
Ми часто вважаємо, що хороша пам’ять – це те, що дається нам від природи, а погану пам’ять змінити неможливо. Насправді ж, ми можемо зробити чимало для того, щоб покращити свою пам’ять. І це зовсім не вимагає багато часу чи великих зусиль. Ось основні рекомендації фахівців.
1. Зацікавтеся і докладіть трішки зусиль. Ми всі пам’ятаємо речі, які нам цікаві, і забуваємо те, що вважаємо нудним. Будьте зацікавлені у тому, що намагаєтеся запам’ятати і свідомо концентруйтеся на цьому.
2. Повторення – це найкращий спосіб запам’ятати щось на короткий час, наприклад, номер телефону на кілька секунд. Великі номери на перший погляд можуть здаватися неможливими для запам’ятовування, як от 8103314921789. Але гляньте на цей же номер, записаний в іншому варіанті, коли певні цифри є погрупованими: 810 331 492 1789, – і запам’ятовування вже здається реальнішим.
3. Придумуйте уявні картинки. Інший спосіб зробити матеріал легким для запам’ятовування – це придумати якусь візуальну асоціацію до нього. Створіть уявну картинку, і чим дивнішою вона буде, тим краще ви її запам’ятаєте.
4. Вигадайте історію. Для запам’ятовування довгого списку, спробуйте придумати історію, яка б вміщувала всі позиції, які ви хочете запам’ятати.
5. Організовуйте свої думки. Якщо логічно організувати роботу – результат буде кращим. Робіть добре впорядковані записи. Впевніться в тому, що ви розумієте матеріал. Якщо ні – запитуйте, поки не зрозумієте.
6. Виконуйте розумові вправи. Якщо ви не хочете втратити свою пам’ять з віком, вам слід підтримувати свій мозок у формі, точно так само, як ви це робите зі своїм тілом. Розв’язування логічних загадок, кросвордів, математичних прикладів в умі – це все є хорошою «мозковою аеробікою».
7. Займайтесь фізичними вправами. Фізичні вправи також важливі для пам’яті, бо вони підвищують частоту серцевих скорочень і сприяють потраплянню більшої кількості кисню до мозку, що в свою чергу покращує пам’ять. Вправи також зменшують стрес, який негативно впливає на пам’ять.
За матеріалами Академії розвитку