Топ-7 найбагатших мерів українських міст: першість столиці і несподіванка Ужгорода

Топ-7 найбагатших мерів українських міст: першість столиці і несподіванка Ужгорода

Відомості про доходи українських високопосадовців завжди ретельно приховувалися, і звичайні громадяни навіть не уявляли, якими статками володіють ці люди. Справжній шок у багатьох викликали електронні декларації, котрі чиновники мали подати до кінця минулого року.

Тоді стало зрозуміло: доходам можновладців можуть позаздрити чимало світових багатіїв. Йдеться не лише про гроші: у деклараціях були вказані автопарки елітних машин, цінні предмети мистецтва, дорога нерухомість, ювелірні вироби тощо.

А 7dniv.info вирішив скласти рейтинг найзаможніших очільників міст: вони у нашій рубриці «Топ-7».

1. Мер Києва Віталій Кличко

Топ-7 найбагатших мерів українських міст: першість столиці і несподіванка Ужгорода

На вершині рейтингу – мер української столиці. Він зазначив, що позичив "третій особі" 8,5 мільйона євро та 741 тисячу доларів. У 2015 році його прибутки склали понад 2,5 мільйонів гривень. Щодо зарплати, то посадовий оклад Віталія Кличка становить 10 338 грн, надбавка за перший ранг держслужби – 1 тис. грн. Крім того, йому нараховують надбавку в розмірі 4 031 грн за вислугу років. Наприклад, за жовтень 2016 року він заробив 15 369 грн, за листопад – 15 582 грн.

Очільник Києва також має депозити у банках: 18,7 тисячі доларів, тисячу євро та 5,5 тисячі гривень.

Готівка Кличка - це 194,5 тисячі доларів і 42 тисячі євро.

Кличко і його сім`я володіють квартирою та будинком. Також він є власником сімох дорогих годинників та десятка ювелірних виробів, вартість яких невідома. Крім цього мер Києва має дві елітні автівки та 7 велосипедів дорогих марок.

2. Мер Чернігова Владислав Атрошенко

Топ-7 найбагатших мерів українських міст: першість столиці і несподіванка Ужгорода

Міський голова Чернігова зазначив у декларації, що позичив 20 мільйонів гривень та 163 тисячі доларів третій особі. Також він має 252 тисячі доларів готівкою, і 40 тисяч гривень - у банку. "Прав на вимогу" у нього на понад півмільйона доларів. Крім цього Атрошенко володіє цінними паперами на 11 мільйонів, а також корпоративними правами на 33 мільйони гривень. Члени його сім`ї – власники 8 ділянок, 4 особняків і 3 квартир.

3. Мер Дніпра Борис Філатов

Топ-7 найбагатших мерів українських міст: першість столиці і несподіванка Ужгорода

В декларації цього міського голови було зазначено, що його сім`я має понад 5 мільйонів гривень готівкою, а також 1,5 мільйона доларів. Філатов виявився неабияким поціновувачем японського мистецтва: він володіє колекцією, вартість котрої – більш ніж 163 мільйони гривень! А ще авто, мотоцикли, гвинтокрил, «юверлірка», шкіра і хутро. Також нерухомість: 3 квартири і 2 особняки.

Зарплата дніпровського мера, до слова, набагато вища, ніж у його столичного колеги. У жовтні минулого йому було нараховано 4 014 грн посадового окладу, 130 грн надбавки за ранг, 66 грн індексації, 2 072 грн надбавки за високі досягнення у праці і 800% (!) премії - 32 112 грн. У листопаді Філатов отримав 4 460 грн окладу, надбавка за ранг склала - 145 грн, індексація - 73 грн, доплатаза високі досягнення у праці - 2 302 грн і 35 680 грн - преміювання.

4. Мер Харкова Геннадій Кернес


Одіозний політик Геннадій Кернес вказав у декларації величезну суму готівки, що неабияк вразило українців. Виявляється, вдома він тримає понад 42 мільйони гривень! Натомість банкам не довіряє: у фінансових установах на депозитах Кернеса - 900 доларів та 743 тисячі гривень.

Також у документі значиться понад десяток коштовних годинників. Натомість квартири чи особняка у нього немає – вся нерухомість орендована.

Меру Харкова Геннадію Кернесу в жовтні-листопаді була нарахована заробітна плата у розмірі 37 650 грн.

5. Мер Ужгорода Богдан Андріїв


Те, що наступні два політики потрапили до рейтингу найбагатших мерів, у ЗМІ називають справжньою несподіванкою. Так, очільник маленького міста Ужгорода Богдан Андріїв посів 5 місце з понад 20 мільйонами доходів в рік. Зауважимо, що 116 тисяч – це його заробітна плата. Разом із місячним окладом мер і його заступники отримують щомісячну премію в розмірі трьох окладів. 

Богдану Андріїву у жовтні минулого року було нараховано 19 342 грн заробітної плати. У цю суму входять 3 879 грн окладу, 145 грн доплати за ранг, 387 грн доплати за секретність, 804 грн – за вислугу років, 2 414 грн - "доплати 50% (оклад+ранг+вислуга)". Крім цього, градоначальник отримав 3 879 щомісячної премії, а також 7 758 грн премії до Дня міста і за підсумками роботи за 9 місяців. Індексація виплати у жовтні становила майже 74 грн.

