Поїзд Мукачево-Будапешт: плюси і мінуси очима пасажира

Поїзд Мукачево-Будапешт: плюси і мінуси очима пасажира
Журналiст Олександр Рудоманов розповiв про свої враження вiд потягу, а також детально описав поїздку, переваги та недолiки рейсу мiж Мукачевом та Будапештом.
"На цей поїзд ви купуєте мiжнародний проїзний документ i вiн має вiдмiннiсть вiд стандартного українського. В Угорщинi квиток на iнтерсiтi складається з плацкарти i резервацiї. Плацкарта купується на вiдстань i дiє протягом якогось часу (наприклад тижня), а резервацiя купується на конкретний iнтерсiтi, як мiсце у вагонi. Наприклад,якщо ви купили квиток на сьогоднiшнiй iнтерсiтi, а вирiшили поїхати завтра — вам потрiбно лише докупити резервацiю за 32 грн.
Не придбавши квиток, я почав оглядати вокзал та платформу й водночас спiлкуватися з пасажирами, бiльшiсть яких їхали до Будапешта. За словами пасажирiв, основними проблемами цього поїзда є поганий стан колiї, через що вiн повiльно їде Україною, рiзна заповнюванiсть вагону та не для всiх зручний розклад руху. Останнiй квиток на мiй поїзд купили о 10 годинi цього дня, i я помiтив, що не лише менi не вистачило квитка. Провiдник навiдрiз вiдмовився брати безквиткових, мотивуючи перевiрками по Чопу.
Платформу для мiжнародних поїздiв будували окремо за 500 метрiв вiд вокзалу, але є плани "дотягнути" колiю до вокзалу. Платформа простенька, наче сiльська зупинка. Освiтлення додаткового не робили через вiдправлення поїздiв у денну пору доби. Якщо ви приїдете в дощ чи мокрий снiг — краще максимально чекати поїзда на вокзалi, бо накриття на платформi слабо захищає вiд негоди.
Особистi враження вiд поїзда — позитивнi, але ще потрiбно реалiзувати: онлайн продаж квиткiв, скорочення часу зупинок у Чопi та Захонi за рахунок проходження митного i прикордонного контролю пiд час руху поїзда. Самi вагони обладнанi розетками, кондицiонером, вiдеонаглядом, wi-fi та монiторами з графiком руху.
Вiкна вимитi, тому пiд час руху поїзда можна насолоджуватися краєвидами. Мiсця мiж сидiннями достатньо, я влiз без проблем та навiть мав вiльний простiр. В Українi та Угорщинi посадка на поїзд вiдбувалася з низької платформи, тому речi потрiбно буде пiднiмати по сходах. Квитки перевiряють провiдник української залiзницi спiльно з угорським провiдником пiд час руху поїзда, при цьому у напрямку Мукачево-Будапешт безквиткових не беруть через прикордонний контроль. У напрямку з Угорщини можна їхати i стоячи, заплативши лише за квиток без резервацiї, про це в кiнцi блогу напишу окремо. По станцiї Мукачево є певнi зауваження, але їх наче мають виправити ось-ось. Також хочеться збiльшення кiлькостi рейсiв та швидкостi руху поїзда українською територiєю. В Мукачево на вокзалi вiдсутнi обмiнники, а пiд час руху поїзда не ходять мiняли, тому купiть форинти заздалегiдь.
А тепер коротко про мої думки щодо поїзда.

Плюси для пасажирiв:
1) безпересадковий рух з Мукачево до Будапешта. Не потрiбно виходити для митного та прикордонного контролю;
2) вимитi вiкна вагонiв, внаслiдок чого ви можете насолоджуватися краєвидами;
3) наявнiсть вайфаю по територiї Угорщини;
4) за 6 годин можна доїхати з Мукачево до Будапешту при фiксованiй цiнi, яка не змiнюється залежно вiд часу до подорожi;
5) кiлькiсть багажу, який можна вивезти з Угорщини - 36 кг;
6) квитки можна купити у всiх мiжнародних касах УЗ та MAV, що i варто робити до дня поїздки.

