Ковбаса викликає рак. Переконливі причини відмовитись від улюбленої їжі

Ковбаса викликає рак. Переконливі причини відмовитись від улюбленої їжі
 
Чому їсти ковбасу - це майже як курити та чому навіть ковбаса із "хорошим" складом шкодить здоров'ю

Оброблене м’ясо викликає рак. Це остаточний висновок вчених та лікарів, про який офіційно заявили ще у 2015 році.

До українців такі новини долітають дуже повільно, тому ковбаса досі залишається улюбленою їжею більшості.

Бутерброд з ковбасою на сніданок, сосиски на обід та шинка на вечерю. Такий раціон не те, що не має ніякої поживної цінності, але і сильно шкодить організму.

Оброблене м’ясо - це таке, яке готується шляхом засолення, копчення, сушіння або консервування. Тобто різноманітні ковбаси, сосиски, бекон та копченості і вони вже два роки як в офіційному списку ворогів здоров’я людини.

Ці продукти віднесли до першої групи канцерогенності. Тобто вони викликають рак і це науково доведений факт

В 2015 році Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) прирівняла вживання ковбасних продуктів до куріння, адже ризики для здоров’я у них майже однакові.

Також регулярне вживання обробленого м’яса можна порівняти з використанням асбесту - токсичного матеріалу, який використовують у будівництві.

Станом на 2014 рік, 90% українців регулярно купують ковбасу. А це дев’ять з десяти українців.

За три роки після проведення дослідження цифри дещо змінились. Про це можна говорити і за звітами м’ясопереробних заводів. Наприклад, в 2016 року виробництво ковбасних виробів скоротилось на 2,6%.

За даними Державної служби статистики, скорочення виробництва здебільшого пов’язане з фінансовою кризою, попит на ковбасні вироби суттєво зменшився.

І тепер їх трактують як своєрідні ласощі. Наприклад, найбільше ковбаси купують в грудні, перед новорічними святами.

Однак не всі відмовляються від ковбаси, якщо вона стає дорогою. Багато просто переходять на дешевші види. Здебільшого це студенти та люди похилого віку, у яких мізерний дохід. Але саме їм категорично не можна вживати ці продукти.

Що має бути в ковбасі і що в ній насправді

В ковбасі рідко буває якісне м’ясо. Якщо воно там взагалі є. Зазвичай це м'ясні обрізки та субпродукти: шкіра, хрящі та жир. В хорошій ковбасі має бути не менше 60% м’яса.

В процесі переробки використовується до 98% туші тварини. Із шкіри та кісток витоплюється жир, який потім додається у фарш. Хрящі та шкіра потім також перемелюються до ковбас.

У відносно "хорошій” ковбасі природним загущувачем є жир. Але в дешевих виробах для структури додають гідрогенізовані рослинні жири — наприклад, пальмову олію.

В процесі переробки жирні кислоти, які містять в пальмовій олії, змінюють свою структуру та перетворюються на небезпечні для здоров’я трансжири. Тому соя - не найгірше, що можна знайти в ковбасі.

Також варто зазначити, що ковбасу та сосиски не можна осбмажувати, варити або запікати. Хоча багато не уявляють як можна їсти сирі сосиски.

Компоненти, які містяться в ковбасних виробах, здатні агресивно окислюватися при температурній обробці та стають потужними канцерогенами, що провокують рак.

До того ж, багато українців смажать сосиски та ковбасу на оліїї, яку ці вироби всмоктують. Тим самим це робить страву в рази калорійнішою та шкідливішою.

Звісно, існують і хороші виробники, які дотримуються класичної рецептури та співвідношень. Однак такі м’ясні вироби досить дорогі і великого попиту на них немає.

Але навіть в ковбасі з відносно хорошим складом, є чотири великих мінуси: багато жиру, багато солі, багато калорій та консерванти.

Багато солі протипоказано вживати людям із серцево-судинними захворюваннями, хворобами нирок, вагітним жінкам, а також тим хто страждає від набряків. Так пересолювати їжу вдома ми не можемо.

Величезна кількість жиру робить ковбасу небезпечною для людей з атеросклерозом, цукровим діабетом та ожирінням. А надлишок калорій сприяє набору зайвої ваги.

Максимальний термін придатності ковбаси з правильним складом - 2 дні. А це робота в збиток для м’ясопереробних заводів, тому вони намагаються усіма способами збільшити термін її придатності нехорошими способами. 

Як розповів дієтолог-консультант Лора Філіпова, що поняття "хороша ковбаса” в супермаркеті йде від зворотнього. Тобто обирати треба таку, в які найбільше м’яса та найменше різноманітних додатків.

"В дешевих сосисках дуже багато сої, манки та навіть цукру. Тому виходить, що це швидкі вуглеводи в умовно білковому продукті. Найкраще обирати ковбасу за ціною. Вона не може коштувати дешевше за м’ясо", - говорить дієтолог.

З білкового продукту, яким нібито є ковбасні вироби, ми маємо отримувати якісний білок. А в сосисках та копченостях більше жиру. Але надлишок жиру - це не найгірше, що може бути. Шкідливіші ті додатки, які містяться в обробленому м’ясі.

