У російському перекладі книги Харарі "окупація" Криму звучить як "приєднання"

У російському перекладі книги Харарі "окупація" Криму звучить як "приєднання"
У перекладі для російського видання книжки «21 Lessons for the 21st Century» Юваля Ной Харарі замінили частину тексту про окупацію Криму, перейменувавши анексію в приєднання, а також деякі інші речення
Про це у Фейсбуці написав співзасновник Urban Space 500 Андрій Черніков.
Він виклав на своїй сторінці скріншоти та фотографії з різних видань книжки «21 Lessons for the 21st Century» історика Юваля Ной Харарі, після порівняння яких можна побачити, що російський варіант перекладу містить багато відмінностей від першоджерела.
Зміни зокрема стосуються абзаців, присвячених окупації АР Крим Російською Федерацією у березні 2014-го року. Якщо в першоджерелі говориться про те, що вторгнення до Криму було окупацією території України, то в російському перекладі цей акт називають приєднанням, а також додають пояснення про те, що російська сторона не вважає анексію півострова вторгненням в чужу країну.
Також у російській редакції тексту зникла частина речення, в якому говорилося про те, що Росія своїми діями «посіяла страх у душах сусідів», а також сказано, що своїми діями РФ «підвищила свій міжнародний престиж».
Ще в одній з глав російського видання книжки, в якій на прикладі Володимира Путіна розповідається про фейкові новини та дезінформацію, російського президента замінили на Дональда Трампа.
Спеціаліст з Комунікацій та один з читачів книжки Микола Ябченко зв’язався з представниками письменника й отримав офіційний коментар щодо політики затвердження перекладів зі змінами: «Що стосується Вашого зауваження – загалом ми іноді допускаємо зміни в книгах через різні закони цензури та різні чутливості аудиторії в різних країнах. Наша політика ніколи не допускає будь-яких змін у ключових аргументах – тільки в конкретних прикладах – і всі зміни повинні отримати наш дозвіл. Що стосується конкретної справи російського видання, то ми будемо уважно розглядати це питання», – пише Читомо.
За словами самого автора, він допускає подібні зміни у перекладах, якщо це допоможе обійти цензуру й донести інформацію до більшої кількості людей: «Моя мета полягає в тому, щоб основні ідеї книги про небезпеки диктатури, екстремізму і фанатизму досягли якомога ширшої аудиторії. В тому числі аудиторії, яка живе в країнах з недемократичним режимом. Деякі приклади в цій книзі можуть відштовхнути цю аудиторію або привести до цензури з боку певного режиму. З цієї причини я зрідка припускаю адаптацію книг і затверджую зміни конкретних прикладів – але ніколи основних думок твору».
Як відомо, книжка Юваля Ноя Харарі «21 Lessons for the 21st» вийшла у 2018-му році у видавництвах Spiegel & Grau та Jonathan Cape. Того ж року з’явився й український переклад Олександра Дем’янчука у видавництві BookChef. Російська версія книжки з’явилася на світ цього року у видавництві «Синдбад».
У книжці Харарі намагається дивиться на сучасні проблеми крізь лінзи майбутнього. Як вберегти світ від ядерної війни, приборкати зміни клімату й адаптуватися до технологічних трансформацій? Які вади мають сучасні політичні системи? Куди прямуватиме людство? Харарі спонукає до дискусії про глобальні виклики, що визначатимуть цивілізаційний розвиток. 
Юваль Ной Харарі – ізраїльський історик. Від 2005 року викладає в Єврейському університеті в Єрусалимі, досліджує військову та універсальну історію. Його науково-популярна монографія «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» стала міжнародним бестселером. В Ізраїлі він регулярно пише колонки для газети Haaretz. 

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-05-24
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Почему стоит купить угловой диван
Диван — пожалуй, тот предмет мебели, без которого сегодня не обойдется ни одно жилое помещение. Он используется для того, чтобы отдохнуть самому или принять гостей. Часто именно на нем удобно сидеть и смотреть свои любимые фильмы и сериалы.
Сегодня, 16:4659
The Neighbourhood соберут Дворец Спорта в Киеве
Многие слышали фразу: делить все на черное и белое. А многие на этом построили свою жизнь. Но если и жить в стиле черно-белого кино, то только под песни The Neighborhood. Этим ребятам такая гамма пришлась по душе и их ч/б стилистика клипов смотрится очень даже гармонично.
Сегодня, 16:4456
Насосы для воды – помощники комфортной жизни
На сегодняшний день обеспечение комфортного проживания за городом в собственном частном доме — не проблема. Большинство жильцов загородных домов уже давно пользуются всеми доступными и современными удобствами: канализационной системой, системой отопления, горячим и холодным водоснабжением.
Сегодня, 10:3377
Инсталляции для унитазов Grohe: экономия пространства и функциональность
Инсталляции для унитазов Grohe – отличное решение для того, чтобы сделать дом функциональным. Комфортная и стильная ванная, созданная с использованием современной сантехники – то что нужно для успешного начала дня и приятного его завершения.
Вчера, 13:2795
Где заказать ремонт кондиционеров в Киеве недорого?
Кондиционер – очень полезная и нужная вещь, особенно – в жаркие летние дни. Климатическое устройство позволяет за считанные минуты обеспечить и поддерживать оптимальный микроклимат для комфортного пребывания в помещении.
Вчера, 11:33105
S.K.Cargo доставка товара из Китая по выгодным ценам
Более 25 лет компания S.K.Cargo доставляет товары из Турции и Китая в Украину. За это время было осуществлено больше 2 миллионов поставок.
23-мая-2020, 22:12155

События

Арест без залога для полицейских за изнасилование женщины будет просить ГБР
Во время допроса один из полицейских стрелял из табельного оружия над головой свидетеля
Сегодня, 16:5761
Из карантина вышла Киево-Печерская лавра
Проведение богослужений будет проходить в рамках адаптивного карантина
Сегодня, 13:4766
Гороскоп на сегодня (25.05.20)
Гороскоп на 25 мая 2020 года
Сегодня, 11:0680
Тайвань пообещал необходимую помощь народу - протесты в Гонконге
На Тайване не действует закон о беженцах, который позволяет экстрадицию подозреваемых на территорию материкового Китая
Сегодня, 10:0871
Метрополитен заработал в Киеве
Метро возобновило работу как и было запланировано - 25 мая
Сегодня, 10:0786
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 25.05 (состоянием на 09:00)
По данным Центра общественного здоровья, по состоянию на 09:00 25 мая в Украине 20986 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19
Сегодня, 10:0391