
3 – 5 годин на добу. Саме стільки часу в середньому проводить біля телевізорів сучасна молодь. Ще більше часу діти сидять в інтренеті: в соціальних мережах або ж грають в комп ютерні ігри.
Психологи кажуть, це може негативно вплинути як на фізичне так і на психічне здоров’я дитини. Нині підростаючому поколінню книги та розповіді бабусь замінив телевізор та Інтернет. За статистикою, більшість українських дітей на вулиці проводять удвічі менше часу, ніж 10 років тому. Психологи кажуть, для молоді дуже важливо бути в курсі подій, а от дітям інформаційний потік варто дозувати. А якщо дивитися телевізор постійно, можуть виникнути проблеми із психічним здоров’ям. Те саме стосується і комп’ютерних ігор та соціальних мереж, зазначають фахівці.
Дитина, яка надмірно захоплюється Інтернетом, втрачає зв’язок із реальністю, перестає виходити на вулицю. А читання стає справою затяжною та нецікавою. Краяни про шкідливий вплив технологій знають, однак, кажуть, що діти біля телевізора, як на святі. Особливо, коли на інформаційному ринку з’явилося багато каналів на будь-який смак. Відзначають закарпатці й негативне опромінення, зокрема, від мобільних телефонів та комп’ютерів.
Психолог Аніта Соскида мати школярки і з власного досвіду знає, що дітей, у першу чергу, потрібно заохочувати до читання книг, акцентувати увагу на цікавих малюнках та головоломках. Це сприяє розвитку фантазії та здоровому мисленню. Перша порада для батьків – приділяти час для ігор з малюками, виходити частіше на прогулянки. Інакше свідомість дитини сформується викривленою.Лікарі рекомендують молоді та дітям проводити біля телевізором та за комп’ютером не більше однієї години на день. Хоча кожен нині розуміє, що сучасний світ без інформації уявити складно. Це саме і стосується дітей, які швидко освоюють як Інтернет, так і користування будь-якою електронікою.