Хокінг застеріг Захід від "жахливих помилок" після Brexit і перемоги Трампа

Хокінг застеріг Захід від "жахливих помилок" після Brexit і перемоги Трампа
Обрання Дональда Трампа президентом США і Brexit стали можливими через те, що люди шукають способи врятуватися від нерівності, безробіття і економічних наслідків глобалізації, пише фізик Стівен Хокінг в статті для The Guardian.
На його думку, ці дві події стали тим моментом, "коли всюди ці забуті люди заговорили, знайшовши голос, щоб відкинути поради та рекомендації експертів і еліти". Але з боку еліт було б "жахливою помилкою" відкинути їх думку і "спробувати піти в обхід" їх вибору, пише вчений.
Прискорення науково-технічного прогресу призводить до того, що люди все частіше втрачають роботу, а інтенсивний розвиток інтернету та пов'язаних з ним платформ посилює економічну нерівність, дозволяючи отримувати надприбутки лише обмеженій групі людей, продовжує Хокінг, додаючи, що "це неминуче, це - прогрес , але в соціальному плані такий прогрес має деструктивний характер ", - пишуть РІА Новини.
Як вважає вчений, у сучасному світі "фінансова нерівність не скорочується, а зростає", а "багато людей можуть бачити, що падає не тільки рівень їх життя, але і зникає можливість заробляти на життя взагалі". З поширенням інтернету ця нерівність стає ще більш очевидною. Зараз для людей в країнах Африки на південь від Сахари телефон доступніше, ніж чиста вода, пише Хокінг.
Бідняки, бажаючі досягти "нірвани, яку вони бачили в Instagram", спочатку їдуть у великі міста, а потім в пошуках кращого життя відправляються за кордон. Таким чином, ряди економічних мігрантів ростуть, вони висувають нові вимоги до інфраструктури та економіки. Толерантність по відношенню до них серед місцевого населення знижується, і це ще більше підживлює політичний популізм. При цьому перед людством стоять надзвичайно серйозні проблеми, зокрема екологічні, які потрібно вирішувати спільно, пояснює Хокінг.
"Все це є нагадуванням, що ми знаходимося на найнебезпечнішому етапі розвитку людства. Тепер у нас є технічні засоби, здатні знищити планету, на якій ми живемо, але ми ще не придумали способів уникнути цього", - пише вчений.
Щоб уникнути катастрофи, необхідно не будувати бар'єри між країнами, а ламати їх. "Якщо ми хочемо мати можливості для цього, світові лідери повинні визнати, що багато таких можливостей вони упустили і продовжують випускати", зазначає Хокінг.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: Хокінг  

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Телевизоры: три тренда 2020 года
Тренды 2020 года в дизайне и начинке телевизоров. Умные телевизоры, телевизоры-картины и встраиваемые устройства
Сегодня, 14:05160
Почему вакууматор популярен в нашем магазине
Бытовой вакууматор используется для упаковки продуктов, тем самым продлевая срок их использования. Что собой представляет такое устройство?
Сегодня, 12:23122
Экспертная оценка квартиры
Оценка квартиры – это один из самых распространенных видов оценивания. Любое отчуждение квартиры предусматривает в обязательном порядке проведение оценки.
Сегодня, 10:11271
Автоматические гаражные ворота. Виды управления и приводов
Автоматические гаражные ворота - это исключительное удобство, а также возможность минимизировать физическую нагрузку. Большинство автовладельцев, как правило, занятые люди, для которых время бесценный ресурс и его бессмысленная трата, является непозволительной роскошью.
Вчера, 14:26163
Душевые кабины: ТОП-3 модели на Santehroom.com
Отличной альтернативой традиционным ваннам являются душевые кабины. Они компактны, практичны, идеально подходят для активных людей, а также станут оптимальным вариантом для ванной комнаты с ограниченным пространством.
Вчера, 12:48308
Amis et compagnie – лучший курс для изучения французского
Важность изучения иностранных языков в современном мире трудно переоценить. Одним из популярных и востребованных считается французский, именно поэтому многие ученики средних школ отдают предпочтение изучению именно этого языка.
26-сен-2020, 17:08208

События

Движение по Южному мосту временно ограничат в Киеве
В Киеве на Южном мосту частично ограничат движение автотранспорта.
Сегодня, 18:5229
Антитеррористические учения провели в Сумской области
Сегодня, 28 сентября, на территории Сум и Сумского района проведены плановые двухдневные тактико-специальные антитеррористические учения.
Сегодня, 18:4826
Сделать Крым площадкой для переговоров по Карабаху предложили в России
Площадкой для проведения переговоров между армянской и азербайджанской стороной может стать Крым.
Сегодня, 16:2163
Эрдоган считает, что Армения должна уйти из Нагорного Карабаха
А оккупации этого региона должен быть положен конец.
Сегодня, 16:1392
Зеленский заявил что медики должны получить повышенные зарплаты уже в сентябре
Президент Украины Владимир Зеленский требует, чтобы медики уже в сентябре получили повышенные зарплаты.
Сегодня, 16:1163