Відцентрові насоси - докладний опис

Відцентрові насоси - докладний опис

Кажучи коротко, насоси призначені для перекачування рідких субстанцій. Вони можуть використовуватися в промислових, комунальних і побутових потребах, що робить їх по-справжньому універсальним засобом транспортування рідин.

Одним з найбільш затребуваних у своїй ніші є відцентровий насос для води (див. на https://mir-nasosov.com.ua/). Він активно використовується в багатьох промислових сферах, але справжнім вінцем його «діяльності» можна назвати успішне застосування в комунальному благоустрій, а також приватно в побуті.

Відцентрові насоси - докладний опис

Внутрішня будова

Головним елементом системи є робоче колесо з лопатями. Колесо закріплено на валу всередині корпусу. Вал запускається за допомогою електричного приводу, а підшипникові вузли забезпечують плавне обертання і надійність фіксації. Привід зазвичай з'єднується з корпусом через муфту або шків. Сам корпус має форму равлика, він оснащений 2-ма патрубками - всмоктуючим і напірним.

Принцип роботи

Відцентровий насос відноситься до числа агрегатів лопатевого типу дії. Тобто, переміщення рідини відбувається за рахунок обертальних дій робочого диска, що провокують всмоктування.

Запускаючи систему через електропривод, насос активує вал обертання. Робоче колесо починає обертальні рухи, створюючи відцентровий силовий потік, що втягує рідину через всмоктуючий патрубок всередину системи.

При цьому в робочій камері відбувається наступне явище. У центральній її частині утворюється зона зниженого тиску, а ближче до стінок - зона стиснення. Під дією надлишкового тиску вода виштовхується через напірний патрубок.

Після цього вода, що знаходиться в зоні розрідження центральній частині камери, знову-таки рухається до стінок, а в центр надходить нова порція рідини.


Сфера застосування

Як вже було сказано, відцентрові насоси використовуються в багатьох промислових, комунальних і побутових напрямках. Завдяки своїй універсальності і відмінним характеристикам, вони часто застосовуються в таких випадках, як:

·трубопровідна транспортування рідин (комерційне використання);

·організація технічного водопостачання;

·забезпечення комунального водопостачання;

·створення каналізаційного водовідведення;

·видобуток води з свердловин (побутове використання).

Промислові відцентрові насоси знайшли своє застосування в нафтовидобувній і хімічної промисловості, вони активно використовуються в сфері будівництва, сільськогосподарської та гірничодобувній галузях. Побутове та комунальне благоустрій також не обходиться без відцентрового насоса.

Різновиди

Як і більшість іншого насосного обладнання, відцентрові насоси мають безліч видів і класифікацій в залежності від особливостей конструкції, базового призначення і технічних характеристик. Вони бувають:

·одноступінчасті і багатоступінчасті;

·поверхневі, заглибні і глибинні;

·каналізаційні, водопровідні, свердловини, нафтові, промислові;

·приводного і муфтового з'єднання з електроприводом;

·вертикального і горизонтального розташування осі диска.

Крім того, відцентрові насоси можуть відрізнятися за створюваному тиску (низького, середнього і високого тиску), а також за способом подачі рідини (одностороннього або двостороннього всмоктування).

Відцентрові насоси - докладний опис

Переваги використання

Затребуваність відцентрових насосів легко пояснити збалансованістю їх характеристик, високою надійністю і практичністю. Серед достоїнств використання цих агрегатів слід виділити:

Високий ККД

Механізми цього типу відрізняються високою корисною віддачою. Вони забезпечують ККД близько 70-90%, що означає енергоефективність їх використання. Це дуже важливий параметр, особливо для комерційного і господарського застосування.

Надійність

Відцентрові насоси гарантують тривалий експлуатаційний термін. Вони здатні довго працювати без ремонту, це одні з найбільш стійких до відмов насосних конструкцій. Нормальний термін експлуатації для таких систем становить 10-20 років.

Стабільність потоку

Плавність подачі рідини дуже важлива для деяких виробничих напрямків. Відцентрові насоси здатні забезпечити акуратне протікання всіх процесів без гідравлічних ударів і стрибків.

Відмінна продуктивність

Насоси цього типу можуть приймати великі обсяги води, зберігаючи при цьому високі напірно-витратні характеристики і забезпечуючи відмінну продуктивність.

Простота обслуговування

Завдяки відносно простому пристрою відцентрові насоси часто не вимагають залучення профільних фахівців для ремонту. З їх обслуговуванням можуть впоратися співробітники технічної служби підприємства.


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-06-06
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Киевляне стали чаще обращаться за диагностикой еще до клинических симптомов
Несмотря на то, что о важности диагностики говорят десятилетиями все врачи, большинство жителей Украины оказывается в кабинете диагноста только после обнаружения у себя симптомов. Как правило, обратившись к врачу, они рассчитывают получить пару рецептов на какие-нибудь таблетки, выслушать лекцию о
Вчера, 18:1490
Прочистка засоров канализации любой сложности
Если вы не можете ликвидировать засор самостоятельно, работники компании "Труболюб" всегда придут на помощь. Компания работает круглосуточно, без выходных, а также предоставляет смежные услуги, о которых можно узнать на сайте.
5-июн-2020, 23:18101
Настоящий китайский чай: богатство цвета и аромата в вашей чашке
Улун — чай средней ферментации, который занимает промежуточную позицию между белым и красным чаем. Он ферментирован примерно на половину. Известный улун Да Хун Пао купить можно в New Tea.
5-июн-2020, 23:16116
Обустройство маленькой прихожей: советы и обзор типичных ошибок
Прихожая — предисловие ко всему дому. Она формирует впечатление о квартире, встречает хозяев и гостей. Мало кто может похвастаться просторной прихожей, где легко уместить любые элементы меблировки, аксессуары и предметы декора
5-июн-2020, 10:17137
Грузовые перевозки по Киеву
Предложение многих транспортных компаний адресовано предприятиям и частным лицам, имеющим потребность в организации в сфере транспорта. Компания гарантирует комплексное обслуживание штучных, крупногабаритных и специальных грузов во внутренних и международных перевозках.
4-июн-2020, 18:00123
Де придбати оснащення для НУШ
Реформа системи освіти не обмежується зміною методик викладання. Концепція Нової української школи працює комплексно. Головна мета полягає в створенні комфортного простору для навчання і розвитку дітей.
4-июн-2020, 13:48130

События

Около 5 тысяч дел по фактам насилия полицейских расследует ГБР
В ГБР создали спецподразделения для расследования фактов насилия и пыток со стороны правоохранителей
Сегодня, 09:5738
Против полицейского насилия в США протестовали в Европе
Демонстранты выразили солидарность с участниками протестов в США
Сегодня, 09:5042
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 07.06 (состоянием на 09:00)
По данным Центра общественного здоровья, по состоянию на 09:00 7 июня в Украине 26 999 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19
Сегодня, 09:41316
Карантин усилили в двух областях Украины
Волынская и Донецкая области отменили ранее введенные меры по ослаблению карантина
Сегодня, 07:0069
Лидера "Аль-Каиды" в Магрибе убили французские военные
Боевика ликвидировали на севере Мали
Сегодня, 06:0055
Запретят душить задерживаемых полицейским Миннеаполиса
Также планируется обязать полицейских останавливать применение удушающих приемов к задержанным со стороны коллег
Сегодня, 05:0062