За одне слово запишуть в терористи. Українцям приготували тотальний контроль в Мережі

За одне слово запишуть в терористи. Українцям приготували тотальний контроль в Мережі
Парламент знову повернувся до розгляду законопроекту про кібербезпеку, який експерти називають спробою ввести в країні цензуру. Вчора депутати збиралися ламати списи навколо поправки до цього закону від депутата Руслана Лук'янчука.
Ця поправка могла б  засекретити будь-яку НП в країні, якщо влада визнала, що народу про це знати необов'язково. В результаті поправку зняли в комітеті. Однак спроби протягнути через Раду інші закони, що обмежують свободу слова і дозволяють закривати неугодні сайти, залишаються.
Настрій на цензуру
Проект про кібербезпеку готують до повторного другого читання в профільному комітеті. За словами члена комітету з питань свободи слова Ольги Червакової, найбільш небезпечна в ньому поправка Руслана Лук'янчука від «Народного фронту». «Він пропонує ввести нове поняття - «технологічна інформація». Фактично будь-яка інформація, що негативно впливає на здоров'я і безпеку людей, навколишнє середовище, політичну стабільність. Тобто будь-яка інформація може бути засекречена, як в радянські часи засекретили вибух в Чорнобилі», - вважає Червакова.
Цю поправку автор скасував після ультиматуму заблокувати весь проект. Але таку ж норму вносив ще Кабмін Яценюка, і не виключено, що вона з'явиться третій раз.
За оцінками експертів, влада всерйоз має намір посилити законодавство про інформацію і робить це не єдиним кодексом, а невеликими правками в різних проектах - так менш помітно. У надрах Ради чекає свого часу закон про безпеку в інформаційній сфері (один з авторів Іван Винник з БПП в 2015 році пропонував погоджувати новинні сюжети з АТО з Міноборони). За цим документом будь-які спроби вплинути на владу можуть визнати «технологічним тероризмом».
«Терористами» можуть стати ті, хто вимагатиме скасування депутатського імунітету. А інформаційні ресурси, які висвітлюють ці події, можуть закрити за «пособництво терористам». Також він зобов'язує провайдерів закупити обладнання, яке дозволить відстежувати вихідну і вхідну інформацію їх клієнтів.
Явно видно настрій на введення цензури: тематичні законопроекти з'являються знову і знову під різними номерами і в різних комітетах. Поки їх вдається зупиняти завдяки увазі громадськості
Тетяна Попова:
«Намагаємося відбивати спроби впровадити механізм досудового блокування сайтів. Його вже відпрацювали, коли без рішення суду закрили доступ до російських сайтів. Тепер намагаються провести норми щодо обмеження доступу до новинних сайтів або сайтів громадських організацій. Приводом може стати навіть публікація антикорупційного розслідування», - говорить експерт громадської організації «Інформаційна безпека» Тетяна Попова.
Контроль листування
Глава Нацспілки журналістів Сергій Томіленко побоюється, що під виглядом боротьби з кіберзагрозами з'явиться закон, який регулює медіа-простір і роботу журналістів: «Ризик високий. Ми закликаємо депутатів залучати журналістів та медіаекспертів до розгляду питань про кіберзагрози і проводити громадське обговорення, як було в 2014-2015 роках. Вони стверджують, що мова йде про віртуальномий простір і не має відношення до медіа, а насправді це буде регулювати роботу новинних сайтів». Він нагадав, що почастішали приклади втручання держави в роботу ЗМІ: Нацрада з питань радіомовлення відмовивилася продовжувати ліцензію Радіо Вести, військова прокуратура провела обшуки в редакції газети «Вісті», а СБУ - в редакції сайту «Країна».
«Встановлюється дуже жорстке законодавство з контролю сайтів, блогів та соцмереж, - каже помічник Уповноваженого з прав людини Михайло Чаплига. - Найстрашніше - встановлюється контроль за свободою слова в соцмережах, свою думку не можна буде висловити анонімно. Цілком можливим стане встановити контроль за потоками особистої інформації, включаючи листування. Встановивши обладнання під благими цілями боротьби з тероризмом, його можна буде використовувати і для тотального контролю »

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-09
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Рекламные кампании Google AdWords: что это и зачем нужно
Рекламная кампания Google AdWords: настраивайте объявления эффективно! Узнайте о ключевых особенностях рекламы в Google и типах целей, которые можно поставить.
Вчера, 18:36158
Кредит в декрете – как получить помощь маме
С появлением детей в семье мамы неизбежно теряют часть дохода, а траты увеличиваются. Кредит для мам в декрете от Е-гроши – это своевременная финансовая помощь под низкий процент с выгодными условиями.
Вчера, 18:35101
Быстрое кредитование от SOS CREDIT
Кредит онлайн круглосуточно без отказа
Вчера, 14:56145
Какую мойку выбрать для автомобиля - советы экспертов
На что обращать внимание при выборе АВД. Обзор популярных автомоек.
Вчера, 14:5293
Выбор и покупка сайлентблоков для автомобиля
Сайлентблоки являются важной составляющей конструкции автомобиля. Они, прежде всего, обеспечивают надежную фиксацию и защиту деталей, вместе с тем сохраняя их подвижность и поглощая вибрации.
Вчера, 14:50128
Игры, в которые можно играть компании на природе
Даже на загородном пикнике возникают моменты, когда компании требуются новые эмоции. После активных действий очень часто хочется предаться более спокойному виду отдыха и настольные игры, лучший для этого компаньон — веселые и интересные игры для двоих и игры для компании за столом.
Вчера, 09:18149

События

Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 10.07 (состоянием на 09:00)
По данным Центра общественного здоровья, по состоянию на 09:00 10 июля в Украине 52 043 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19
Сегодня, 09:3020
Снова пытались подкупить главу Фонда госимущества
Руководителю ФГИ предлагали 800 тысяч долларов
Вчера, 21:2185
Антитеррористические учения в Черном море провела СБУ
Бойцы спецслужбы учились отбивать захваченные суда
Вчера, 20:39116
Лесной пожар локализовали в Луганской области
Огонь локализовали меньше часа назад
Вчера, 20:2994
В экстренном порядке обменять одного из пленных Украина просит РФ
У пленного украинца серьезные проблемы со здоровьем
Вчера, 20:23104
Порохоботские аккаунты с "чернухой" о Зеленском удалил  Facebook
В Украине удалено 72 аккаунта, 35 личных страниц и 13 учетных записей в Facebook и Instagram, через которые велась агитация во время президентских и парламентских выборов 2019 года.
Вчера, 18:0094