5 поширених помилок у лікуванні застуди

5 поширених помилок у лікуванні застуди
Зміна погоди та суттєве зниження температури повітря, а ще постійні дощі – звісно ж, несуть із собою застуди. Не варто довіряти усім порадам щодо лікування. Деякі з них можуть просто не працювати, а деякі й узагалі можуть нашкодити.
Народні методи лікування застуди часто пов'язані з псевдонауковими уявленнями, а не фактами. Деякі з них – не більше, ніж просто міфи.
Міф 1: потрібно більше вітаміну С, щоб не захворіти
Найбільш поширена порада при лікуванні застуди – це споживання вітаміну С. Проте вчені стверджують, що прийом вітаміну С у великих дозах певною мірою захищає тільки тих, хто має великі фізичні навантаження. Але для всіх інших цей спосіб зменшує ризик захворіти лише на 3%.
"Якщо доросла людина в середньому хворіє на застуду двічі на рік, прийом вітаміну С допоможе уникнути одного захворювання за 15 років", – пояснюють науковці.
Льодяники, що містять цинк, мають більш позитивний ефект. Висновки трьох клінічних випробувань показали, що діти, які приймають вітаміни з цинком, в середньому мають на одну-півтори застуди менше на рік. Інші дані показують також, що препарати з цинком прискорюють одужання десь на один день.
Міф 2: алкоголь послаблює імунітет
Часто хворобу чи застуду сприймають як "покарання" за нездоровий спосіб життя. Тому й існує хибна думка, що якщо ви вживаєте алкоголь, то ваш імунітет послаблюється.
Насправді, цей факт не отримав широкої експериментальної перевірки. Проте висновки трьох незалежних досліджень свідчать, що регулярне (але помірне) вживання алкоголю знижує ризик застудитися. До того ж, багато залежить від того, який напій ви оберете. Вино має позитивний ефект, а от пиво – ні.
Міф 3: при застуді треба пити антибіотики
Антибіотики борються з бактеріями, а застуду спричинюють віруси. Набагато розумніше буде спробувати полегшити симптоми хвороби. Найбільш неприємні з них можна знизити за допомогою препаратів, що містять антигістамінні, протинабрякові та знеболювальні засоби.
До того ж ефективність застосування антибіотиків залежить від організму людини, яка їх приймає, та виду інфекції.
Міф 4: лікування сиропами від кашлю
В ході трьох різних досліджень було з'ясовано, що ложка меду перед сном допомагає заспокоїти кашель набагато ефективніше, ніж різні сиропи від кашлю та теплі солодкі напої. Замість того, щоб купувати сиропи – додайте в свій раціон мед.
Міф 5: менше спілкуйтесь, щоб нікого не заразити
На швидкість вашого одужання добре впливає спілкування з близькими та взагалі приємними вам людьми. Пацієнти, які відчувають співчуття та добре ставлення з боку лікаря, долають хворобу швидше.
Принаймні, якщо ліки не допомагають, трохи тепла та ласки аж ніяк не завадить. Головне – це дотримуватися здорового глузду: регулярно мити руки і не пити з одного посуду з тим, хто вже захворів.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-04
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
Вчера, 17:2079
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23311
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44229
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21349
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20402
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54441

События

Итальянская мафия захотела нажиться на коронавирусе
Итальянская мафия захотела нажиться на проблемах страны в связи с пандемией коронавируса и присвоить часть выплат из масштабного фонда спасения европейской экономики, пишет Bloomberg.
Вчера, 22:4845
Найдены новые блокирующие коронавирус препараты
Ученые Боннского университета в Германии нашли два семейства активных веществ, которые могут блокировать размножение коронавируса SARS-CoV-2. =
Вчера, 22:4651
Создание конгресса местных властей утвердил Зеленский
Президент Украины Владимир Зеленский подписал указ о создании конгресса местных и региональных властей.
Вчера, 22:3549
Строительство газопровода "Северный поток-2" в водах Дании может затянуться до осени
Ранее сообщалось о других сроках - до конца апреля.
Вчера, 21:4558
В силу вступил закон о сроках ликвидации налоговой милиции
В четверг, 4 марта, закон о сроках ликвидации налоговой милиции вступил в силу.
Вчера, 18:5275
В ближайший час Киев накроет сильный ветер
В четверг, 4 марта, в Киеве объявили штормовое предупреждение.
Вчера, 18:5178