Закарпатські фермери вирощують овочі зовсім без "хімії" (Фото) (Видео)

Закарпатські фермери вирощують овочі зовсім без "хімії"
Звіт найбільшої світової консалтингової агенції «PricewaterhouseCoopers» показує, що 46% американських покупців регулярно шукають на полицях магазинів органічні продукти та сталі продукти місцевого виробництва й згодні переплачувати за їхню високу якість.
А як із цим у нас, на Закарпатті?
Скажу відверто: для переважної більшості господарів, вирощування екологічно чистої продукції, м’яко кажучи, не на руку. Бо за мету вони ставлять швидке збагачення.
Закарпатські фермери вирощують овочі зовсім без "хімії"
Для цього ладні нашпигувати ту ж помідору різноманіттям хімічних препаратів, які штучно прискорюють процес її дозрівання. Це ж можна сказати й про інші овочі, які «обкатані» хімікатами. На Виноградівщині, до прикладу, цим надмір грішать у Боржавському. В глибинах Інтернету, зокрема, натрапив у цьому контексті на такий коментар:  «Всьо то добре, айбо кіби щи менше ХІМІЇ клали у свою продукцію, яку САМІ НИ ЇДЯТЬ!!!! АЙ лиш на ПРОДАЖ!!!»
Благо, не перевилися ще люди, які дбають не про товщину свого гаманця, а насамперед за здоров′я тих, хто споживатиме їхню продукцію.
У теплиці сім′ї Добоні, де ми спілкуємося, зараз +35°. Вони, за мірками того ж Боржавського чи Заріччя, в аутсайдерах: як за обсягами розсади, так і за «скороспілістю» вирощеного.
Закарпатські фермери вирощують овочі зовсім без "хімії"
-Новий сільгоспзезон розпочинаємо як і всі господарі – з парників. – каже Світлана Добоні. — У них висіваємо помідори, перець, буряк. Редиску цьогоріч посіяли тільки для себе. Молоду цибулю реалізували на ринку ще на початку лютого. Ціна на неї була тоді 7 гривень за пучок. На черзі – помідори. Їх збираємося висадити як тільки минуться приморозки.
Чоловік Світлани Андрій Добоні більш детально зупинився на догляді за розсадою. Каже, що при посадці використовують виключно органічні добрива – курячий послід та гній. У дворогосподарстві є корівка, тому не мають проблем чим підживляти огородину.
Закарпатські фермери вирощують овочі зовсім без "хімії"
До розмови долучається Марія Данилівна Кіш, мама Світлани й теща Андрія.
-Робота у нас, селян, важка. Працюємо майже круглорічно, окрім свят. – зауважує жінка. – На жаль, праця дрібного сільського виробника не завжди належним чином поцінована. Віддаємося роботі сповна, як і всі оночани. Намагаємося вирощувати безпечну для здоров′я покупців продукцію. Адже ми свідомі того, що нею смакуватимуть не лише дорослі, але й діти. Хто ще попіклується про їх здоров′я як не ми.
Повертаючись до згаданої на початку доповіді світової консалтингової агенції «PricewaterhouseCoopers», зазначу, що у ній міститься заклик до продуктових магазинів розширювати асортимент органічних і сталих місцевих продуктів, щоб привабити зростаюче число свідомих покупців, яким небайдуже, де і як були вирощені їхні улюблені продукти.
А тим часом, на ринках краю потроху починає з′являтися рання огородина, вирощена закарпатцями у тепличних умовах. І не факт, що придбані вами капуста й помідори, редька чи огірки не містять у собі чималої порції нітратів.
Іван Тупиця, Дзеркало Закарпаття 
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-11-26
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Чому варто надати перевагу дитячому одягу з натуральних матеріалів?
Батькам завжди хочеться піклуватися про свою дитину якнайкраще. Й одна зі складових цього піклування — вибір одягу з натуральних, безпечних матеріалів.
Вчера, 20:3862
МТЗ-80/82: какие неисправности встречаются чаще всего у тракторов
Трактор — востребованная и многофункциональная сельскохозяйственная техника. Машины активно используются для вспашки земли, сбора урожая, транспортировки различного оборудования и в других целях. 
Вчера, 20:3665
Стильные женские полусапоги больших размеров по выгодным ценам!
Сеть магазинов «Пишна Краса» предлагает девушкам и женщинам с полными ножками обратить внимание на новую коллекцию обуви.
Вчера, 16:5078
Особенности и преимущества плитки нестандартных форм
Если вы хотите оформить помещение с использованием плитки нестандартных форм, вам стоит предварительно изучить существующие предложения на рынке.
Вчера, 12:0496
Все, что нужно знать о бюгельном протезе
Бюгельная конструкция — ортодонтический аппарат, используемый для восстановления зубного ряда. Он имеет большую историю и до сих пор пользуется популярностью.
25-ноя-2021, 18:00152
Международная логистическая компания - Где заказать грузоперевозку
Международная торговля существовала всегда и была необходимым условием выживания и развития. Сегодня страны стремятся производить качественную продукцию на экспорт, в связи с чем увеличивается поток желающих приобрести товары для дальнейшей реализации.
25-ноя-2021, 17:56149

События

В Украине подорожали картофель, помидоры и курятина
Ассоциация "Украинский клуб аграрного бизнеса" (УКАБ) заявила, что за последние 2 недели цены на яблоки снизились на 14% и составили 9,27 гривен за кг.
Вчера, 22:5757
Новый штамм коронавируса "Омикрон" вызвал беспокойство в ВОЗ
Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) по итогам экстренного заседания приняла решение классифицировать новый вариант коронавируса - ботсванский - как вызывающий беспокойство.
Вчера, 22:5669
Журналист заявил что "доказательством" подготовки переворота с участием Ахметова стала запись разговора офицера ФСБ
Историю с "госпереворотом Ахметова" президент Владимир Зеленский придумал на основе записи разговора одного офицера Федеральной службы безопасности России и трех бывших сотрудников МВД Украины в Крыму.
Вчера, 22:5470
Бутусов назвал Зеленского человеком без совести
Главный редактор "Цензор" Юрий Бутусов прокомментировал перепалку с Владимиром Зеленским, которая произошла в ходе пресс-марафона президента.
Вчера, 18:1085
Тест на Covid в Португалии будут требовать от всех приезжих и на входе в бары и клубы, несмотря на вакцинацию
С 1 декабря в Португалии ужесточают карантин. У всех въезжающих в страну, в том числе у вакцинированных граждан, будут требовать отрицательный результат теста на ковид.
Вчера, 10:49215
В Харьковской области на Белом озере рыбаки обнаружили реактивный снаряд
В ГСЧС Украины рассказали, что, во время рыбалки на Белом озере, местными жителями села Задонецкое Чугуевского района Харьковской области был обнаружен подозрительный предмет на дне озера, похожий на снаряд.
Вчера, 10:45115