Мiнусiв вiд курсування цього поїзда я не знайшов, хiба що неможливiсть виходу на платформу перед\пiсля перевiрки прикордонниками ваших документiв. Це робиться для того, щоб "виїхавши” з країни ви не вирiшили бiгати в статусi нелегала. Бiльшiсть незручностей, на мою думку, є тимчасовими i стосуються вокзала Мукачево. Зi станцiї планують зробити хаб у мiжнародному сполученнi, бо туди доходить "європейська колiя”. Тому його ремонтуватимуть.
Але є моменти, на якi хочу звернути увагу:
1) зламаний термiнал для оплати карткою. Звернення вiд УЗ вiдправлене: мають поремонтувати та збiльшити їх кiлькiсть на всiх касах далекого сполучення;
2) касирка не знає англiйської мови, але на мiжнародну касу мають перевести касирку з базовою англiйською;
3) поїзд їде повiльно українською землею через тривалу не експлуатацiю залiзничної колiї;
4) стоянка по Захонi бiльше години. У мiстi взагалi нiчого робити, тому ви будете нудитися у вагонi поїзда або на вокзалi;
5) графiк руху не зовсiм пiдлаштований пiд українського туриста. Але заробiтчани задоволенi та, наскiльки менi вiдомо, графiк буде змiнюватися;
6) Декiлька невеликих проблем усунули оперативно пiсля мого допису на фб;
7) Можна провезти в Угорщину не бiльше нiж двi пачки цигарок, вiдповiдно до митного законодавства. Угорцi ретельно перевiряють туристiв на в’їзд;
8) Вiдсутня стиковка українських пасажирських поїздiв та поїзда до Угорщини, але при цьому, стиковка у зворотньому напрямку iснує.

Окремо розповiм про купiвлю квиткiв з Угорщини в Україну. В Угорщинi, для мiжнародного сполучення не потрiбна резервацiя на конкретне мiсце у поїздi, тому теоретично можна навiть буде стоячи перетнути кордон та зекономити 90 грн, купивши лише квиток", – написав Олександр Рудоманов.
 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-05-29
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Рыбацкое кресло Norfin Lincoln NF — комфорт по приемлемой цене который нельзя недооценить!
Сегодня специализированные рыбацкие кресла от латвийского бренда Norfin Lincoln NF стали обычным делом для рыболовов. Уникальные модели подходят для большинства рыбацких дисциплин.
Сегодня, 00:2135
Чем авторские букеты отличаются от обычных?
Авторские букеты – композиции, составленные по индивидуальной схеме. Как правило, флористом с именем и персональным брендом. Авторские букеты можно назвать продуманными до мелочей – в них нет изъянов. Ведь обратить внимание на нетривиальную эстетику и роскошь дизайна можно только в том
28-мая-2020, 22:5089
Самые популярные автомобили Lexus в Украине
Автомобили марки Lexus получили широкое распространение на территории Украины. С каждым годом они становятся все более востребованными и получают достойное развитие.
28-мая-2020, 21:04105
Какой метод наращивания волос самый безопасный
Наращивание волос – инновационная технология, позволяющая кардинально преобразиться. Из многочисленных услуг индустрии красоты данная процедура является относительно безопасной, но учитывая разность методик, перед тем, как выбрать окончательно какую-то из них, стоит разобраться в нюансах
28-мая-2020, 20:57126
Полочные стеллажи для складов и их влияние на эффективность развития бизнеса
Основное назначение любого вида складского помещения — хранение и бесперебойное снабжение заказами своих клиентов. Чтобы повысить эффективность и производительность логистической системы, применяются полочные стеллажи
28-мая-2020, 18:0583
Как выбрать холодильник с учетом его ключевых характеристик
Не существует универсального совета, следуя которому можно выбрать идеальный холодильник. Если вы планируете его покупку, учитывайте свои финансовые возможности, количество членов семьи и вкусовые предпочтения, касающиеся внешнего оформления.
27-мая-2020, 16:2199

События

Причину перестрелки в Броварах назвала полиция
Перестрелка произошла из-за распределения пассажиропотока
Вчера, 22:4947
В ближайшее время откроют пункты пропуска на границе с Венгрией
Украина сейчас ожидает ответа от соседних стран
Вчера, 20:4770
Протесты в Нью-Йорке завершились массовыми арестами
Известно о задержании не менее 70 демонстрантов
Вчера, 20:3054
Расследовать  как покушение на убийство будут перестрелку в Броварах
Перестрелка получила более тяжелую квалификацию
Вчера, 17:5265
Для туристов откроют зону отчуждения но с ограничениями
Зону отчуждения откроют для посещения с 1 июня
Вчера, 17:3567
Ослабляет карантин и запускает транспорт Закарпатская область
Работу детских садов могут разрешить не ранее 8 июня
Вчера, 15:3386