В Україні розпалюється нова війна - релігійна

В Україні розпалюється нова війна - релігійна
Патріарх Кирил направив звернення світовим лідерам у зв'язку підготовкою змін до закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та прийняттям закону «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою країною-агресором».
У зв'язку з прийняттям цих законів Патріарх звернувся з посланнями до президента України П.А. Порошенко і учасникам «Нормандської четвірки»: президенту Росії В.В. Путіну, федеральному канцлеру Німеччини А. Меркель, президенту Франції Е. Макрона.
Звернення направлено також Предстоятелям Помісних Православних Церков, Папі Римському Франциску, генеральному секретарю Організації Об'єднаних Націй А. Гутерріш і генеральному секретарю Всесвітньої ради церков О. Фюксе Твейту, повідомляє сайт ВЗЦЗ.
18 травня 2017 року Верховній Раді України заплановано винесення на голосування законопроектів № 4128 і № 4511.
Законопроект № 4128 «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (щодо зміни релігійними організаціями підпорядкованості)» пропонує ввести в релігійне законодавство поняття «належності особи до релігійної громади» на підставі «самоідентифікації». Осіб, «які належать до релігійної громади», пропонується наділити правом зміни статуту громади шляхом голосування простою більшістю.
Фактично законопроект пропонує легалізувати практику фіктивних «референдумів» за участю всіх жителів населеного пункту (а можливо, і приїжджих), що претендують на приналежність до даної релігійної громади.
Законопроект № 4511 «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою країною-агресором» пропонує нав'язати всім громадам, канонічні центри яких знаходяться в Росії (тобто, в першу чергу, громадам Української Православної Церкви), «особливий статус», пов'язаний з істотним обмеженням у правах.
Крім примусової перереєстрації всіх громад Української Православної Церкви, що неминуче спровокує нові захоплення храмів і зіткнення між віруючими різних конфесій, законопроект надасть урядовим органам світської держави найширші повноваження в сфері контролю внутрішнього життя релігійних громад: стверджувати призначення керівних кадрів громад, дозволяти чи не дозволяти візити іноземних релігійних діячів, а також примусово ліквідувати релігійні громади з широкого кола підстав.
У посланнях Патріарха відзначається, що в разі прийняття даних проектів буде узаконена нечувана для сучасної Європи дискримінаційна правова практика щодо більшості православного населення України.
"Настільки обмежувальне релігійне законодавство не діяло на Україні навіть у період комуністичного режиму, а на решті території Європи щось подібне існувало хіба лише за часів нацистського правління в Німеччині", - йдеться в зверненні.
Українська Православна Церква - це найбільша конфесія країни, яка присутня в усіх її регіонах і володіє колосальним миротворчим потенціалом, констатує Святіший Патріарх. Спроби втягнути її в політичне протистояння неприпустимі і можуть призвести до незворотних наслідків. Як наголошується в посланнях, прийняття законопроектів № 4128 і № 4511 «поставить під загрозу конституційні права мільйонів українських віруючих, здатне викликати хвилю насильства і нових захоплень храмів, загострити громадянський конфлікт в Україні, перевівши його в релігійну площину». На думку Патріарха Кирила, це здатне ще більше ускладнити реалізацію Мінських угод.
«За наявними даними, за 2014-2016 рік на території України праворадикальними елементами було насильно захоплено понад 40 храмів Української Православної Церкви, - говориться в посланні Патріарха. - Формальною основою для таких захоплень служить так званий «референдум» жителів села, які приймають рішення про «переход» громади. Думка дійсних засновників і членів громади як юридичної особи в таких випадках не враховується ».
Святіший Патріарх Кирил звернувся до керівників держав «Нормандське четвірки», Предстоятелів Православних Церков, Главі Римо-Католицької Церкви, генеральному секретарю ООН і генеральному секретарю Всесвітньої ради церков із закликом докласти всіх зусиль до того, щоб перешкодити ухваленню дискримінаційних законопроектів № 4128 і № 4511, яке «загрожує стати кричущим прикладом нехтування правами людини на свободу релігійного сповідання.

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-02-28
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Установка ГБО на автомобиль: экономическая выгода и другие преимущества
Из-за постоянного повышения стоимости бензина многие автовладельцы переходят на газ. Но прежде чем начать пользоваться этим
Сегодня, 10:2064
Как надо раскручивать сайт?
Если раскрутка сайта делается по всем правилам опытными специалистам, можно продвинуть ресурс на нужное количество позиций.
Вчера, 16:53127
Футбольная форма Италии на Евро 2020
Вы знаете, что такое «катеначчо»? Очевидно, что слово это итальянское, но тем, кто равнодушен к футболу оно ничего не скажет. В
Вчера, 16:50142
Износостойкая сталь Hardox: применение и преимущества
Заказать листовой металлопрокат из стали Hardox онлайн
Вчера, 12:1081
Бамбуковые рулонные шторы в интерьере
Если обобщить тренды в дизайне интерьера за последние 5 лет, все они движутся в сторону комфорта, простоты и практичности
Вчера, 12:04109
Адаптеры для ноутбуков или проблемы с их выбором
Блок питания для ноутбука - это сетевой источник энергии для портативного компьютера
27-фев-2020, 17:28175

События

Певец Сергей Лазарев завёл себе бойфренда с 27 см детородным органом
Источник, называющий Сергея Лазарева "гей-певцом", раскрыл, что его новым мужчиной является звездный фотограф Даниила Величко
Сегодня, 14:2252
Больше 85 тысяч заразилось коронавирусом в мире
Количество лабораторно подтвержденных случаев заражения коронавирусом COVID-19 превысило 85 тысяч
Сегодня, 12:4467
2835 человек стали жертвами коронавируса в Китае
Число подтвержденных случаев заражения коронавирусом в материковом Китае достигло 79 251
Сегодня, 09:5856
Спутниковые каналы разблокируют в Украине
Зеленский требует запустить бесплатные международные версии телеканалов  
Вчера, 19:53308
Коронавирус не обнаружили у вернувшейся из Италии украинки
В Украине нет зафиксированных случаев коронавируса
Вчера, 18:00154
Сроки экстрадиции в Украину фигуранта дела Гандзюк назвал адвокат
Адвокаты не подавали апелляцию на экстрадицию Левина в Украину
Вчера, 17:38130