Математики з Австрії вирахували фаворитів ЧС - 2018

Математики з Австрії вирахували фаворитів ЧС - 2018
Австрійські математики оцінили ймовірність перемоги кожної з команд на стартує 14 червня чемпіонаті світу з футболу в Росії і визначили його фаворитів.

Найбільша вірогідність перемоги в чемпіонаті виявилася у Бразилії та Німеччини, а, наприклад, ймовірність виходу збірної Росії з групи склала близько 64%, пишуть дослідники в препринті статті на EconPapers.

Вони оцінили ймовірність проходу команд кожної з стадій турніру і перемоги в особистій зустрічі з будь-яким з можливих суперників на основі даних 26 найбільших міжнародних букмекерських компаній з використанням спеціально розробленої моделі.

Спрогнозувати ймовірність успіху спортивної команди в тому чи іншому змаганні - дуже непросте завдання. На можливість перемоги у всьому турнірі, як і на результат кожного окремого матчу впливає занадто багато різних факторів.

Крім об'єктивних спортивних показників у справу можуть втрутитися несподівані травми спортсменів, погода, рішення судді або поганий настрій лідера команди.

Тому більшість спортсменів, тренерів та розбираються в спорті людей дуже не люблять робити прогнози, віддаючи цю задачу на відкуп тваринам: восьминогам, слонам, черепахам, пандам і навіть піраній.

Одним же з найнадійніших способів об'єктивної оцінки ймовірності перемоги команди в певному матчі або в цілому турнірі залишаються котирування букмекерських контор. Для кожної з них працює певна кількість експертів, які намагаються врахувати якомога більше різних чинників, що впливають на результат, вони визначають фаворитів і встановлюють коефіцієнти на перемогу тієї чи іншої команди.

Саме коефіцієнти букмекерів використовували австрійські математики під керівництвом Ахима Цайлайс (Achim Zeileis) з Інсбрукського університету, щоб оцінити можливість доступу команд-учасниць чемпіонату світу з футболу 2018 року кожної з стадій турніру.

Для об'єктивності вчені використовували коефіцієнти 26 найбільших міжнародних букмекерських контор на перемогу команд у всьому чемпіонаті. Ці коефіцієнти усереднювалися в логарифмічною шкалою з урахуванням відсотка від ставок, який йде на прибуток букмекерам, а потім перераховувалися в ймовірність перемоги кожної з команд.

Вперше цей підхід вчені використовували перед чемпіонатом світу 2010 року в ПАР і успішно передбачили переможця турніру. На наступному чемпіонаті світу така модель дозволила правильно визначити трьох з чотирьох півфіналістів.

Оскільки ймовірність перемоги тієї чи іншої збірної команди оцінюють практично всі букмекерські контори, то отримані дані приблизно відповідають усередненим коефіцієнтами на перемогу. Так, найімовірнішою виявилася перемога збірної Бразилії (16,6%). Другим в списку фаворитів йде команда Німеччини (15,8%). Збірна Росії в цьому імовірнісний рейтингу займає дванадцяте місце (2,1%), випереджаючи, наприклад, Польщу і Мексику.

Значно більш цікава частина дослідження полягала в наступному етапі роботи: складання карти ймовірностей результату зустрічей між двома будь-якими командами і моделювання на основі цих даних всієї сітки турніру з оцінкою ймовірності проходу кожної з команд в наступну стадію турніру.

Імовірність перемоги в особистій зустрічі між двома командами на турнірі підбиралася за допомогою моделювання всього турніру, так щоб ймовірність перемоги у всьому турнірі збіглася з ймовірністю, обчисленою з букмекерських коефіцієнтів. Після цього, використовуючи отримані дані, вчені мільйон разів змоделювали сітку всього чемпіонату світу і визначили, з якою ймовірністю кожна команда вийде з групи, пройде в чвертьфінал, півфінал, фінал або виграє турнір.

Таким чином вчені визначили фаворитів кожної з груп. Виявилося, що їх завжди один або два - ні в одній з груп немає трьох команд з близькими можливостями виходу в плей-офф. Росія в своїй групі також виявилася фаворитом: з імовірністю 64% вона вийде з групи. У фіналі, за даними моделювання, швидше за все, зустрінуться два основних фаворита турніру - Бразилія та Німеччина (ймовірність такого фіналу 5,5%), в якому очевидного фаворита НЕ буде (50,3 відсотка у Бразилії проти 49,7 - у Німеччині) .