Наприклад, нітрит натрію робить ковбасу приємного рожевого кольору, замість сірого. Чи бачили ви коли-небудь яскраво-рожевого кольору. В процесі приготування цей елемент може переходити в різноманітні сполуки, які викликають рак.

Його також використовують для поліпшення смаку, а також для запобігання росту бактерій. Це дозволяє недобросовісним виробникам додавати у фарш несвіже м’ясо, а нітрит натрію вбереже споживачів від харчових отруєнь.

Підсилювачі смаку, які точно є в складі ковбас, призводять до переїдання. А це загрожує зайвою вагою, а потім ожирінням та діабетом. До того ж після довготривалого вживання м'ясних виробів з підсилювачами смаку, ви не захочете їсти "звичайну" їжу, адже вона здаватиметься прісною.

Ковбаса = куріння

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я офіційно визнала ковбаси, сосиски та інші м'ясні напівфабрикати шкідливими для здоров'я. Їх краще не вживати взагалі людям з хронічними захворюваннями, а здоровим обмежити вживання до 50 грам на добу.

Такі висновки ВООЗ зробила на основі низки наукових досліджень про зв’язок переробленого м’яса та раку.

Наприклад, американські вчені з Центру раку в Гаваях протягом семи років слідкували за здоров’ям 190 тисяч людей у віці 45-75 років. Добровольці, які вживали більше переробленого м’яса мали на 67% вищий ризик раку підшлункової залози.

За даними вчених, такий ефект на здоров’я людини має нітрит натрію. У процесі приготування певних м'ясних продуктів додаток поєднується з природними амінами у м'ясі та утворюють канцерогенні сполуки. 

Вживання ковбасних виробів пов’язують і з іншими хронічними захворюваннями. Вчені довели зв’язок вживання ковбаси із ризиком виникнення гіпертоніїзахворювань серця, хронічного обструктивного захворювання легенів та раку шлунку та кишечника.

Висновки вчених говорять про те, що вживання ковбасних виробів збільшує ризик виникнення цих хвороб, а не точно до них прихводить. 

Замінити ковбасу можна дуже легко. Дієтолог Лора Філіпова радить замінити ковбасу м'ясом. А якщо дуже хочеться - ковбасами та сосисками домашнього виробництва. 

"Ковбаси, копченості та сосиски - це не продукт для щоденного вживання, особливо якщо ви стежите за своїм здоров'ям. Ці продукти можуть з'являтись в холодильнику, але дуже рідко", - говорить дієтолог.

Замінити ковбасу можна дуже просто - запікати шматок м’яса у спеціях. Так, без підсилювачів смаку та жиру, але це набагато корисніше. Якщо ж дуже хочеться сосисок - не більше 50 грам на добу. Це дозволена норма, яка не шкодить здоров'ю. 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-09-28
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

6 причин, по которым маленькие пространства - лучшие места для комфортной жизни
Учитывая высокую стоимость жилья, особенно для жителей больших городов, многие выбирают более компактное жилье, чем хотелось бы. Но на самом деле, маленькая квартира обладает значительными преимуществами.
Вчера, 20:2977
Телевизоры: три тренда 2020 года
Тренды 2020 года в дизайне и начинке телевизоров. Умные телевизоры, телевизоры-картины и встраиваемые устройства
Вчера, 14:05194
Почему вакууматор популярен в нашем магазине
Бытовой вакууматор используется для упаковки продуктов, тем самым продлевая срок их использования. Что собой представляет такое устройство?
Вчера, 12:23136
Экспертная оценка квартиры
Оценка квартиры – это один из самых распространенных видов оценивания. Любое отчуждение квартиры предусматривает в обязательном порядке проведение оценки.
Вчера, 10:11611
Автоматические гаражные ворота. Виды управления и приводов
Автоматические гаражные ворота - это исключительное удобство, а также возможность минимизировать физическую нагрузку. Большинство автовладельцев, как правило, занятые люди, для которых время бесценный ресурс и его бессмысленная трата, является непозволительной роскошью.
27-сен-2020, 14:26170
Душевые кабины: ТОП-3 модели на Santehroom.com
Отличной альтернативой традиционным ваннам являются душевые кабины. Они компактны, практичны, идеально подходят для активных людей, а также станут оптимальным вариантом для ванной комнаты с ограниченным пространством.
27-сен-2020, 12:48383

События

Более 40 свидетелей допросили в деле катастрофы АН-26
В деле авиакатастрофы военного самолета АН-26 в Харьковской области допросили более 40 свидетелей.
Вчера, 21:3768
Обвинительный акт огласили в деле Шеремета
Прокуратура огласила обвинительный акт в деле об убийстве журналиста Павла Шеремета.
Вчера, 21:2871
Въезд иностранцев до 11 октября запретил Израиль
Израиль ограничил въезд для иностранцев до 11 октября.
Вчера, 20:4881
Движение по Южному мосту временно ограничат в Киеве
В Киеве на Южном мосту частично ограничат движение автотранспорта.
Вчера, 18:52193
Антитеррористические учения провели в Сумской области
Сегодня, 28 сентября, на территории Сум и Сумского района проведены плановые двухдневные тактико-специальные антитеррористические учения.
Вчера, 18:4893