Юридичні дипломи обнулять?

Юридичні дипломи обнулять?
Зареєстровано проект закону про юридичну освіту і спільний доступ до юридичної професії
Група народних депутатів на чолі з Оксаною Сироід зареєстрували в Парламенті законопроект № 7147 «Про юридичну (правову) освіту і спільного доступу до юридичної професії».
Як наголошується в пояснювальній записці, законопроект підготовлено на підставі Концепції вдосконалення юридичної освіти.
Законопроектом пропонується:
- визначити юридичні професії та критерії доступу до них;
- встановити стандарт юридичної освіти (перелік компетенцій, придбання яких гарантується юридичною освітою);
- встановити критерії, яким повинні відповідати юридичні школи;
- встановити механізми забезпечення якості освіти.
Так, готувати юристів зможуть тільки юридичні школи ( «правничі»), що знаходяться в підпорядкуванні МОН (класичні університети, профільні університети), і приватні вищі навчальні заклади, які отримали ліцензію. Підготовка юриста здійснюється в рамках магістерського рівня вищої освіти.
Ступінь магістра права набувається на основі повної загальної середньої освіти і присуджується в результаті успішного засвоєння відповідної освітньої програми, обсяг якої становить не менше 300 кредитів Європейської системи переказу та накопичення кредитів. Загальнодержавний обсяг підготовки ділиться навпіл між держзамовленням і «контрактом». Студенти відбираються за результатами конкурсу в межах ліцензійного обсягу і навчаються не менше одного року.
Юристів пропонується навчати на денній формі. Комбіноване навчання допустимо тільки для осіб, які вже отримали вищу освіту за іншими спеціальностями.
Стандарт юридичної освіти включає в себе загальні (зокрема, володіння державною мовою і однією з офіційних мов Ради Європи; навички збору та аналізу інформації; здатність приймати неупереджені і вмотивовані рішення і визначати інтереси і мотиви поведінки інших осіб; вміння примиряти сторони з протилежними інтересами і ін .) і спеціальні компетентності (знання основ теорії і філософії права, структури і стандартів юридичної професії і її ролі в суспільстві; знання міжнародних стандартів прав людини, заснована в міжнародного публічного права, права Ради Європи та права Європейського Союзу; навички складання проектів юридичних документів та ін.), якими повинні оволодіти студенти.
Студенти в обов'язковому порядку будуть проходити практику як мінімум по одній з юридичних професій. Для цього юридичні школи будуть укладати договори з самоврядними об'єднаннями представників юридичних професій. Об'єднання на основі попередньо встановлених критеріїв визначать перелік установ і організацій, уповноважених на забезпечення практичної підготовки.
У свою чергу юридичні школи будуть проходити попередню перевірку, первинну оцінку і періодичні перевірки якості освіти. Для цього при Національному агентстві по забезпеченню якості вищої освіти створюється Галузевий експертна рада, що складається з 17 осіб. До його складу входять призначенці міністрів юстиції та освіти, три декана або ректора юридичних шкіл, обрані радою деканів і ректорів, чотири науково-педагогічних працівника, по двоє суддів, адвокатів, прокурорів та нотаріусів. Голова ради таємно обирається його членами.
Законопроект поділяє юридичні професії (суддя, адвокат, прокурор, нотаріус) і професійну діяльність в сфері права (держслужба, робота в органах місцевого самоврядування, надання БПП, робота помічником судді, адвоката, нотаріуса, прокурора, науково-викладацька діяльність в юридичній школі).
Пропонується ввести єдиний державний кваліфікаційний іспит за фахом «Право», який повинні будуть здати особи, які закінчили юридичну школу, успішно засвоїли відповідну освітню програму, захистили магістерську роботу. Іспит можна здавати не більше трьох разів. Формування завдань і питань іспиту здійснюється Державною юридичної екзаменаційною комісією (її склад визначається таким же чином, як і склад експертної ради). Диплом магістра державного зразка за спеціальністю «Право» випускникам видається тільки за умови успішного складання іспиту.
Контроль за дотриманням процедури проведення іспиту здійснюється спостерігачами від юридичних шкіл.
Також законопроектом регулюються питання самоврядування юридичних шкіл; дослідницької та практичної складових в ході навчання; представництва в світлі запровадження адвокатської монополії.
Передбачається, що в разі прийняття закон набуде чинності з дня, наступного за днем ​​опублікування.
До введення Стандарту юридичної освіти підготовка юристів здійснюється відповідно до стандартів для рівня «бакалавр» і «магістр».
Особи, які є на момент вступу в силу запропонованого закону суддями, адвокатами, прокурорами та нотаріусами, вважаються такими, які мають вищу юросвіту. 
Особи, які займаються іншою юридичною діяльністю (в розумінні ч. 6 ст. 21 законопроекту), вважаються такими, які мають вищу юридичну освіту протягом 5 років з дня набрання чинності закону.
Вузи, що не знаходяться в підпорядкуванні МОН, повинні припинити набори на спеціальність «Право».

