Відцентрові насоси - докладний опис

Відцентрові насоси - докладний опис

Кажучи коротко, насоси призначені для перекачування рідких субстанцій. Вони можуть використовуватися в промислових, комунальних і побутових потребах, що робить їх по-справжньому універсальним засобом транспортування рідин.

Одним з найбільш затребуваних у своїй ніші є відцентровий насос для води (див. на https://mir-nasosov.com.ua/). Він активно використовується в багатьох промислових сферах, але справжнім вінцем його «діяльності» можна назвати успішне застосування в комунальному благоустрій, а також приватно в побуті.

Відцентрові насоси - докладний опис

Внутрішня будова

Головним елементом системи є робоче колесо з лопатями. Колесо закріплено на валу всередині корпусу. Вал запускається за допомогою електричного приводу, а підшипникові вузли забезпечують плавне обертання і надійність фіксації. Привід зазвичай з'єднується з корпусом через муфту або шків. Сам корпус має форму равлика, він оснащений 2-ма патрубками - всмоктуючим і напірним.

Принцип роботи

Відцентровий насос відноситься до числа агрегатів лопатевого типу дії. Тобто, переміщення рідини відбувається за рахунок обертальних дій робочого диска, що провокують всмоктування.

Запускаючи систему через електропривод, насос активує вал обертання. Робоче колесо починає обертальні рухи, створюючи відцентровий силовий потік, що втягує рідину через всмоктуючий патрубок всередину системи.

При цьому в робочій камері відбувається наступне явище. У центральній її частині утворюється зона зниженого тиску, а ближче до стінок - зона стиснення. Під дією надлишкового тиску вода виштовхується через напірний патрубок.

Після цього вода, що знаходиться в зоні розрідження центральній частині камери, знову-таки рухається до стінок, а в центр надходить нова порція рідини.


Сфера застосування

Як вже було сказано, відцентрові насоси використовуються в багатьох промислових, комунальних і побутових напрямках. Завдяки своїй універсальності і відмінним характеристикам, вони часто застосовуються в таких випадках, як:

·трубопровідна транспортування рідин (комерційне використання);

·організація технічного водопостачання;

·забезпечення комунального водопостачання;

·створення каналізаційного водовідведення;

·видобуток води з свердловин (побутове використання).

Промислові відцентрові насоси знайшли своє застосування в нафтовидобувній і хімічної промисловості, вони активно використовуються в сфері будівництва, сільськогосподарської та гірничодобувній галузях. Побутове та комунальне благоустрій також не обходиться без відцентрового насоса.

Різновиди

Як і більшість іншого насосного обладнання, відцентрові насоси мають безліч видів і класифікацій в залежності від особливостей конструкції, базового призначення і технічних характеристик. Вони бувають:

·одноступінчасті і багатоступінчасті;

·поверхневі, заглибні і глибинні;

·каналізаційні, водопровідні, свердловини, нафтові, промислові;

·приводного і муфтового з'єднання з електроприводом;

·вертикального і горизонтального розташування осі диска.

Крім того, відцентрові насоси можуть відрізнятися за створюваному тиску (низького, середнього і високого тиску), а також за способом подачі рідини (одностороннього або двостороннього всмоктування).

Відцентрові насоси - докладний опис

Переваги використання

Затребуваність відцентрових насосів легко пояснити збалансованістю їх характеристик, високою надійністю і практичністю. Серед достоїнств використання цих агрегатів слід виділити:

Високий ККД

Механізми цього типу відрізняються високою корисною віддачою. Вони забезпечують ККД близько 70-90%, що означає енергоефективність їх використання. Це дуже важливий параметр, особливо для комерційного і господарського застосування.

Надійність

Відцентрові насоси гарантують тривалий експлуатаційний термін. Вони здатні довго працювати без ремонту, це одні з найбільш стійких до відмов насосних конструкцій. Нормальний термін експлуатації для таких систем становить 10-20 років.

Стабільність потоку

Плавність подачі рідини дуже важлива для деяких виробничих напрямків. Відцентрові насоси здатні забезпечити акуратне протікання всіх процесів без гідравлічних ударів і стрибків.

Відмінна продуктивність

Насоси цього типу можуть приймати великі обсяги води, зберігаючи при цьому високі напірно-витратні характеристики і забезпечуючи відмінну продуктивність.

Простота обслуговування

Завдяки відносно простому пристрою відцентрові насоси часто не вимагають залучення профільних фахівців для ремонту. З їх обслуговуванням можуть впоратися співробітники технічної служби підприємства.


Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-02-21
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Преимущество светлых дверей
Желаете узнать о преимуществах светлых дверей в интерьере?
Вчера, 19:4790
Выбираем качественную стиральную машинку от LG
Без стиральной машины достаточно сложно обойтись в быту
Вчера, 19:44134
Что интересного в Одессе: подборка мероприятий
Этой весной афиша Одессы буквально разрывается от количества и плотности разнообразных концертов, театральных спектаклей и других
20-фев-2020, 21:43134
Как выбрать кухонную вытяжку: советы покупателю
Кухня – несомненно, самая посещаемая и самая важная часть дома, поскольку именно здесь вся семья собирается практически каждый
20-фев-2020, 21:03141
Почему необходимо установить ГБО на ваш автомобиль
Как сэкономить на топливе? Этот вопрос всегда волнует автовладельцев независимо от размера их дохода.
19-фев-2020, 07:58277
Косметика для мужчин
Идея о том, что мужчина должен быть чуть привлекательнее обезьяны
18-фев-2020, 16:49148

События

Заболеваемость коронавирусом за сутки в Южной Корее возросла, а в Китае снизилась
В Китае подтвердили 109 новых смертельных случаев
Сегодня, 09:5248
Прорвать линию разграничения снова пытались боевики на Донбассе
Бой произошел в районе Новотошковского
Сегодня, 09:3950
Журналист показал «жителей Новых Санжар», которых на протест привезли с другой области
Цель достигнута. Нам стыдно за страну, нам противно от поведения сограждан, люди разочарованы и подавлены
Вчера, 19:39299
Как в Китае комментировали новости о вчерашних событиях в Новых Санжарах
Если Украина так приняла своих собственных граждан, то я представляю, как мы её легко разорвём, если будет война, т.к. мои дети
Вчера, 18:56451
Министр здравоохранения, прервав свой карантин, поехала  разносить возможный коронавирус по столице
Министр здравоохранения Зоряна Скалецкая, которая ранее выразила желание пройти полный этап 14-дневного карантина вместе с
Вчера, 15:472884
К 6 годам тюрьмы Гриценко приговорил суд в России
Прокурор просил 9 лет тюрьмы
Вчера, 15:32213