к посадочному сезону. Однако на первый план выходит не обработка земли на участке, а покупка посадочного материала. Узнайте, где пробрести семена овощей проще и выгоднее и воспользуйтесь оптимальным вариантом.
Вчера, 18:1288
Полиграфкомбинат «Украина»: какие трудности приходилось преодолевать предприятию работая над печатью бланков для государства
Когда вы ищете, где делается печать бланков, Киев предлагает огромный выбор мест, где можно выполнить заказ на изготовление разнообразной полиграфической продукции. 
Вчера, 18:10107
В каких интернет-магазинах Украины покупать технику: рейтинг
Покупки в интернет-магазинах давно стали очень популярными. Многие отдают предпочтение именно такому шопингу. Это быстро и максимально комфортно. Да и позволяет сэкономить не только время, но и деньги.
Вчера, 13:11109
Министр Алексей Чернышов: Внедрение энергоэффективности позволит сберечь ресурсы на развитие регионов
Энергоеффективность является одним из ключевых направлений Минрегиона, в том числе в рамках региональной политики.
Вчера, 10:21116
Уместность контекстной рекламы: скупой теряет дважды
В современном бизнесе реклама играет если не решающую, то однозначно ключевую роль. Но определённая категория владельцев сайтов пренебрегает возможностями таких инструментов, как контекстная реклама.
28-ноя-2020, 22:35347
Монтаж мансардных окон: с чего начать?
Мансардные окна и их монтаж: На что обратить внимание при установке окон в крыше? 
28-ноя-2020, 22:23166

События

Карантин выходного дня продлевать Минздрав не планирует
Министр здравоохранения Украины Максим Степанов заявил, что ведомство не намерено продлевать карантин выходного дня.
Вчера, 20:1075
Мендель заявила что возможность локдауна сохраняется, но точной даты нет
В Украине сохраняется возможность введения полного локдауна для борьбы с распространением коронавируса.
Вчера, 20:0878
Санкции против России за распространение фейков готовит ЕС
Европейская комиссия готовится предложить, чтобы Евросоюз впервые ввел санкции против России или Китая за распространение фейков.
Вчера, 20:0664
Экс-главу ФРС на пост министра финансов США выдвинет Байден
Избранный президент США Джо Байден определился с кандидатом на пост министра финансов.
Вчера, 20:0471
В пик второй волны коронавируса вошла Грузия
Грузия вошла в пик второй волны распространения коронавируса.
Вчера, 17:20108
Электронный аудит налогоплательщиков могут ввести в Украине
В Украине подготовили концепцию внедрения электронного аудита налогоплательщиков.
Вчера, 17:17106