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-16
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Качественная одежда от оптового поставщика стоковой одежды
Если необходимо приобрести стоковую одежду оптом, стоит обратить внимание на интернет-магазин Stockhouse. Это идеальная возможность наполнить витрины своего розничного магазина или интернет-ресурса качественной одеждой для мужчин, для женщин и для детей.
Сегодня, 08:5732
Обзор недорогих заборов для дома и дачи
Ныне, в период пандемии, когда многие прочувствовали на себе ее негативные последствия в контексте сокращения рабочих мест, материальной нестабильности, повышения цен на продукты и товары, многие ищут пути сокращения своих финансовых трат.
Вчера, 14:55129
Почему техника Apple стала самой популярной в мире?
В сети магазинов Apple в Киеве, как и во всем мире, всегда людно. Все хотят обновить, купить свой первый «яблочный» гаджет или просто посмотреть на него. И это не удивительно: Эппл завоевала репутацию лучшей техники в мире, а девайсы с логотипов в форме яблока – самые продаваемые
15-апр-2021, 18:16173
Ножи балисонги: разновидности и преимущества
Нож – очень важная и нужная вещь, которую люди активно используют в быту, и не только. Современные производители выпускают довольно широкое разнообразие данных изделий, среди которых особой популярностью пользуются так называемые ножи-балисонги (бабочки).
15-апр-2021, 17:36182
Косметика Avene: у чому її унікальність
Основним компонентом косметики Avene є термальна вода, котра має цілющі та лікувальні властивості.
15-апр-2021, 16:11166
Как происходит увеличение груди
Увеличение груди занимает почти 1 место среди наиболее часто выполняемых косметических операций у женщин. Процедура относится к сфере пластической реконструктивной хирургии и гинекологии. Доктора занимаются восстановлением женской груди с 1890-х годов.
15-апр-2021, 15:38176

События

Год тюрьмы местному жителю дали в Киеве за домашнее насилие над женой
Киевская городская прокуратура добилась реального наказания для 41-летнего мужчины, который систематически совершал домашнее насилие над женой.
Сегодня, 09:1314
Прививать публичных людей остаточными дозами вакцин от коронавируса запретил Степанов
Министр здравоохранения Максим Степанов сообщил, что отменил возможность публичным людям прививаться от коронавируса оставшимися дозами вакцины.
Сегодня, 09:0627
Статистика COVID-19 в Украине по состоянию на утро 17 апреля 2021
17 апреля (по состоянию на 9:00) в Украине  1 936 228 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 39 536 летальных, 1 475 556 пациентов выздоровело.
Сегодня, 08:34160
Россия запретила въезд главе ФБР и генпрокурору США
Санкционный список, по словам российских дипломатов, решили составить из-за "беспрецедентного характера отношений" между странами.
Вчера, 22:4687
Макрон после встречи с Зеленским заговорил на украинском языке (фото)
Президент Франции заявил, что они совместно с Украиной и Германией продолжают мобилизировать усилия для поиска решения ситуации на Донбассе.
Вчера, 22:45123
Появилась обновленная карта карантинных зон Украины
Центр общественного здоровья Минздрава опубликовал карту эпидемиологической опасности в Украине от 16 апреля.
Вчера, 22:42983