Математики з Австрії вирахували фаворитів ЧС - 2018

Математики з Австрії вирахували фаворитів ЧС - 2018
Австрійські математики оцінили ймовірність перемоги кожної з команд на стартує 14 червня чемпіонаті світу з футболу в Росії і визначили його фаворитів.

Найбільша вірогідність перемоги в чемпіонаті виявилася у Бразилії та Німеччини, а, наприклад, ймовірність виходу збірної Росії з групи склала близько 64%, пишуть дослідники в препринті статті на EconPapers.

Вони оцінили ймовірність проходу команд кожної з стадій турніру і перемоги в особистій зустрічі з будь-яким з можливих суперників на основі даних 26 найбільших міжнародних букмекерських компаній з використанням спеціально розробленої моделі.

Спрогнозувати ймовірність успіху спортивної команди в тому чи іншому змаганні - дуже непросте завдання. На можливість перемоги у всьому турнірі, як і на результат кожного окремого матчу впливає занадто багато різних факторів.

Крім об'єктивних спортивних показників у справу можуть втрутитися несподівані травми спортсменів, погода, рішення судді або поганий настрій лідера команди.

Тому більшість спортсменів, тренерів та розбираються в спорті людей дуже не люблять робити прогнози, віддаючи цю задачу на відкуп тваринам: восьминогам, слонам, черепахам, пандам і навіть піраній.

Одним же з найнадійніших способів об'єктивної оцінки ймовірності перемоги команди в певному матчі або в цілому турнірі залишаються котирування букмекерських контор. Для кожної з них працює певна кількість експертів, які намагаються врахувати якомога більше різних чинників, що впливають на результат, вони визначають фаворитів і встановлюють коефіцієнти на перемогу тієї чи іншої команди.

Саме коефіцієнти букмекерів використовували австрійські математики під керівництвом Ахима Цайлайс (Achim Zeileis) з Інсбрукського університету, щоб оцінити можливість доступу команд-учасниць чемпіонату світу з футболу 2018 року кожної з стадій турніру.

Для об'єктивності вчені використовували коефіцієнти 26 найбільших міжнародних букмекерських контор на перемогу команд у всьому чемпіонаті. Ці коефіцієнти усереднювалися в логарифмічною шкалою з урахуванням відсотка від ставок, який йде на прибуток букмекерам, а потім перераховувалися в ймовірність перемоги кожної з команд.

Вперше цей підхід вчені використовували перед чемпіонатом світу 2010 року в ПАР і успішно передбачили переможця турніру. На наступному чемпіонаті світу така модель дозволила правильно визначити трьох з чотирьох півфіналістів.

Оскільки ймовірність перемоги тієї чи іншої збірної команди оцінюють практично всі букмекерські контори, то отримані дані приблизно відповідають усередненим коефіцієнтами на перемогу. Так, найімовірнішою виявилася перемога збірної Бразилії (16,6%). Другим в списку фаворитів йде команда Німеччини (15,8%). Збірна Росії в цьому імовірнісний рейтингу займає дванадцяте місце (2,1%), випереджаючи, наприклад, Польщу і Мексику.

Значно більш цікава частина дослідження полягала в наступному етапі роботи: складання карти ймовірностей результату зустрічей між двома будь-якими командами і моделювання на основі цих даних всієї сітки турніру з оцінкою ймовірності проходу кожної з команд в наступну стадію турніру.

Імовірність перемоги в особистій зустрічі між двома командами на турнірі підбиралася за допомогою моделювання всього турніру, так щоб ймовірність перемоги у всьому турнірі збіглася з ймовірністю, обчисленою з букмекерських коефіцієнтів. Після цього, використовуючи отримані дані, вчені мільйон разів змоделювали сітку всього чемпіонату світу і визначили, з якою ймовірністю кожна команда вийде з групи, пройде в чвертьфінал, півфінал, фінал або виграє турнір.