Ті ж дані, представлені у вигляді графіків в інтерактивній формі, можна знайти на сайті проекту. Вчені відзначають, що запропоновані ними дані носять виключно імовірнісний характер і не радять використовувати їх для ставок.

Аналіз букмекерських коефіцієнтів математики використовують не тільки для більш точного прогнозування результатів спортивних подій, але іноді і для власної вигоди. Наприклад, недавно математики знайшли спосіб обіграти букмекерів, використовуючи невигідні для контор коефіцієнти, які вони виставляють щоб знизити ризики. Вчені проаналізували дані про футбольних ставках за десять років і розробили стратегію, за допомогою яких виграли у букмекерів тисячу доларів.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Лучшие бесплатные онлайн игры в 2021 году
Сфера онлайн игр с каждым днём становится всё более популярной и востребованной. По этой причине компании регулярно выпускают новые и делают продолжения старых игр, пытаясь тем самым привлечь как можно больше геймеров.
Сегодня, 18:1466
Велосипедные шины Schwalbe: когда скорость имеет особое значение
Современный ассортимент покрышек Schwalbe из Германии вызывает искреннее недоумение потребителей, неспособных поверить в небольшой срок существования бренда.
Сегодня, 18:1261
Какое оборудование нужно для обустройства бассейна
Мечтаете о просторном бассейне дома или на даче и уже решились осуществить мечту? В таком случае четкое понимание того, что для всего этого потребуется, уж точно не будет излишним.
Сегодня, 18:1062
Спецтехника ETS Group — гарантия качества и надежности строительных работ
Подавляющая часть профессиональных сфер деятельности не обходятся без экстремальных нагрузок, выполняются на высокогорных местностях, имеют ограниченное рабочее пространство и т. п.
Вчера, 18:46160
Где знакомятся люди после 40 - лучшие места и сценарии
Найти свое счастье после 40 лет возможно, нужно только знать, где искать пару. Люди в зрелом возрасте относятся к выбору таких мест более придирчиво. Да и действуют немного иначе. Разбираемся, где и как.
10-мая-2021, 21:40227
Как вывести сайт в ТОП: три SEO-тренда 2021 года
На сегодняшний день конкуренция сайтов во Всемирной паутине достаточно высока, каждый веб-ресурс, как говорят, хочет занять самое выгодное место под солнцем. Но это не случается само собой: продвижение сайта – дело весьма серозное и ответственное, требующее исключительно профессионального
9-мая-2021, 13:02351

События

"Прощайте, дети!" Стали известны последние слова перед смертью учительницы, заслонившей собой ребенка в Казани
Перед тем, как казанский террорист Ильназ Галявиев застрелил 26-летнюю преподавательницу английского языка Эльвиру Игнатьеву, заслонившую собой ученика, она успела попрощаться с детьми.
Сегодня, 19:4776
Заболевание головного мозга обнаружили у казанского стрелка
19-летний Ильназ Галявиев, который устроил стрельбу в казанской школе, имеет заболевание головного мозга.
Сегодня, 18:3174
В "желтой" карантинной зоне оказались практически все регионы Украины
Практически все регионы Украины оказались в "желтой" карантинной зоне, кроме Николаевской и Черкасской областей, которые попали в "оранжевую".
Сегодня, 15:0282
Ученые встревожены состоянием саркофага в Чернобыле и излучением "слоновьих ног"
Спустя 35 лет после Чернобыльской аварии угроза возобновления реакции деления в хранящемся внутри объекта "Укрытие" серьезно обеспокоила ученых.
Сегодня, 15:0082
Сесть  в Тель-Авиве из-за ракетных ударов по Израилю не смог Украинский самолет
Пока системы ПВО отбивают ракеты над Израилем, авиалайнерам приходится искать места для посадки в других странах.
Сегодня, 12:28128
Французский корвет "Командан Биро" вошел в Черное море
Нынешняя демонстрация французского флага может быть связана с договоренностями президентов Франции и Украины.
Сегодня, 12:18101