Туристам радять не залишати чайові у цих країнах

Туристам радять не залишати чайові у цих країнах
 

Відвідавши той чи інший ресторан / кафе, ми ненароком замислюємося, а чи потрібно залишати чайові? В якому розмірі? І чи доречно це в конкретній країні?
Те ж питання виникає при подяки за надані послуги водія, гіда, таксиста і ін. Ми підготували свого роду пам'ятку, яка допоможе вам розібратися з винагородою персоналу, коли ви подорожуєте.
Наприклад, в Україні, Росії, Литві, Білорусі, Румунії, Словенії, Словаччини чайові очікуються в розмірі 5-10%. На Кубі, Уругваї та в Болгарії прийнято залишати 10% винагороди. У Мексиці, Чилі, Польщі, Україні, Єгипті та Вірменії вітаються чайові 10-15%, а в Канаді та Америці правило - залишати 15-20%.
У країнах, які ми розмістили нижче, не прийнято залишати чайові, але скрізь є свої невеликі нюанси, дивіться:
1. Китай
Тут ситуація з чайовими неоднозначна, але в більшості випадків вони будуть розцінені як грубість. Виняток становлять оптові туристичні компанії, групові гіди і водії, тому що за свою працю вони беруть невелику оплату і можуть бути раді додатковому доходу. Дивіться по ситуації.
2. Японія
У ресторанах Японії чайові можуть прийняти за образу. Загальна ідеологія країни полягає в тому, що обслуговуючий персонал працює на ресторан як команда. І якщо клієнт отримує задоволення від відвідування і обслуговування, то він знову повернеться в ресторан, покличе друзів і тим самим поліпшить стан бізнесу. Тому вони раді подяки і вашого повернення.
У деяких ресторанах Токіо туристи все-таки дають чайові, персонал не відмовляється, але він ніколи цього не чекає. Так що майте на увазі.
3. Південна Корея
Зазвичай чайові тут теж вважаються грубістю. Іноді в деяких дорогих готелях додаткова плата за обслуговування (10%) автоматично додається в рахунок. А водії таксі будуть вдячні за те, що їм запропонують залишити здачу собі, але тільки якщо вона буде невеликою.
4. Гонконг
Чайові в Гонконзі не поширені, і, як і в Японії, можуть розглядатися як неповага до персоналу, так як вважається, що обслуговування свідомо має бути на хорошому рівні. Але з розвитком туризму місцеві жителі починають звикати до чайових і навіть очікувати грошової подяки.
5.В'єтнам
Чайові не поширені, але поступово стають популярними, особливо в таких туристичних місцях, як Ханой. Тому в'єтнамці не чекають бонусів, але будуть дуже вдячні.
6. Нова Зеландія
У цій країні не прийнято давати чайові, однак, якщо ви отримали виключне обслуговування і вам це дуже сподобалося, можете залишити близько 10% чайових. Персонал буде радий винагороді, тому що їхня праця оцінюється не так високо, як, наприклад, в країнах Європи (Данія, Бельгія та ін.)
7. Таїланд
Місцеве населення не чекає чайових, але дуже цінує. Ви можете не вираховувати певний відсоток, а просто залишити 10-20 бат за послугу. Тайці будуть вкрай вдячні.
8. Малайзія
У ресторанах не прийнято давати чайові, так як 10% від суми (для покриття чайових і інших зборів) вже буде додано до рахунку. Але в клубах і барах для якнайшвидшого і кращого обслуговування можете дати офіціантові долар або два. Однак плата все одно залишається на ваш розсуд.
9. Швейцарія
Відповідно до закону, в Швейцарії всі збори за послуги повинні бути включені в опубліковані ціни, тому не потрібно давати чайові людям в сфері послуг - офіціантам, перукарям, носіям в готелях і т.д.
10. Австралія
Чайові в Австралії історично не були нормою, але зараз в ресторанах вони стають все більш поширеним явищем, але повністю добровільним. Тому що в кожен рахунок вже включається 10% збору, а працівники готелів, перукарень, барів, таксі і т.д. мають дуже хорошу заробітну плату.
11. Бельгія
Як і в Швейцарії, робота обслуговуючого персоналу добре оплачується, і чайові не потрібні, тому що включені в рахунок. Але в туристичних районах винагороду може бути очікуваним.
