Facebook розкритикував німецький законопроект про боротьбу з ненавистю в мережі

Facebook розкритикував німецький законопроект про боротьбу з ненавистю в мережі
Соціальна мережа Facebook вперше відкрито виступила проти законопроекту уряду ФРН, що передбачає штрафи до 50 мільйонів євро для соцмереж за несвоєчасне видалення образливих постів, закликів до насильства і так званих фейкових новин.
Раніше уряд Німеччини узгодив законопроект, покликаний зобов'язати керівництво соцмереж видаляти образливі пости і заклики до насильства в інтернеті протягом 24 годин, в складних випадках уряд даватиме соцмережах 7 днів на ухвалення рішення і видалення публікації. Законопроект запропонував глава мін'юсту Хайко Маас. Згідно з планом міністра, той, хто відмовиться дотримуватися нових правил - в першу чергу це стосується великих інтернет-концернів - повинен розраховувати на штраф до 50 мільйонів євро.
Законопроект "не підходить" для боротьби з розпалюванням ворожнечі в інтернеті і фейковий новинами, йдеться у заяві Facebook, що потрапило в розпорядження німецького видання WirtschaftsWoche. Раніше соцмережа відкрито не вступала в дебати з приводу спірного законопроекту.
"Правова держава не може перекладати власні упущення і відповідальність на приватні підприємства. Запобігання та боротьба з ненавистю і помилковими повідомленнями в інтернеті - це громадська завдання, яке не можна знімати з плечей держави", - йдеться у заяві Facebook. Соцмережа також вимагає знайти європейське рішення проблеми і застерігає від "національних ініціатив".
Facebook побоюється і фінансових збитків внаслідок законопроекту. "Розмір штрафу не співвідноситься з що піддаються санкціям діями", - йдеться в заяві.
Раніше федеральний союз ІТ, телекомунікації і нових ЗМІ Bitkom підрахував, що щорічно Facebook та інших соціальних мереж доведеться виплачувати близько 530 мільйонів євро, якщо даний законопроект буде прийнятий. У Facebook це число назвали "реалістичним".
Рішення уряду повинен схвалити бундестаг, але критики вже зараз вважають, що приймати рішення про видалення того чи іншого поста повинні не концерни, а представники німецького правосуддя, оскільки законопроект дає простір для зловживань.

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-11
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)
Да уж совсем не ждал... Какая неожиданность...
Олечка (2019-11-06 12:30:32)
А вот это очень хорошая новость...
Taras (2019-11-06 12:28:05)