Туристам радять не залишати чайові у цих країнах

Туристам радять не залишати чайові у цих країнах
 

Відвідавши той чи інший ресторан / кафе, ми ненароком замислюємося, а чи потрібно залишати чайові? В якому розмірі? І чи доречно це в конкретній країні?
Те ж питання виникає при подяки за надані послуги водія, гіда, таксиста і ін. Ми підготували свого роду пам'ятку, яка допоможе вам розібратися з винагородою персоналу, коли ви подорожуєте.
Наприклад, в Україні, Росії, Литві, Білорусі, Румунії, Словенії, Словаччини чайові очікуються в розмірі 5-10%. На Кубі, Уругваї та в Болгарії прийнято залишати 10% винагороди. У Мексиці, Чилі, Польщі, Україні, Єгипті та Вірменії вітаються чайові 10-15%, а в Канаді та Америці правило - залишати 15-20%.
У країнах, які ми розмістили нижче, не прийнято залишати чайові, але скрізь є свої невеликі нюанси, дивіться:
1. Китай
Тут ситуація з чайовими неоднозначна, але в більшості випадків вони будуть розцінені як грубість. Виняток становлять оптові туристичні компанії, групові гіди і водії, тому що за свою працю вони беруть невелику оплату і можуть бути раді додатковому доходу. Дивіться по ситуації.
2. Японія
У ресторанах Японії чайові можуть прийняти за образу. Загальна ідеологія країни полягає в тому, що обслуговуючий персонал працює на ресторан як команда. І якщо клієнт отримує задоволення від відвідування і обслуговування, то він знову повернеться в ресторан, покличе друзів і тим самим поліпшить стан бізнесу. Тому вони раді подяки і вашого повернення.
У деяких ресторанах Токіо туристи все-таки дають чайові, персонал не відмовляється, але він ніколи цього не чекає. Так що майте на увазі.
3. Південна Корея
Зазвичай чайові тут теж вважаються грубістю. Іноді в деяких дорогих готелях додаткова плата за обслуговування (10%) автоматично додається в рахунок. А водії таксі будуть вдячні за те, що їм запропонують залишити здачу собі, але тільки якщо вона буде невеликою.
4. Гонконг
Чайові в Гонконзі не поширені, і, як і в Японії, можуть розглядатися як неповага до персоналу, так як вважається, що обслуговування свідомо має бути на хорошому рівні. Але з розвитком туризму місцеві жителі починають звикати до чайових і навіть очікувати грошової подяки.
5.В'єтнам
Чайові не поширені, але поступово стають популярними, особливо в таких туристичних місцях, як Ханой. Тому в'єтнамці не чекають бонусів, але будуть дуже вдячні.
6. Нова Зеландія
У цій країні не прийнято давати чайові, однак, якщо ви отримали виключне обслуговування і вам це дуже сподобалося, можете залишити близько 10% чайових. Персонал буде радий винагороді, тому що їхня праця оцінюється не так високо, як, наприклад, в країнах Європи (Данія, Бельгія та ін.)
7. Таїланд
Місцеве населення не чекає чайових, але дуже цінує. Ви можете не вираховувати певний відсоток, а просто залишити 10-20 бат за послугу. Тайці будуть вкрай вдячні.
8. Малайзія
У ресторанах не прийнято давати чайові, так як 10% від суми (для покриття чайових і інших зборів) вже буде додано до рахунку. Але в клубах і барах для якнайшвидшого і кращого обслуговування можете дати офіціантові долар або два. Однак плата все одно залишається на ваш розсуд.
9. Швейцарія
Відповідно до закону, в Швейцарії всі збори за послуги повинні бути включені в опубліковані ціни, тому не потрібно давати чайові людям в сфері послуг - офіціантам, перукарям, носіям в готелях і т.д.
10. Австралія
Чайові в Австралії історично не були нормою, але зараз в ресторанах вони стають все більш поширеним явищем, але повністю добровільним. Тому що в кожен рахунок вже включається 10% збору, а працівники готелів, перукарень, барів, таксі і т.д. мають дуже хорошу заробітну плату.
11. Бельгія
Як і в Швейцарії, робота обслуговуючого персоналу добре оплачується, і чайові не потрібні, тому що включені в рахунок. Але в туристичних районах винагороду може бути очікуваним.
12. Данія
Немає необхідності давати чайові в ресторанах Данії. Офіціанти отримують хорошу зарплату і навіть додаткові виплати. Правило «не давати чайові» поширюється також на таксистів, носильників, барменів і т.д. Максимум, що ви можете зробити, якщо дуже хочете віддячити за послугу / допомога, округлити рахунок.
13. Естонія
В Естонії чайові ніколи не включаються в рахунок автоматично, а й є необов'язковими. 10% чайових - досить для відмінного обслуговування, але ви не повинні відчувати себе зобов'язаними щось залишати.
14. Італія
На більшій частині Італії чайові не залишають, але, якщо вам сподобалося обслуговування, ви маєте право просто округлити рахунок або додати невелику суму до основної оплати.
Але в туристичних центрах таких, як Венеція, Флоренція або Рим, офіціанти звикли до чайових і очікують від відвідувачів винагороди. Але майте на увазі, що персонал має хорошу заробітну плату і до рахунку вже додана додаткова вартість, тому ви не зобов'язані залишати щось понад.
15. Франція
У Франції вже є ПДВ (податок на додану вартість), прикріплений до вашого рахунку. Зазвичай його можна знайти в кінці рахунку, позначеного як TVA (taxe sur le valeur ajoute). З цієї причини немає необхідності залишати чайові, але, як і в Італії, можете округлити рахунок.
16. Ісландія
Плата за обслуговування вже включена в чек практично за всі послуги, включаючи ресторани, кафе, таксі, готель, тому від вас не чекають ніяких додаткових чайових.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-03
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23246
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44182
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21295
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20354
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54387
Как правильно одеваться на рыбалку
Рыбалка – увлекательное занятие. Однако, если подобрать неправильную одежду, отдых может быть испорчен.
26-фев-2021, 15:07391

События

Укрпочта вводит в обращение марки с голыми женщинами
Украинская почта впервые в истории вводит в обращение марки с голыми женщинами.
Вчера, 21:2467
США пообещали больше не свергать правительства других стран ради демократии
CША перестанут насаждать демократию в других странах силой, свергая режимы и устраивая военные интервенции.
Вчера, 21:0170
Извинений от премьера Словакии за "шутку" о Закарпатье требует Украина
Министерство иностранных дел Украины отреагировало на "шутку" премьер-министра Словакии Игоря Матовича о Закарпатье.
Вчера, 19:5374
Россия должна выполнять все договоренности, согласованные в рамках нормандского и минского форматов
Это является ключевым фактором продвижения мирного процесса на Донбассе.
Вчера, 19:5273
Литва не будет выдавать оппозиционерку Светлану Тихановскую Беларуси
Любые подобные запросы белорусской стороны имеют "ритуальный характер".
Вчера, 19:5069