У листопаді ужгородський мер заробив набагато більшу суму – 30 926 грн. Вона включає в себе: оклад – 3 879 грн, ранг – 145 грн, доплата за секретність – 387 грн, за вислугу років – 804 грн, "доплата 50%" - 2 414 грн, премія – 3 879 грн, індексація – як і раніше, майже 74 грн. На вирішення матеріально-побутових питань меру Ужгорода було виділено 19 342 грн.

В документі вказано, що родина Андріїва володіє 5 ділянками землі, нерухомістю – 9 квартир, офіс, магазин. Щодо авто – тут є елітний Mercedes-Benz, причіп та автобуси. Зауважимо, що Богдан Андріїв в Ужгороді давно відомий як власник міського транспорту. Підприємства (а їх близько 8) зареєстровані на дружину Андріїва. До речі, ужгородці на новину про статки мера та його заробітну плату зреагували бурхливо. Мовляв, очільник, котрий, з приходом зими не спромігся розчистити Ужгород від снігу, а зараз не реагує на вибоїни на всіх дорогах міста (хоча на ремонт автошляхів минулого року виділили 16 мільйонів!), просто не заслуговує на потрійне «преміювання».

6. Мер Полтави Олександр Мамай


Наступний мер у списку найбагатших – полтавський політик Олександр Мамай.

За минулий рік він заробив 244 тисяч гривень, проте задекларував велику суму готівки. Його активи можна оцінити у близько 20 мільйонів гривень. Пан Мамай у 2015 році тримав на руках 760 тисяч доларів та 1,1 мільйона гривень. Мер Полтави має цінні папери кіпрської компанії Mamarel services limited, проте не має нерухомості.

З транспортних засобів у нього"Волга" 1963 року та вантажівка "Газ" 1995 року з причепом.

7. Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул


Кривий Рігхоч і не обласний центр, проте його мер – батько одного з очільників "Опоблоку" Олександра Вілкула – Юрій Вілкул, входить у список найбагатших. Згідно з декларацією, на депозитах він має 77 тисяч євро та 134 тисяч доларів. Готівкою - 2,8 мільйона гривень, 59 тисяч євро та 48 тисяч доларів.У дружини в банках 352 тисячі гривень та 50 тисяч доларів. Cім’я має два автомобілі, квартиру та будинок, а також елінг в Алушті.

 

 

 

 

 

 

 


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-06-05
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Прочистка засоров канализации любой сложности
Если вы не можете ликвидировать засор самостоятельно, работники компании "Труболюб" всегда придут на помощь. Компания работает круглосуточно, без выходных, а также предоставляет смежные услуги, о которых можно узнать на сайте.
Вчера, 23:1852
Настоящий китайский чай: богатство цвета и аромата в вашей чашке
Улун — чай средней ферментации, который занимает промежуточную позицию между белым и красным чаем. Он ферментирован примерно на половину. Известный улун Да Хун Пао купить можно в New Tea.
Вчера, 23:1657
Обустройство маленькой прихожей: советы и обзор типичных ошибок
Прихожая — предисловие ко всему дому. Она формирует впечатление о квартире, встречает хозяев и гостей. Мало кто может похвастаться просторной прихожей, где легко уместить любые элементы меблировки, аксессуары и предметы декора
Вчера, 10:1781
Грузовые перевозки по Киеву
Предложение многих транспортных компаний адресовано предприятиям и частным лицам, имеющим потребность в организации в сфере транспорта. Компания гарантирует комплексное обслуживание штучных, крупногабаритных и специальных грузов во внутренних и международных перевозках.
4-июн-2020, 18:00100
Де придбати оснащення для НУШ
Реформа системи освіти не обмежується зміною методик викладання. Концепція Нової української школи працює комплексно. Головна мета полягає в створенні комфортного простору для навчання і розвитку дітей.
4-июн-2020, 13:48109
Выбираем наушники AirPods для iPhone SE
Чтобы слушать музыку в хорошем качестве, к выбору аксессуаров стоит подойти серьёзно. Обратить внимание на их технические особенности, совместимость с моделью iPhone. Кого-то волнует цена, а кого-то внешний вид вкладышей.
4-июн-2020, 13:32102

События

Продажу билетов в Славянск из-за усиления карантина
Продажа билетов будет возобновлена после решения комиссии ТЭБ и ЧС
Сегодня, 01:0047
Евросоюз решил не открывать внешние границы до 1 июля
Европейский союз планирует продлить до 1 июля ограничение на въезд на территорию объединения и выезд с нее для жителей третьих стран
Вчера, 21:4697
Регулярные авиарейсы возобновляет Украина
Регулярные полеты возобновляются с внутренних направлений
Вчера, 20:4677
Границы для украинцев в июле откроет Греция
Украинцы смогут полететь в Грецию уже с 1 июля
Вчера, 17:4885
Еще один митинг против Авакова проходит в Киеве
Участники акции протеста требуют отставки министра внутренних дел
Вчера, 17:3094
Украина разваливается, так считает около 50% населения - соцопрос
О том, что Украина разваливается, заявили 46,1 процента респондентов
Вчера, 17:1882