Таким чином вчені визначили фаворитів кожної з груп. Виявилося, що їх завжди один або два - ні в одній з груп немає трьох команд з близькими можливостями виходу в плей-офф. Росія в своїй групі також виявилася фаворитом: з імовірністю 64% вона вийде з групи. У фіналі, за даними моделювання, швидше за все, зустрінуться два основних фаворита турніру - Бразилія та Німеччина (ймовірність такого фіналу 5,5%), в якому очевидного фаворита НЕ буде (50,3 відсотка у Бразилії проти 49,7 - у Німеччині) .

Ті ж дані, представлені у вигляді графіків в інтерактивній формі, можна знайти на сайті проекту. Вчені відзначають, що запропоновані ними дані носять виключно імовірнісний характер і не радять використовувати їх для ставок.

Аналіз букмекерських коефіцієнтів математики використовують не тільки для більш точного прогнозування результатів спортивних подій, але іноді і для власної вигоди. Наприклад, недавно математики знайшли спосіб обіграти букмекерів, використовуючи невигідні для контор коефіцієнти, які вони виставляють щоб знизити ризики. Вчені проаналізували дані про футбольних ставках за десять років і розробили стратегію, за допомогою яких виграли у букмекерів тисячу доларів.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-09-23
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Интерьерные решения для дома и офиса с элементами из стекла
Стекло – прочный, экологически чистый материал с уникальными эстетическими свойствами. С тех пор как человечество научилось производить стекло, этот материал прочно вошел в привычный быт.
Вчера, 19:5473
Химиотерапия
Химиотерапией называют вид лечения онкологических заболеваний, основанный на приеме препаратов с противоопухолевым действием. Методика способна остановить бесконтрольное деление злокачественных клеток и рост новообразования, а также предотвратить распространение метастазов на здоровые органы.
Вчера, 19:1564
Самая вкусная пицца в Кривом Роге - обзор ресторанов
Вкусы людей разные: вегетарианцы, мясоеды и другие предпочтения непросты для ресторанов Кривого Рога, которые хотят угодить всем. Лучшее блюдо, которое объединяет вокруг себя гурманов и обычных любителей вкусной еды, – пицца.
Вчера, 14:4395
Рабочее пространство и продуктивность офиса, выбираем офисный стол
Существует мнение, что творить можно только в хаосе. На практике хаос на рабочем столе влечет за собой такой же хаос в рабочих задачах. Даже если ваша работа требует креатива.
22-сен-2021, 18:24155
Как грамотно организовать уход за человеком преклонного возраста?
Необходимость организации ухода за пожилыми людьми основана на их основных потребностях и направлена на повышение качества их жизни.
22-сен-2021, 12:01135
Как выбрать квартиру для покупки в новостройках Чернигова?
Стоит ли рассматривать вариант покупки первичной недвижимости в новостройках Чернигова?
21-сен-2021, 19:49206

События

В ВОЗ документы для одобрения ее вакцины к использованию в чрезвычайных ситуациях подала Novavax
Американская фармкомпания Novavax и ее партнер Институт сыворотки Индии подали нормативные документы во Всемирную организацию здравоохранения для внесения в список для использования в чрезвычайных ситуациях вакцины против COVID-19.
Вчера, 21:5971
Витренко заявил что Россия может прекратить транзит через Украину после запуска "Северного потока-2"
Россия углубляет дефицит газа на европейском рынке и ведет прямой шантаж для коммерческого запуска газопровода "Северный поток-2".
Вчера, 21:5781
Бензин на украинских АЗС подешевел но подорожало дизтопливо
В Украине на крупных розничных автозаправках подешевел бензин и подорожало дизтопливо.
Вчера, 18:3190
Под охрану в Днепре взяли гимназию которой поступают угрозы от неизвестного тиктокера
В Днепре в здании гимназии №136 дежурит полиция после того, как в соцсетях были опубликованы угрозы расправы с учениками и преподавателями.
Вчера, 18:3099
Как в регионах саботируют норму о закрытии школ, где нет 80% вакцинированных
В регионах с 23 сентября так и не закрыли школы, в которых вакцинированы менее 80% учителей.
Вчера, 15:4696
Водородный коридор создадут между Украиной и Германией
Операторы газотранспортных систем (ГТС) четырех стран - Украины, Словакии, Чехии и Германии подписали совместное соглашение о создании водородного коридора.
Вчера, 15:07101