На Закарпатті масово зацвіли квіти, занесені до червоної книги

На Закарпатті масово зацвіли квіти, занесені до червоної книги
У закарпатській Колочаві пік цвітіння шафрану Гейфеля. Ця квітка на межі зникнення і занесена у Червону книгу України. Море рідкісних квітів тут росте практично у кожному дворі.
Рослина знаходиться під пильним наглядом Національного природного парку «Синевир». Тому місцеві жителі їх не продають, а навпаки запрошують туристів милуватись унікальним природним явищем. Масово шафран буде квітнути ще днів 10.
Шафран – його правильна літературна назва, а крокус – це її латинська назва. Взагалі відомо біля 70 видів крокусів. В Україні є 9 видів. Час цвітіння їх дуже невеличкий. Якщо її вирвати з цибулиною або раніше вирвати, ніж вона відцвіла, то воно приречене на загибель. Тільки там вони і є, де їх багато. Якщо їх знищувати, то з часом вони почнуть пропадати. Вони і повинні мати такий великий ареал, тоді і перезапилення. Це механізм збереження цього виду.
Використовуються в медицині як знеболююче. Велике значення має і в харчовій промисловості – жовтий такий порошок, який використовується як приправа до прянощів, в алкогольних деяких напоях. Але сама основна їх цінність, як і всіх ранньоквітучих – це червонокнижний зникаючий рідкісний вид, тому що зовнішні умови. Змінюється сам клімат, стан повітря і так далі. Вони зникають в природі, незалежно від людини.
Джерело: Ужінформ
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

он защищает петуха потому-что сам такой...
петр (2019-11-20 08:17:27)
Пока в Украине решают проблему ареста Олега Ляшко, виновные в данных смертях strana.ua/news/229688-hruzinskie-snajpery-majdana-dali-pokazanija-v-belarusskoj-henprokuratura.html всё ещё находятся на ......
KudestNiK (2019-11-19 15:07:02)
Що за текст? Це Гугл переклав з української на російську? Ніщо? Читати неможливо!...
Анна Мельник (2019-11-18 00:05:57)
не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)