12. Данія
Немає необхідності давати чайові в ресторанах Данії. Офіціанти отримують хорошу зарплату і навіть додаткові виплати. Правило «не давати чайові» поширюється також на таксистів, носильників, барменів і т.д. Максимум, що ви можете зробити, якщо дуже хочете віддячити за послугу / допомога, округлити рахунок.
13. Естонія
В Естонії чайові ніколи не включаються в рахунок автоматично, а й є необов'язковими. 10% чайових - досить для відмінного обслуговування, але ви не повинні відчувати себе зобов'язаними щось залишати.
14. Італія
На більшій частині Італії чайові не залишають, але, якщо вам сподобалося обслуговування, ви маєте право просто округлити рахунок або додати невелику суму до основної оплати.
Але в туристичних центрах таких, як Венеція, Флоренція або Рим, офіціанти звикли до чайових і очікують від відвідувачів винагороди. Але майте на увазі, що персонал має хорошу заробітну плату і до рахунку вже додана додаткова вартість, тому ви не зобов'язані залишати щось понад.
15. Франція
У Франції вже є ПДВ (податок на додану вартість), прикріплений до вашого рахунку. Зазвичай його можна знайти в кінці рахунку, позначеного як TVA (taxe sur le valeur ajoute). З цієї причини немає необхідності залишати чайові, але, як і в Італії, можете округлити рахунок.
16. Ісландія
Плата за обслуговування вже включена в чек практично за всі послуги, включаючи ресторани, кафе, таксі, готель, тому від вас не чекають ніяких додаткових чайових.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Кроссфит требует орбитрек  Методичка: как на Zhelezzo.ua купить орбитрек в кредит
Покупка тренажера в кредит в интернет-магазине  - инновационная услуга от фирмы Zhellezzo.
10-июл-2020, 21:37120
Культура использования постельных принадлежностей
Ученные определи, что человек находится в спящем состоянии около трети жизни. В это время происходят рост, восстановление утраченных за день сил, даже выздоровление. Естественно, что правильно подобранное постельное белье должно быть безупречного качества
10-июл-2020, 12:16246
Рекламные кампании Google AdWords: что это и зачем нужно
Рекламная кампания Google AdWords: настраивайте объявления эффективно! Узнайте о ключевых особенностях рекламы в Google и типах целей, которые можно поставить.
9-июл-2020, 18:36481
Кредит в декрете – как получить помощь маме
С появлением детей в семье мамы неизбежно теряют часть дохода, а траты увеличиваются. Кредит для мам в декрете от Е-гроши – это своевременная финансовая помощь под низкий процент с выгодными условиями.
9-июл-2020, 18:35128
Быстрое кредитование от SOS CREDIT
Кредит онлайн круглосуточно без отказа
9-июл-2020, 14:56273
Какую мойку выбрать для автомобиля - советы экспертов
На что обращать внимание при выборе АВД. Обзор популярных автомоек.
9-июл-2020, 14:52130

События

Двое подростков в Тернопольской области погибли после купания в пруду
Сегодня в Бережанском районе Тернопольской области на пруду утонули двое подростков. 
Сегодня, 17:5829
Больше половины всех рыб на Земле могут исчезнуть в результате глобального потепления к 2100 году
К 2100 году около 60% всех морских и пресноводных рыб могут исчезнуть из-за глобального потепления.
Сегодня, 17:5631
Пьяный "свободовец" в Николаеве выстрелил себе в голову резиновой пулей из травматического пистолета
Госпитализированный днем ранее николаевский активист и представитель партии "Свободы" Демид Губский мог выстрелить себе в голову резиновой пулей случайно, поскольку до этого употреблял спиртные напитки с женой.
Сегодня, 17:5336
Из-за коронавируса в этом году могут отменить Сорочинскую ярмарку
Из-за распространения коронавируса открытие традиционной Сорочинской ярмарки в Полтавской области может представлять угрозу здоровью местных жителей. 
Сегодня, 17:4733
Жилой дом горит в центре Одессы
Площадь пожара составляет 750 квадратных метров
Сегодня, 15:0669