Як берегтися від вогняної стихії та іншого лиха, вчили МНС-ки в Іршаві (ФОТО, ВІДЕО)

Щоб убезпечити громадян від пожеж та звернути їх увагу на покращення протипожежного стану своїх помешкань, 22 січня іршавські рятувальники спільно з представниками соціального захисту, органів внутрішніх справ та  місцевого самоврядування за участі представників засобів масової інформації, здійснили пожежно-профілактичне відпрацювання м. Іршава. Для більш якісного проведення зазначеного заходу та допомоги колегам Управлінням  ДСНС України у Закарпатській області також було відряджено ряд досвідчених працівників.

Даний район вибраний не випадково, адже у 2014 році на території району виникло 66 пожеж, з яких 18 – у самій Іршаві. Вже і з початку 2015  року на його території фіксується, у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, зростання кількості пожеж з 2 до 5 випадків. Варто наголосити, що перша пожежа із летальним наслідком  у 2015 році трапилася саме в Іршавському районі (с. Бронька). Четвертого січня 47-річний господар житлового будинку, за власну згубну звичку покурити в ліжку напідпитку розплатився найдорожчим – власним життям.

За словами начальника Іршавського райвідділу Управління  ДСНС України в Закарпатській області Івана Мошколи, аналіз стану пожеж в районі загалом засвідчує, що найбільша їх кількість (3 пожежі з 5, а це 60 відсотків) припадає на житловий сектор, а домінуючими причинами їх виникнення є порушення монтажу та експлуатації електромережі та необережне поводження з вогнем.

За правило, найчастіше від вогняної біди потерпають дворогосподарства соціально незахищених верств населення — літні люди, немічні, хворі, одинокі громадяни та ті, що входять до так званої групи ризику, котрі, за певних обставин, опинилися за межею бідності. Питання забезпечення пожежної безпеки власних помешкань, зокрема ремонти електрообладнання та пічного опалення у них стоять далеко не на першому місці. Отож, саме мешканці таких дворогосподарств були в центрі уваги даного профілактичного заходу.У більшості таких помешкань відсутні електрозапобіжники заводського виготовлення, використовуються подовжувачі з одночасним увімкненням до них значної кількості електроспоживачів, відсутні металеві листи перед топковими отворами.., тобто все те, що може призвести до виникнення пожеж. Кожному господареві вручалася пам’ятка домовласника, де вказувалися основні недоліки в монтажі та експлуатації електрообладнання та пічного опалення, через які може виникнути пожежа, а також протипожежні вимоги та заходи, які необхідно виконувати. Така наочна агітація покликана підвищити обізнаність людей щодо питань власної безпеки.  

Не оминули працівники пожежно-рятувальної служби й місцевих дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, де учням розповіли про небезпеку вогняного лиха та виклали основні вимоги правил безпечної життєдіяльності. Також дітям продемонстрували пізнавальні фільми й роздали яскраві листівки із наочним зображенням правил, яких треба дотримуватися задля уникнення загорання в будинку. Крім цього, рятувальники ознайомили школярів із пожежно-технічним обладнанням і спорядженням вогнеборців. На завершення бійці ДСНС здійснили показові виступи й дали дітям можливість приміряти бойовий одяг пожежників.

Родзинкою цього відпрацювання став мобільний консультаційний пункт, який було розгорнуто в центрі Іршави. Таку практику в області започаткували вперше. Тут викладачі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області за допомогою спеціальних манекенів вчили перехожих правильно надавати першу медичну допомогу, одягати протигази та захисні костюми. Окрім цього, спеціальний відеофільм розповів про те, як  слід діяти при пожежах та інших надзвичайних ситуаціях.

«Слід наголосити, що такі практичні відпрацювання проводитимуться по всій території області, адже вони направлені на те, аби звернути увагу громадян більш відповідально ставитися до вимог правил безпеки у побуті. Безперечно, повністю виключити можливість виникнення пожеж, надзвичайних подій  та загибелі людей на них неможливо, проте спільні зусилля всіх служб мають бути направлені на проведення саме профілактичної роботи. Адже, такі заходи, у свою чергу, допоможуть зменшити кількість пожеж, надзвичайних подій, а, головне, трагічних випадків на них», — наголосив заступник начальника У ДСНС України у Закарпатській області Андрій Сікора.

7dniv.info за матеріалами У ДСНС України у Закарпатській області

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

6 причин, по которым маленькие пространства - лучшие места для комфортной жизни
Учитывая высокую стоимость жилья, особенно для жителей больших городов, многие выбирают более компактное жилье, чем хотелось бы. Но на самом деле, маленькая квартира обладает значительными преимуществами.
Сегодня, 20:2959
Телевизоры: три тренда 2020 года
Тренды 2020 года в дизайне и начинке телевизоров. Умные телевизоры, телевизоры-картины и встраиваемые устройства
Сегодня, 14:05181
Почему вакууматор популярен в нашем магазине
Бытовой вакууматор используется для упаковки продуктов, тем самым продлевая срок их использования. Что собой представляет такое устройство?
Сегодня, 12:23132
Экспертная оценка квартиры
Оценка квартиры – это один из самых распространенных видов оценивания. Любое отчуждение квартиры предусматривает в обязательном порядке проведение оценки.
Сегодня, 10:11604
Автоматические гаражные ворота. Виды управления и приводов
Автоматические гаражные ворота - это исключительное удобство, а также возможность минимизировать физическую нагрузку. Большинство автовладельцев, как правило, занятые люди, для которых время бесценный ресурс и его бессмысленная трата, является непозволительной роскошью.
Вчера, 14:26166
Душевые кабины: ТОП-3 модели на Santehroom.com
Отличной альтернативой традиционным ваннам являются душевые кабины. Они компактны, практичны, идеально подходят для активных людей, а также станут оптимальным вариантом для ванной комнаты с ограниченным пространством.
Вчера, 12:48372

События

Более 40 свидетелей допросили в деле катастрофы АН-26
В деле авиакатастрофы военного самолета АН-26 в Харьковской области допросили более 40 свидетелей.
Сегодня, 21:3730
Обвинительный акт огласили в деле Шеремета
Прокуратура огласила обвинительный акт в деле об убийстве журналиста Павла Шеремета.
Сегодня, 21:2835
Въезд иностранцев до 11 октября запретил Израиль
Израиль ограничил въезд для иностранцев до 11 октября.
Сегодня, 20:4849
Движение по Южному мосту временно ограничат в Киеве
В Киеве на Южном мосту частично ограничат движение автотранспорта.
Сегодня, 18:52160
Антитеррористические учения провели в Сумской области
Сегодня, 28 сентября, на территории Сум и Сумского района проведены плановые двухдневные тактико-специальные антитеррористические учения.
Сегодня, 18:4865