Вчені: перша ядерна війна на Землі може початися через воду

Вчені: перша ядерна війна на Землі може початися через воду
Перший ядерний конфлікт на нашій планеті може спалахнути між Індією і Пакистаном через наростаючі проблеми навколо доступу до питної води на півострові Індостан і конфліктів навколо акваторії річки Інд, заявляють вчені з університету ООН. Про це пише 7 днів із посиланням на РІА Новини.
"Басейн річки Інд є водною "годинниковою бомбою", яка може вибухнути в будь-який момент, збільшивши дефіцит водних ресурсів в регіоні і викликавши непоправні зміни в кліматі. Існують і інші конфлікти, пов'язані з доступом до води, і ми аналізуємо їх сьогодні для того, щоб Земля могла вийти на траєкторію мирного та сталого використання водних ресурсів", - заявив Володимир Смахтін, директор Інституту водних ресурсів, навколишнього середовища і здоров'я ООН в Гамільтоні (Канада).
Як розповідає вчений, конфлікт навколо водних ресурсів на Індостані загострився в останні роки - буквально місяць назад Індія заявила про припинення роботи постійної двосторонньої Комісії по річці Інд, яка керувала водними відносинами між Індією і Пакистаном з 1960 року, коли ці країни підписали договір про водах Інду.
В рамках цієї угоди Індія отримало право користування водами трьох східних приток Інду, а Пакистан - водами двох його західних приток і власне самого Інду. Цей договір був породжений побоюваннями Пакистану про те, що Делі може позбавити ісламську республіку доступу до води, перекривши ті притоки Інду, які протікають по території Індії, в тому випадку, якщо між цими країнами в черговий раз спалахне війна.
У вересні 2016 року уряд Індії вперше висловило намір переглянути цю угоду або вийти з нього, що офіційний Ісламабад оголосив ворожим дією з боку Делі і заявив, що подібний крок індійського уряду буде розцінений як "акт оголошення війни".
Експерти університету ООН проаналізували ситуацію і прийшли до висновку, що нестача питної води в Індостані дійсно є дуже серйозною проблемою, яка, за відсутності кооперації між Індією і Пакистаном і продовження поточного вектора їх відносин, може привести до війни між ними в найближчому майбутньому.
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-22
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Ой да какая разница кто их украдет, пришли б сюда, местные бы разворовали, нам простым людям похренственно, кто их там украл, мы эту помощь в глаза никогда не видели и не увидим. И если судить из стат ......
Марьванна (2019-11-21 04:26:13)
он защищает петуха потому-что сам такой...
петр (2019-11-20 08:17:27)
Пока в Украине решают проблему ареста Олега Ляшко, виновные в данных смертях strana.ua/news/229688-hruzinskie-snajpery-majdana-dali-pokazanija-v-belarusskoj-henprokuratura.html всё ещё находятся на ......
KudestNiK (2019-11-19 15:07:02)
Що за текст? Це Гугл переклав з української на російську? Ніщо? Читати неможливо!...
Анна Мельник (2019-11-18 00:05:57)