Вчені з'ясували, як найпоширеніший вірус заражає людину

Вчені з'ясували, як найпоширеніший вірус заражає людину
 
Цитомегаловірус, "невидимий" і відносно безпечний патоген, присутній в тілі більшості людей, проникає в наші клітини завдяки особливому трюку, який повністю обеззброює їх генетичні механізми самозахисту, йдеться в статті, опублікованій в журналі Cell Cycle.
Цитомегаловірус (CMV) є одним з найбільш "успішних" вірусів, що вражають людину. Більше половини дорослих людей у ​​віці 40 років і більше заражені цим вірусом, який продовжує залишатися в їх тілі протягом усього життя. Зазвичай зараження відбувається безсимптомно, проте при наявності проблем з імунною системою цитомегаловірусна інфекція може призвести до летального результату, і, як недавно з'ясували генетики, до розвитку раку мозку.
Антон Буздин з Інституту біоорганічної хімії РАН в Москві і його колеги з ряду російських дослідницьких центрів і генетики з Канади з'ясували, як цьому вірусу вдається заражати настільки велику кількість людей і залишатися непомітним для організму протягом усього життя.
Минулі дослідження цитомегаловірусу показували, що даний патоген має вміння відключати ряд критично важливих генів, таких як p53, що відповідають за захист клітинної ДНК від пошкоджень і "несанкціонованих" втручань. Вчені виявили, що цим справа не обмежується, спостерігаючи за тим, що відбувалося в культурах клітин протягом перших трьох годин після їх зараження CMV.
Результати цих спостережень, як розповідає Буздин, сильно здивували вчених - виявилося, що вірус фактично відключив одну з найважливіших внутрішньоклітинних систем - складання молекул мікро-РНК.  Ці РНК призначені не для перенесення інформації або синтезу білків, а виконують функції зниження або підвищення рівня активності тих чи інших генів, в тому числі і придушення чужорідних послідовностей ДНК, "вставлених" в ген вірусами.
Як правило, набір мікро-РНК, що синтезуються клітиною, постійно змінюється разом з умовами навколишнього середовища, однак при зараженні цитомегаловірусом цього не відбувається - він, як кажуть учені, в буквальному сенсі "заморожує" роботу генів і білків, що відповідають за цей процес.  Зупинка синтезу нових мікро-РНК, допомагає вірусу безперешкодно проникати в клітину і вбудовуватися в її гені.
Придушення цієї незвичайної здатності вірусу, як вважають вчені, може допомогти нам знайти спосіб захисту від зараження ним, особливо на перших стадіях вагітності, коли CMV особливо небезпечний, і розробити методи "вигнання" цитомегаловірусу з організму.  Крім того, аналогічні методи придушення вбудованих систем безпеки в клітинах можуть використовувати інші віруси, більш небезпечні для організму, і вміння боротися з ними прискорить пошук вакцин і ліків від них.
 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-22
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Ой да какая разница кто их украдет, пришли б сюда, местные бы разворовали, нам простым людям похренственно, кто их там украл, мы эту помощь в глаза никогда не видели и не увидим. И если судить из стат ......
Марьванна (2019-11-21 04:26:13)
он защищает петуха потому-что сам такой...
петр (2019-11-20 08:17:27)
Пока в Украине решают проблему ареста Олега Ляшко, виновные в данных смертях strana.ua/news/229688-hruzinskie-snajpery-majdana-dali-pokazanija-v-belarusskoj-henprokuratura.html всё ещё находятся на ......
KudestNiK (2019-11-19 15:07:02)
Що за текст? Це Гугл переклав з української на російську? Ніщо? Читати неможливо!...
Анна Мельник (2019-11-18 00:05:57)