Денісова просить у Росії віддати українських моряків їй на поруки

Денісова просить у Росії віддати українських моряків їй на поруки
Федеральна служба безпеки Росії прийняла до розгляду прохання омбудсмена Людмили Денісової віддати їй на поруки 24 українських моряків, вона чекає рішення найближчим часом
Про це український омбудсмен заявила під час брифінгу, який транслював "112 Україна".
Денісова повідомила, що ще 18 липня звернулася з клопотанням на ім’я керівника слідчої групи ФСБ Росії Сергія Мікрякова щодо звільнення моряків під її особисте зобов’язання.
"Це зобов’язання може надати особа, яка заслуговує на довіру. Мандат уповноваженого ВР з прав людини дає мені таке право. За ст. 25 КУ Україна гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами. Я як уповноважений за ст. 101 КУ здійснюю парламентський контроль за дотриманням конституційних прав і свобод людини та громадянина, і відповідно до ч. 3 ст. 55 кожен має право звертатися за захистом до уповноваженого", - повідомила омбудсмен.
Таким чином, на підставі КУ та мандату уповноваженого Денісова здійснює парламентський контроль захисту прав громадян України, як на території України, так і за її межами.
"19 липня українським посольством в РФ було передано через МЗС Росії до ФСБ РФ моє клопотання. Нині це питання перебуває на розгляді у слідчому управлінні ФСБ у керівника цього слідчого управління. Мені відомо, що наразі відбуваються перемовини між закордонними відомствами двох держав щодо виконання рішення міжнародного трибуналу ООН з морського права", - додала Денісова.
24 липня, уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова заявила, що завдяки рішенням Міжнародного трибуналу почалося оформлення документів. Також вона зазначила, що вже зовсім скоро моряки зможуть повернутися до України. Водночас російський омбудсмен заявила, що слідчі РФ не ухвалювали рішень про повернення до України військовополонених моряків.
Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир "Яни Капу" і малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.
Унаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора "Лефортово". До того ж трьох поранених під час обстрілу росіянами українських моряків перевели до лікарні СІЗО "Матроська тиша".
Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня зобов'язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три кораблі, які було захоплено в Керченській протоці восени минулого року, та забезпечити їхнє повернення до України.
Нещодавно Лефортовський суд Москви залишив під вартою всіх 24 українських військовополонених моряків до кінця жовтня.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)
Да уж совсем не ждал... Какая неожиданность...
Олечка (2019-11-06 12:30:32)
А вот это очень хорошая новость...
Taras (2019-11-06 12:28:05)